Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Cześć Seba.
Pracujesz czy na działce działasz?
Hanna
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj!
Skrzynki bardzo fajne, to wprost idealny posób na warzywka, praktykuję od 3 lat już w sumie :)

Co do Twojego pytania, tak - mój eukaliptus ma się bardzo dobrze. Aczkolwiek kilka dni temu go przesadziłem do miejsca w gruncie, które jest w ciągu dnia 80% w słońcu, przy czym oderwało mi się przy wykopywaniu troszkę korzeni, bo są bardzo delikatne. Mam nadzieję że roślina tylko trochę ucierpi, ale nie uschnie. Bardzo ją lubię.

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Fajnie zaczyna to wyglądać ;:215 , podoba mi się ;:215 , mówisz, że warzywa będą w skrzyniach od strony sąsiaki, no jak ona uciążliwa to Ci jeszcze i warzywka przeklnie, ze złośliwcami to różnie, mam sąsiada takiego ;:202
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzięki wszystkim za miłe słowa ! Cały czas póki co pracuję a jak mam chwilę to wpadam na działkę podziałać coś ale ostatnio mrozy nie pozwalają na to. W piątek ma już być cieplej więc mam nadzieję że coś się zmieni ;:224
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba.
Bardzo podoba mi się Twój pomysł na warzywnik. Lubię oglądać ładnie zaaranżowane warzywne grządki, więc będę podglądać i kibicować :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Wiolu ! :wit Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Ja też bardzo lubię oglądać takie ładnie zaaranżowane grządki. Jakoś mnie to ekscytuje :;230 U mnie do takiego widoku jeszcze daleka droga przez obecną sytuację ale idę powoli ale do przodu :heja
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No i udało się dzisiaj popracować w ogrodzie ! Kupiłem 6 worków ziemi w LM i na dzisiaj zaplanowałem stworzenie nowej rabaty na kwiaty. Żeby ją zrobić musiałem zerwać darń więc akurat było do częściowego wypełnienia skrzyń :heja Zacząłem też częściowo zrywać stary taras i na bieżąco postanowiłem wykorzystać kostkę brukową i zrobiłem z niej obrzeże nowo powstałej rabaty, ogółem wszystkie rabaty mam w planach tak zrobić bo kostki jest dużo! ;:224 Jutro jadę i będę działał z rabatą wzdłuż altanki i dzięki temu stworzę fajną ścieżkę z trawy. Skrzynki też już obsiana, na pierwszy rzut poszła cebula z dymki, czosnek, pietruszka korzeniowa, koper, szpinak i groch. Jakoś jestem tak pozytywnie zmęczony i mój humor się poprawił bo ta sytuacja z tym całym korona wirusem ostatnio mnie psychicznie dobija...

Tak było jeszcze dzisiaj rano
Obrazek

Tak to wygląda teraz
Obrazek

A tutaj po lewej stronie widać gdzie chce zrobić kolejną rabatę
Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Cześć. wizę że nie próżnujesz, fajnie zrobiona rabata. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj ależ pięknie u Ciebie super to wszystko wygląda sporo pracy ale warto. Tak patrzę na Twoje postępy i aż głupio mi że siedzę w domku. Trzeba zabrać się do roboty może i wirus sobie wcześniej pójdzie ;:306 Pozdrawiam Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Zapowiada się ładnie :) a co na rabacie planujesz?
Rozumiem, że to, co zostało na rabacie to hortensja?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

sauromatum Tak, to różowa hortensja a w drugim końcu tej rabaty jest miskant pasiasty. Na rabacie na pewno będzie jeden z moich bananowców Maurelli, obok hortensji ogrodowej posadziłem 2 hortensje bukietowe które wykopałem z miejsca w którym altana jest zrobiona a do tego pewnie dosadzę jakieś jednoroczne typu chabr, cynia, smagliczka, maciejka, może jakieś dalie.
Dzisiaj znowu udało mi się podziałać i zrobiłem drugą stronę rabat i kawałek tarasu !
Na początek dla przypomnienia wstawię zdjęcie sprzed 2 tygodni jak miejsce nad którym obecnie pracuję wyglądało.

Obrazek

Tak wygląda to na dzień dzisiejszy.

Obrazek

Rabata przy oczku wodnym została połączona z nowo powstałą rabatą przed skrzynkami warzywnymi. Planuję posadzić tam drugiego mojego bananowca i dalie a te które zostaną posadzę na rabacie po przeciwnej stronie. Oczywiście jak to u mnie bywa wpadłem na fajny (chyba) pomysł. Wyszła mi tutaj swojego rodzaju ścieżka i może przerobię ją na "główną" ścieżkę prowadzącą do domku? Taka bardziej zakręcona będzie nadawała bardziej tajemniczy styl ogrodu.

A tak wygląda fragment tarasu w altanie. Dzisiaj się trochę poirytowałem tym że jeszcze nie mam miejsca żeby usiąść na zewnątrz i chwilę odpocząć więc chociaż fragment tarasu musiałem dzisiaj zrobić ;:172


Obrazek


No i jeszcze odrobina frajdy z wczorajszych zakupów. Kupiłem bratki ;:224 Ale posadzę dopiero w przyszłym tygodniu bo zapowiadają przez kilka dni -7 ;:202

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba :wit
Zakupione bratki ładniutkie.
Porządeczki zrobione, ogrom pracy włożony w działeczkę, ładny widoczek. ;:215
Spokojnie, niedługo usiądziesz na wymarzonym tarasie.
Ja też wczoraj porządkowałam rabaty, dziś planuję cięcie.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Porządek już jest,skrzynie stoją i czekają na nasadzenia.
Bardzo ładne bratki kupiłeś.

Miłego dnia. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”