Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale u Ciebie pieknie ! nowe zagospodarowanie terenu super. Jakie szerokie chodniki ! ;:333 Te kępy krokusów prześliczne ;:167 ;:167 Z tego co czytam pracy będzie ogrom. 100 thuj ? ojejej ;:oj Koronawirus wszystkim nam spedza sen z powiek i psuje plany ogródkowe. Mam nadzieje, że jakoś z tego wyjdziemy obronną ręką.
Ja nakupowałam bylin i róż i wszystko czeka. Róże mimo, że schowane w chłodne miejsce i nie mają za specjalnie światła, rosną jak wściekłe. Nie wiem co zrobię. Nie mogę pojechać na działkę :(
Dużo zdrówka życzę i nie dajmy się !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, myślę, że możesz spokojnie jechać do szkółki po rośliny, tylko poproś, żeby przygotowali tak, żebyś od razu zabrała bez konieczności czekania.
Ja normalnie chodzę do pracy i na zakupy.
No i możesz zamawiać przez internet :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko widzę że rabata powstała ;:138 Extra ;:167
Śliczne krokuski ;:3
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, wspieram cię w tym trudnym czasie niepewności. Pogodę mamy nareszcie piękną i wiele rzeczy można by ruszyć do przodu, a tu siedzenie na tyłku w domu. Róż jeszcze nie cięłam. Póki co czekam na forsycję, tym bardziej, że w weekend zapowiadają przymrozki i stwierdziłam, że wytrzymam. Rozgarnęłam kopczyki, przycięłam byliny, poprzesadzałam to i owo.. Na resztę trzeba czekać i póki co cieszyć się wiosną ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko złe jesteśmy na zaistniałą sytuację ale zdrowie nasze i naszych najbliższych najważniejsze. Też chciałam ziemię kupić i obornik, sklep taki mały mam blisko, może skoczyć..... ale mój rozum podpowiada siedź na dupie. Tylko że ja mam ten plus że mam to w Biedr... Pracuję dalej, tylko z krótszymi godzinami otwarcia , więc przywiozę w najbliższych dniach od siebie....
Bratki już bym chciała do kompozycji na okno....
Ale co tam bratki jak nie wiemy co z nami będzie....
Trzymajcie się kochani, dużo zdrówka i samych dobrych myśli.
Grunt że możesz być z dziewczynkami w domu....
Też bym chciała.... :(
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale zmiany u Ciebie - super ;:oj Możesz teraz planowac dalsze aranżacje w ogrodzie. Zachwycająca kepka jasnożółtych korpusów. Miałam takie, ale u mnie gryzonie wszystkie zjadły.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko strasznie mi się podoba ten ceglany budynek- mój rodzinny dom był taki, zanim tato zrobił ocieplenie i elewację. Uważam, że dom na tym stracił, choć może jest cieplej.
Teraz, jak każdemu szczęśliwemu posiadaczowi domu z ogródkiem strasznie Ci zazdroszczę tej wolności na wyciągnięcie ręki.
Udanych prac ogrodowych. :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko trawa jak się zazieleni to będzie bajka :D Rzeczywiście spróbuj zamówić przez internet.Teraz dużo sklepów będzie prowadziło taką sprzedaż zdalną. Piękna, czerwona cegła daje klimat niesamowity.Brakuje mi bratków na schodach jak co roku :)Coś pewnie wymyślisz :uszy
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Nacieszyłem oczy zdjęciami Twoich szafranów, które u mnie są już tylko wspomnieniem.
Widzę u Ciebie sporo zmian (dawno nie zaglądałem) i sporo wyzwań przed Tobą. Życzę udanych realizacji i radości z wiosny!
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko.Przytulam w tej trudnej dla nas sytuacji. Rownież miałam dużo planów ,ale niestety muszą poczekać na lepszy czas.Możemy się pocieszyć ,że mamy ten komfort wyjść do swojego ogrodu pod domem ,bo niektórzy niestety nie maja takiej możliwości ;:185 A tym czasem cieszmy się wiosną, zawsze można coś swojego podzielić ,czy przesadzić .
Widzę u Ciebie nowe śliczne rabatki ;:138 , Masz sporo miejsca na chciejstwa :tan .Stara cegła ma woj urok i pięknie się wpisuje w Twoj ogród.Pozdrawiam Cię serdecznie.Wspierajmy się ,a będzie nam razem lżej na duchu i lepiej przetrwamy to wszystko ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko zdążyłaś kupić wrzośce, a ja zastanawiałam się kiedy je sadzić...teraz muszę poczekać aż życiu wróci do normy. Zamówiłam sobie trochę roślin z odbiorem osobistym i ciekawa jestem jak mi to pójdzie? Na razie ciągle robię porządki na miarę swoich sił. Ogród masz bardzo uporządkowany i przemyślany co bardzo podziwiam, bo ja mam całkiem inną naturę co widać u mnie na każdym kroku :;230
Trzymajcie się zdrowo i musimy przeczekać :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ostatnio kupuję w wiekszości przez internet. Niektórzy sprzedawcy nawet obniżyli koszty przesyłki, co bardzo zachęca do zamawiania towaru. Kurier zostawia paczkę przy furtce i nawet nie trzeba niczego podpisywać. Wszystko odbywa się z daleka.

Siedzisz w domu z dziećmi, to może udałoby Ci się wciągnąć je do prac ogrodowych, choćby najprostszych. Korzyść byłaby dla obu stron.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Za nami pracowity tydzień ;:138 . Pogoda dopisała i każdą możliwą chwilę spędziłam z dziewczynami na działce. Na pewno bez Weroniki zrobiłabym dużo więcej ale i tak nie będę narzekać ;:173 . Początkiem tygodnia posadziłam graby , potem przyszedł czas na tuje. Przestawiliśmy też z eMem kompostownik, który teraz jest mniej widoczny. Udało mi się też przetaczkować kolejne partie ziemi , przesadziłam kilkanaście roślin w tym lawendy na podwyższonej rabacie . Wczoraj eM pojechał po zamówione świerki serbskie i przywiózł na prawdę spore okazy ;:138 . Zamówiłam sobie też około 50 wrzośców, które przyjadą początkiem kwietnia. Ogólnie dzieje się .


Obrazek


Lucynko z niektórymi czynnościami faktycznie mogę poczekać ale np . rośliny z goły korzeniem, kopane najlepiej sadzić teraz więc nie mogę czekać z tym do czerwca. Na szczęście udało się posadzić rośliny . Wszystko wskazuje na to, że dzieci szybko do szkół nie wrócą więc trzeba sobie radzić . Nie planujemy żadnych wyjść, wszystko co musi nam wystarczyć to dom i działka . Dziękuję, my też życzymy zdrówka ;:196 .


Soniu właśnie kilka dni temu zamówiłam sobie kilkadziesiąt wrzośców w tym te o limonkowych liściach ;:138 . Już nie mogę doczekać się jak to wszystko posadzę a za rok, dwa się rozrośnie. Na szczęście w tygodniu udało się nam posadzić tuje i nie tylko także tydzień uważam za udany . Musimy trzymać się w tym ciężkim czasie i teraz jeszcze bardziej doceniam to, że mam dom i działkę. Pozdrawiam i zdrowia życzę :wit .

Obrazek


Wiolu właściwie to gdyby chodziło tylko o nasiona trawy to nie byłoby problemu ;:185 .Sęk w tym, że teren jeszcze nie jest nawet ruszony a trzeba go jeszcze przygotować pod wysiew. Poza tym mam na działce sporo perzu i muszę zrobić oprysk na jednoliścienne bo inaczej nie poradzę sobie z tym chwastem w trawniku . W dodatku teren jeszcze nie jest ostatecznie ukształtowany. Skarpa jest do zmniejszenia a ziemię przewożę w inne miejsca na działce, które podnoszę . Jest jeszcze sporo do zrobienia zanim wysiejemy trawę a to, że Weronika nie jeździ do szkoły wcale mi nie pomaga ;:185 . Niestety im jest starsza tym trudniej mi z Jej niepełnosprawnością. Mam nadzieję, że w maju trawa będzie już wysiana ;:224 . Pozdrawiam .


Asiu do "pięknie" to jeszcze daleka droga ale powoli do przodu . Tuje posadzone, świerki i graby też także część żywopłotową mam już prawie za sobą . Oby tylko rośliny przyjęły się i rosły jak należy. Szkoda mi Twoich roślin . Koronawirus mocno namieszał i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę to potrwa. Trzymam kciuki za Twoje rośliny i zdrowia życzę :wit .

Obrazek


Małgosiu rośliny kupione i posadzone ;:215 . Z drzewami czekam do maja bo wolę jak mają już chociaż jakieś młodziutkie liście. Łatwiej mi wtedy wybrać najlepszą sadzonkę. Pozdrawiam .


Kasiu powoli coś tam sadzę . Zamówiłam sobie jeszcze sporo wrzośców a potem już tylko wykoruję rabatę i trzeba będzie czekać aż rośliny się rozrosną.

Obrazek


Sabinko mając czwórkę dzieci w domu musisz mieć wesoło ;:oj . Pogoda była piękna więc nawet z dziećmi można było zrobić coś w ogrodzie. Teraz podobno czeka nas chłodny tydzień. Musimy trzymać się bo wszystko wskazuje na to, że dzieci do szkoły prędko nie wrócą . Pozdrawiam .


Olu rzeczywiście sytuacja nie jest zbyt fajna ale musimy jakoś to przetrwać. Na razie dzieci zostają w domu i pewnie jeszcze trochę w nim posiedzą. Bratki będą musiały trochę poczekać, może początkiem kwietnia uda mi się pojechać po nie do pobliskiego ogrodnika. Póki co zajęcie mam i nie narzekam na nudę. Pozdrawiam i trzymaj się bo jako ekspedientka nie masz teraz łatwo ;:196 .

Obrazek


Moniko-Alaniu zajęcia mam na najbliższe kilka lat i na nudę nie narzekam :lol: . U mnie cebulowe też poznikały ale krokusy jakoś się trzymają.


Moniko-Shire nie zamierzam robić elewacji na stodole ;:185 . Rzeczywiście budynek wtedy straciłby cały urok . Na szczęście to tylko stodoła - garaż, magazynek więc ocieplenia nie potrzebuje. O tak, ogród pod nosem to teraz zbawienie. Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Aniu te schodki są do likwidacji więc bratki już tam stać nie będą. Póki co brakuje czasu na wszystkie plany ale sezon jest długi więc może uda się zrobić chociaż część rzeczy . Temat trawnika to długa historia. Gdyby tylko chodziło o zakup i wysiew nasion ;:224 . Mam nadzieje, że do maja wyrobimy się z tym tematem , pozdrawiam .


Florianie sporo pracy za nami ale przed nami jeszcze więcej. Dziękuję, przyda się na pewno. Pozdrawiam .

Obrazek


Adko sytuacja w kraju jest trudna ale nie jest najgorzej. Bądźmy dobrej myśli i pozostańmy w domu o ile to jest możliwe. Ogród na pewno wymaga jeszcze dużo pracy ale powoli do przodu. Przez najbliższe lata będę miała zajęcie. Dziękuję i również pozdrawiam .


Marysiu zamówiłam sobie jeszcze wrzośce przez internet i mają być początkiem kwietnia ;:108 . Na rabatę takiej wielkości trzeba trochę więcej sadzonek niż posadziłam. Myślę, że jak już posadzę to co zamówiłam to będzie dobrze. Sytuacja w kraju jest trudna ale nie jest najgorzej więc trzymajmy się ;:4 . Pozdrawiam .


Wandziu dobrze, że niektórzy sprzedawcy idą na rękę w obecnej sytuacji. Na pewno nie jedna osoba skorzysta , pozdrawiam .


Pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”