Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Fajne dekoracje a z czego Ewuniu robiłaś te baranki ;:215 Amelka tez z rodzicami robiła zadania plastyczne z przedszkola wazonik z baziami.Fajnie jej wyszedł już przesłali mailem do przedszkola.Kurcze nauka na odległość tego jeszcze nie było ;:202 Różyczka rozwesela w te mroźne dni
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Jadziu
Wszystkie figurki na obrazku są z masy solnej, pomalowane i polakierowane.
Pierwsza masa solna wyszła mi trochę za miękka z tradycyjnego przepisu, potem na necie przeczytałam , że jak się robi figurki to dodaje się mąki ziemniaczanej . Zrobiłam drugą masę i ta była o niebo lepsza.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewuniu przejrzałam cały wątek, piękny różany ogród. Tyle pudełek i balotów z różami, co u Ciebie ubiegłej wiosny, widziałam tylko w sklepach. ;:173 Ogród pełen kwitnących róż wygląda niesamowicie. ;:oj Pracy przy nich masę, podziwiam za wytrwałość, ale jak się kocha róże, to pewnie praca nie wydaje się za ciężka.
Wypatrzyłam cudne poidełko dla ptaków. ;:215
Wiosna bardzo kolorowa, a rodków chyba niewiele mniej, jak róż. :)
Podziwiam, że M zajmuje się ogrodem, a szczególnie jagodnikiem i warzywnikiem. ;:180 Mój trawnik skosi i wysokie miskanty wiosną wytnie.
Hibiskusy piękne odmiany i już ładne kwiatki mogłaś podziwiać.
Jesienne chryzantemy takie kolorowe, też stale dekoruję nimi schody.
Bukszpan rośnie bezproblemowo, czy ucierpiał z powodu ćmy?
Lilia Casablanka ma u mnie 1,5 metra, da radę w donicy, czy wsadzisz do gruntu?
Zakupy szalone, dobrze że M też zakręcony ogrodowo i robi Ci niespodzianki roślinne, a szczególnie różane. ;:138
Dekorujesz dom pięknie. ;:63 Wielki szacunek za takie umiejętności, ja jestem beztalencie dekoratorskie.
Zdrowia dla syna i zdolności pedagogicznych dla Ciebie. :D
Pozdrawiam słonecznie. ;:3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Soniu :wit w moich skromnych progach.
Poidełko z plastiku kupione było w netto, lecz w tym roku jak były silne wiatry poleciało w głąb ogródka i zrobiła się dziura , spróbuję zrobić silikonem lecz jak nic z tego nie wyjdzie to trudno, drogie to nie było.
Właśnie Casablankę mój eM ostatnio kupił w Auchan i oczywiście z 8 zostało mu 2 (ja wsadziłam sobie do dużej donicy 6 ), jesienią mu oddam bo pójdą do gruntu. Stargacera zostawiłam mu wszystkie 8 cebul. W zeszłym roku sadzone były lilie drzewiaste, zobaczymy co w tym sezonie urośnie.
Nie jestem jakimś artystą, większość pomysłów rodzi się w głowie, wynika z potrzeby chwili i czasem z powodu posiadanego niskiego budżetu. Jeszcze wiele lat minie nim dom wykończę , nie mówiąc o ogrodzeniu czy skończonym ogrodzie.
Ale cóż wydatki na dzieci są ważniejsze niż udogodnienia. Pomału co roku coś się robi, może dlatego od razu nie widać jakiś spektakularnych widoków.
Dzięki za życzenia w imieniu syna, uczę się razem z nim bo czasem niepowtarzane wiadomości szkolne zanikają w pamięci (np. z chemii, fizyki czy geografii).
Dla Ciebie oczywiście wspomnienie- różyczka nn.

Obrazek

I New Dawn
Obrazek

Pozdrowienia Ci ślę cieplutkie ;:3
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewa Piękne masz te prymulki ! Ja chyba jakieś kupię żeby u siebie posadzić ;:224
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Szkoda, że u nie prymulki słabo sobie radzą, choć sporo ich kupuję, to niewiele z nich mi dożywa do następnej wiosny ;:131 , u Ciebie śliczne kępki ;:108 . Koszyczek Wielkanocny prześliczny, zdolne łapki masz, oj bardzo zdolne ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie ;:196
Seba ja co roku kupuję prymulki na wiosnę , po przekwitnięciu wsadzam do ogródka, czasem jak przyjdzie przymrozek to zmarzną ale potem jakoś się zbierają.
A zawsze w domu choć na chwilę mamy wiosnę.
Daysy może zależy od tego jakie masz stanowisko i glebę.
U mnie bardziej gleba zasadowa niż kwaśna (bo to jura) i szczególnie się nimi nie przejmuję.
Z doświadczenia mojego wynika, że jak się więcej chucha i dmucha to nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało.
A jak człowiek zapomni i od czasu do czasu się zorientuje , że trzeba koło roślinki coś zrobić to wtedy ona lepiej się ma.
Ciekawe ? ;:131
pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Obficie kwitnąca New Dawn to urocza śmieciuszka Dzięki za podpowiedź kiedyś się zabierałam za masę solną i na tym się skończyło chciałam wtedy gwiazdy z niej zrobić dla Amelki żeby miała co malować
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Jadziu
Dziś nareszcie popracowałam w ogródku, grządki posprzątane. Co prawda plecy bolą ale gorąca kąpiel trochę go ukoiła.
Jutro idę z sekatorem na postrzyżyny.
Zacznę od lawendy i hortensji, róże zostawiam na koniec.
New Dawn wybaczam te śmiecenie bo zapach i wygląd ma cudny.
Życzę owocnej pracy z masą solną.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewuś dziękuję za różyczki, piękne. ;:oj Też dziś ścięłam najstarszą lawendę, prawie do ziemi. ;:173 Ma już siedem lat i nie wyglądała najlepiej. Jak nie odbije, to wsadzę młode siewki, mam ich sporo pod starymi krzewami. Za sprzątanie liści, jakoś się nie zabrałam. :roll:
Miłego ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Soniu
Ciąg dalszy moich cięć to dopiero po niedzieli.
Ostatnio siedzę z dzieckiem nad lekcjami , bo nauczyciele narzucili takie tempo z pracami domowymi, że ho, ho a oczywiście wszyscy w jednym czasie. Najwięcej czasu poświęcam na matematykę, chemię i fizykę. Trzeba wszystkiego dopilnować zwłaszcza terminów prac. Do tego lekcje przez skype i discorda.
Też marzę o wyjściu do ogródka , choć ostatnio u mnie w nocy przymrozki a w dzień słońce lub zachmurzone niebo lecz z mocnym wiatrem.
Człowiek chciałby coś zrobić a jednak nie chce się zaprawić.
No to dla polepszenia humoru wspomnienie ubiegłorocznego sezonu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz coś z obecnego

Obrazek

i z domowych parapetowych


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Amelka również ma zadania domowe z przedszkola i mama z nią musi pracować .Biedna twierdzi że trudne są dla niej te zadania z prac ręcznych .Cóż Ewuniu takie czasy nastały ,ale to zawsze jakieś nowe doświadczenia dla dzieci i dla rodziców.Trzymajmy się tego, że w zdrowiu wszyscy doczekamy udanego sezonu ;:196 Uwielbiam czerwienie aksamitne ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Jadziu :wit
No niestety, rolę nauczyciela placówki edukacyjne przerzucają teraz na rodziców.
Mój najmłodszy syn (7 kl.) z plastyki miał zrobić kukiełkę teatralną z butelki plastikowej ,z otwierającą buzią.
I była tam potrzebna dwustronna taśma klejąca, którą oczywiście nie mieliśmy w domu ale poradziliśmy sobie robiąc ją ze zwykłej taśmy klejącej ale było przy tym trochę bawienia się .
Hortensję i lawendę przycięłam pozostały mi róże bo niestety u mnie w nocy przymrozki, które mnie powoli zaczynają wkurzać.
Ale po weekendzie ma być już coraz cieplej to myślę , że w końcu już je przytnę - forsycja już ma żółte pączki.
Tulipanki niektóre wychylają główki ale dzisiejszy mróz trochę je oszronił.
Powoli zaczynam też robić porządki na tarasie i marzę aby wygrzać się w ;:3.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”