Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Pieniny to góry, na samym południu Polski :wink: Nie zaczynałam od zera i roślin jako tako nawet całkiem sporo różnych mam, bo wcześniej zajmowała się tym moja mama, ale z braku czasu trochę to zaniedbywała. Niektóre są w dobrym stanie, niektóre w gorszym i te albo wymieniam na nowe, fajniejsze jak dla mnie lub ratuję jeśli szczególnie mi się podobają :wink:
Staram się nie skupiać tylko na samych roślinach ale i na sposobie ich pokazania, choć wypielęgnowanych od linijki rabatek u mnie nie ma. Na pewno odwiedzę skalniak Janusz100, trochę inspiracji zawsze się przyda :)
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku u Ciebie nic , tylko podziwiać . Ślicznie ;:oj .
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

eszeweria18- Z wypielęgnowanymi rabatkami pod linijkę to jest różnie.Najczęściej to jest tylko na zdjęciach.Ja mam dwa kąty gdzie specjalnie zostawiam je
na pastwę losu.Chwast usuwam tylko ten,który zakrywa kwiaty.Reszta rośnie jak chce.




Danusia- Kwieciście u mnie nie jest.Kwitną ciemierniki,skalnice i krokusy ale te ostatnie też już łebki kładą na ziemi a teraz będą przymrozki więc tydzień
z głowy.Dzisiaj część roślin okryłem.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Rośnie jak chce, ha, większa część mojego ogrodu tak rośnie :;230 Za domem mam pagórek, na jego stoku są posadzone tylko krzewy czy jakieś drzewa i rośnie to to praktycznie bez ingerencji, czasem coś się przytnie :wink:
Mróz mrozem, ale śniegiem to sypnęło na całego ;:131
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

:wit
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, coraz więcej kolorków, piękny ciemiernik. Podejrzałam u Ciebie błękitną cebulicę wśród roślin, zwłaszcza wyzierająca spomiędzy obrazków, mnie zainspirowała. Długo nie chciała u mnie rosnąć, ale widzę, że nareszcie coś jest, to posadzę jej cebulki w zawilcach, wyobrażam sobie, że po latach będzie pięknie.
Mrozi u mnie poważnie, ale Ty jesteś zaprawionym okrywaczem, to górki nie ucierpią, mam nadzieję!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Czyli przylaszczkę Millstream Merlin warto mieć. Tylko gdzie ją zdobyć, oto jest pytanie. :roll: To chyba mieszaniec i nasion nie zawiązuje????
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Marta- Przy hali sportowej w Łodzi kwitnie całe pole cebulicy.Pięknie to wygląda dlatego cebulicę posadziłem jako jedną z pierwszych.Po kilku latach zacząłem
zbierać nasiona i wysiewać ją w pobliskim zagajniku.Póżniej wykopywałem cebule,zbierałem nasiona a i tak nie wygrałem.Teraz jest wszędzie podobnie jak kokorycz,
śnieżnik i złoć na dokładkę.Trzeba ją polubić ale jeżeli ktoś lubi rabatki takie czyściutkie bez wszędobylskich kwiatuszków to raczej niech nie sadzi.Na pewno pięknie
wygląda w ogrodach naturalistycznych.Mnie już wszystkie one nie przeszkadzają.
Maria- Nic nie powiem na temat tej przylaszczki bo nic nie wiem.Widzę,że lepiej zachowuje się od nabytej w ubiegłym roku pełnej różowej.Być może ma
nasiona.Będę obserwował.Ja kupiłem na allegro.Żródło podam na pw.


Ligularia Britt Marie Ctawford
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, u mnie trudno znaleźć czyściutkie rabatki, a wszędobylskich roślinek mam mnóstwo. Śnieżnik też mi się rozsiewa, ale jeszcze bez szału i takie maluchy cebulkowe to nic, mogą być wszędzie. Złoć też chętnie byłaby widziana, ale ona akurat jest w jednej kępce od lat.Natomiast kiedy widzę w ofertach ceny poziomkówki indyjskiej, która nie wiem skąd się przywlokła, czy fiołków motylkowych, które robią u mnie za zmorę, to dostaję piany. Chociaż na ciemnoróżowego, chyba się skuszę ;:306 A błękit syberyjskiej zachwyca mnie nieustannie od lat, a ona mnie nie chce polubić ;:185 Nie miałabym też absolutnie nic przeciwko łanom pięknych kokoryczy, takich jak Twoja Purple Bird ;:oj
A co to ma takie piękne, bordowe liściorki?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek opisałem,to języczka.Z fiołkami żeby nie było jak u mnie.Też je tępiłem tzn.wysadzałem do lasu aż do momentu kiedy poszedłem z powrotem po niektóre.
Co jest złego w poziomkówce ? Ma bardzo ładne owoce.Jaką masz glebę,że złoć i kokorycz nie chce rosnąć ? Ja przywiozłem je z ogrodu siostry a tam jest gleba
lessowa.Dobra to ona chyba dla niektórych kwiatów bo w uprawie to raczej trudna.Jak jest susza to trzeba rąbać ją siekierą a jak dużo deszczu to można zapaść się
w nią po tyłek.A toto rośnie i to chyżo.

Geranium Conny Broe.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, dziękuję! Tak podejrzewałam, że to języczka, ale już takie duże i ten kolor ;:oj
Poziomkówka przyniesiona przez ptaki, albo powodzie, rozrasta się u mnie w bardzo szybkim tempie i spod niej wiele roślin nie daje rady się wydobyć, za to ślimaczki mają się pod nią świetnie! Pięknie kwitnie i jeszcze piękniej wygląda obsypana owocami, ale ja widzę jak te wszystkie nasionka kiełkują i rozrastają się w wielkie , coraz większe placki ;:oj A właśnie, muszę ją wypróbować w cieście, może ją polubię?
Glebę mam brunatną do płowej, raczej dobrą, ale ponieważ działka przylega do rzeki, poziom wody zależy od ilości wody w rzece. W czasie suszy, im bliżej rzeki, tym mocniej trzeba ją rąbać ;:306
Kokorycz pusta już się rozsiewa, to złoć przesadzę tam gdzie ona.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Bardzo lubię jak wstawiasz zdjęcia ogrodu z szerszego kadru, zachwycają mnie te skalniaczki jako całość :)
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Marta- Trochę przeczytałem informacji o poziomkówce ponieważ roślina jest naprawdę fajna ale okazuje się,że ona nie dla mnie.Trzeba mieć duży ogród
więc opada.Owoce do ciasta ? Podają,że chrupi w zębach. i są bez smaku.Ale jeśli lubisz takie trzaski to ... ;:oj .

eszeweria18- Na dzisiaj niestety nie mam takich fotek.Są tylko jeszcze dwie górki ale są rozgrzebane i nie bardzo wiem co tam ma być.


Synthyris platycarpa.
Obrazek

Zanokcica skalna
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”