Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko, ależ u Ciebie jest cudownie ;:oj To już nie jest żadna nieśmiała wiosenka, tylko wiosna jak się patrzy :tan Pięknie, kolorowo, słonecznie-jak mi już tęskno do takich widoków. Ciekawe kiedy będą owoce, z tak wcześnie kwitnących drzew? Pszczoły już je zapylą, ale co dalej? Co będzie, to będzie, ale przynajmniej teraz możemy się cieszyć ich widokiem.
Pierzaste całkiem nieźle sobie wykorzystały niespodzianie im daną wolność, widać, że bardzo im to odpowiada. Szkoda kurki, jak tak można w biały dzień zakraść się po kurę? Lis-wredota ;:124
Po raz kolejny okazuje się, że ogród przy domu, to same korzyści. Ale ja też sobie radzę, nie wiem jak długo, bo nie wiadomo czy i mnie nie dopadnie, ale na razie staram się o tym nie myśleć, co nie znaczy, że lekceważę.
Serdecznie pozdrawiam, trzymajcie się ;:196
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Piękne zdjęcia! Wspaniały widok jak wszystko powraca do życia :) W tym roku pewnie wcześniej niż w poprzednich latach. Oby już przymrozki nie dokuczały ;)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

No, nie przesadzajmy, w tym roku aż tak wielkiej różnicy pomiędzy moją wiosną a wiosną polską nie ma? W wielu wypadkach polska wiosna wyprzedza tą moją? Na przykład rzeczona jabłoń u mnie jeszcze śpi? Zawilce wieńcowe też na razie tylko listowie produkują, a u Ciebie już kwiaty?

Fajna fotka kołosza szczelinowego?

Pozdrawiam z narodowej kwarantanny!
LOKI
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Witaj :wit . Agnieszko ale u Ciebie wiosennie ;:215 . Świetnie, że mamy ogrody pod nosem i w tej trudnej sytuacji możemy jednak wyjść na zieloną trawkę ;:215 . U Ciebie mnóstwo koloru a króliczek słodziutki :lol: . Pozdrawiam i zdrowia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agnieszko mam nadzieję, że szalejące przymrozki i mroźne wiatry ominął Twój podgrzewany ogród.
Szkoda kureczki, ale pamiętam napad myszołowa na moje grasujące kurki i też wybrał tą najmłodszą...znają się na rzeczy ;:124 Nie wiedziałam, że macie też króliczka :D
Trochę mnie zmroziło jak przeczytałam o Waszej podróży, ale uspokoiłam się w miarę czytania i dużo zdrowia życzę całej rodzinie! Ściskam! ;:4
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aga miniaturowe żonkile, jak słońca na rabacie. ;:oj Moje po dwukrotnym przeoraniu rabaty przez gryzonie, już się nie pokazały. ;:174
Morela straciła kwiaty, czy przeżyły? Już od dzisiaj zdecydowanie mniejsze przymrozki.
Jaki słodki króliczek, pewnie pupilek córki. :)
Dużo zdrowia i spokojnego ogródkowania. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Szkoda morelki że trochę oberwała mam nadzieję ze większych szkód nie wyrządziły mrozy .Kurcze teraz podobno ma być druga fala może nie będzie aż tak mroźnie.Achhh lisy to też utrapienie one najmniejsza dziurkę znajdą szkoda młodej kurki .Fajne są te widoki kurzych przywódców i podwładnych :wink: Nie ma to jak świeże jajeczko Agusiu twoja wiosna bardzo kolorowa ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Aguś
Teraz doczytałam o Waszym pobycie w Hiszpanii ;:oj
Piękne masz kwiecie , aż serducho się raduje na widok anemonów. :D
Trwoga mnie ogarnia ,jak czytam o bezczelności lisa.
U nas lisek sobie też hasa co widać najlepiej na śniegu.Kupiliśmy żywołapkę ,ale cwaniak nie jest taki głupi.
Najgorsze jest to ,że może roznosić bąblowca , wystarczy ,że siknie na truskawki czy sałatę.
Króliczek bardzo sympatyczny :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Hej ;:3
Chciałam coś napisać o tym niespodzianym ataku zimy, o śniegu, nowych robotach ogrodowych, ale jakoś kompletnie nie mam weny, siedzę już z 10 minut i patrzę a monitor, więc wrzucę dziś tylko zdjęcia, z konkretnym opisem.

Przekopaliśmy kawał trawnika, chciałam tu kiedyś, za rok czy dwa zrobić łąkę kwietną, ale w tym roku miejsce to zajmie "kryzysowy warzywnik" i będą tu warzywa, których w normalny warzywniku już nie upchnę.

Obrazek

To nowe kurki :) W wolierze ułożyliśmy trawę z tego przekopanego kawałka, podlewam, osiatkowałam go, może chociaż część zostanie z nimi, nierozgrzebana pazurami, na dłużej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed mrozem ocaliłam kilka krótkich łodyżek rabarbaru :) Bez listków łatwiej było go okryć

Obrazek

Owinęłam też co się dało :;230

Obrazek

Tam na końcu, pod płotem, ten wielki biały balon ;:306 to moja brzoskwinia, cała owinięta agrotkaniną

Obrazek

A potem przyszła prawdziwa zima (na 2 godziny) i sama wszystko otuliła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy pogoda nie dopisuje, kombinujemy, co tu zrobić, by jak najmniej wychodzić do sklepu. Wędliny zrobiliśmy sobie sami, ożywiłam mój zakwas, a na braki mąki- wyciągnęłam z garażu śrutownik i udało się zmielić podebraną kurom pszenicą ;:224


Obrazek

Obrazek

Do pieczenia trzeba ją trochę przesiać, a do karmienia zakwasu lepsza jest taka cała. No nie wychodzą z tego delikatne bagietki, ale ten chleb jest ok :)

Obrazek

Wędzenie wypadło w bardzo ładny weekend, nawet grilla zrobiliśmy :wink:

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz wędziliśmy rybki (wyszły takie sobie, ale wiemy już, jak to poprawić)

Obrazek

Za to szyneczka 1 klasa :tan

Obrazek

Uwędziłam też czosnek i grubą sól

Obrazek

Córcia przygotowuje ozdoby świąteczne, tu okleja "jajko" rzeżuchą, mam nadzieję, ze to nie za wcześnie

Obrazek

Czekam na dostawę grzybni pieczarki i kani ;:138 Grzybów jeszcze nie uprawiałam ;:224

Pozdrawiam, mam nadzieję że radzicie sobie z tymi wszystkimi ograniczeniami ;:196 Następnym razem coś napiszę, dziś coś brak mi pary.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agunia widać, że jesteś przygotowana na ten kryzysowy czas :) Wczoraj u Ciebie podobne krajobrazy jak u mnie (na kilka godzin ;:306 ). Ja też piekę swój chlebek na zakwasie bez drożdży i jestem w szoku, że taki smaczny :) Ty masz jeszcze wędlinki i jajeczka, super :) Wszystko to na pewno warte jest zachodu, choć czasochłonne ;) Pozdrawiam! ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Agusiu no to jesteś przygotowana na te wszystkie obostrzenia swój chlebek, wędlinki, rybki, także jajeczka i w razie czego rosołek można dobry ugotować .Zdróweczka dla rodzinki i Ciebie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

No Ty się ewidentnie nie nudzisz.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród z aniołkiem cz 2

Post »

Ja będę testował w tym roku dziką łakę kwietną, także zdam relacje :wink:
Super pomysł z własną wędzarnią, mąką :) Bardzo zaradni jesteście.
Jak przetrwały u Ciebie magnolie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”