Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Ładne masz ciemierniki Lucynko! ;:215 Ja już nie kupuję nowych ,pełnych albowiem po pierwsze nie gustuję w pełnych kwiatach a i na inne nie mam miejsca.Co mam to mam,żeby tylko chciały rokrocznie ładnie kwitnąć to mnie zadowala. ;:7 Jak dotyhczas się udaje! :lol:
Siewek pomidorów nigdy nie wzmacniam ani nie ponaglam posieję,przepikuję,czasem bywało,że 2 krotnie jak za bardzo bujały do góry ,nakazuję rosnąć i to wszystko.Sieję także dopiero w marcu po co mają mi nadmiernie wybiegać do terminu sadzenia...A i roboty i doglądania znacznie mniej! :lol: Pomidory u nas na działce to punkt honoru dla działkowiczów, szczególnie męskich :lol: ...A produkcja rozsady należy do Pań.. :D ;:306
Nie dajcie się wirusom! ;:196Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Muszę i ja rozejrzeć się za takimi ziemniakami.My też zawsze kupujemy irgę lub irysa u nas na rynku,ale teraz rynku prawie nie ma.
U nas zima.Spadł śnieg,wieje wiatr i świeci słońce.
Siedzę i czytam fajne porady.Ostatnio wyczytałam jakie rośliny lubią kwaśną ziemię.Nawet nie wiedziałam,że sangwinaria kanadyjska ,lewizja,goryczka wiosenna ,szczawik ,miłek amurski preferują kwas. :oops:

Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko :wit . W obecnym czasie grunt to znaleźć sobie dobre zajęcie a Ty masz co robić przy takiej liczbie sieweczek ;:215 . Na działce również się dzieje i przyroda pokazuje swoje kolory ;:108 . Misia fantastycznie umila Ci czas w domu ;:215 . Przed nami chłodny tydzień ale potem znowu będzie ciepło. Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko witaj ;:196 , widzę nastrój też masz taki jak ja, a i przymrozki nocne nie są małe u nas, zimą takich nie było u nas :(, masz jeszcze ochotę bawić się z siewkami, a mi nawet tego się nie chce, niech się ciepło znowu zrobi to może człowiek lepiej się poczuję, zdrówka życzę Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj nie wytrzymaliśmy w czterech ścianach, zapakowaliśmy Misię i pojechaliśmy na działkę. Jednak było tak zimno, że po dwóch godzinach biegusiem wróciliśmy do ciepełka. Dzisiaj siedzimy w domku.
Martwię się o morele, bo na własne oczy zobaczyłam, że faktycznie pąki im pękają, a nocne mrozy dochodzące do pięciu stopni mogą im zaszkodzić.

Obrazek

Obrazek

A teraz ciekawostka. Mam na działce pierwiosnka ząbkowanego 'Rubina', który od chwili pokazania kwiatów, przechodzi metamorfozę, która objawia się następująco:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnąć mają ochotę hiacynty, mam nadzieję, że te nocne mrozy im nie zaszkodzą.

Obrazek

Obrazek


Karolu - eukomisy same się obudziły, musiałam więc o nie zadbać. ;:108 Nie mam warunków do takiego przechowywania cebulek, by im się za bardzo nie śpieszyło.
Dobrze że mam dużo siewek, bo siedząc w areszcie domowym mam zajęcie. ;:303
Pomidorkom na razie się zbytnio nie śpieszy, ale do maja jeszcze bardzo daleko, choć gdy miną noce z mrozami, wywieziemy ja do tunelu, w którym zmontujemy im dodatkowy tunel, a na noce będziemy włączać ogrzewanie w postaci kilku zniczy. ;:7 Naturalnie jeszcze ich nie wysadzimy z doniczek, jeszcze za wcześnie.

Maryniu - pełnych ciemierników też nie kupuję, mam tylko pojedyncze, ale szczególnie je lubię, bo oprócz białego wszystkie darowane z dobrego serduszka. ;:167
Pomidorków też nie nawożę, by zbyt szybko nie wybujały, natomiast niektóre sadzonki kwiatowe wzmacniam nawozem drożdżowym.
;:306 Dowcipni ci Wasi panowie. U nas jednak wszystko - począwszy od siewu, skończywszy na zbiorach pomidorów - należy do kobiet. Zamykanie w słoikach też.
Wirusy staramy się omijać z daleka, dziękuję. ;:196

Danusiu - nawet ryneczek kwarantannuje? U nas handlują aż furczy. W sobotę zajrzałam tam po drodze na działkę. A ile kwiatów! :roll: Głównie bratków, pierwiosnków i stokrotek.
Czytam, że się dokształcasz. Ja to robiłam dawniej, gdy jeszcze nie naumiałam się korzystać z internetu. Mam całe stosy czasopism ogrodniczych, do których już nawet nie zaglądam. ;:171
Dziękuję za niedzielę i dobrego tygodnia życzę. ;:196

Ewelinko - te sieweczki dodają mi werwy do życia. Bez nich umarłabym nie na KOVID19, tylko na nudę. ;:224
Misia kochana kiciulka, a pieszczocha taka, że głowa mała. ;:168
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę zdrówka. ;:167 ;:196

Iwonko0042 - trudno mieć dobry nastrój, gdy trzeba siedzieć w domu i kontakt z najbliższymi mieć tylko telefoniczny. ;:174 Gdyby nie to, że mam dość dużo siewek i sadzonek, pewnie bym zwariowała.
Zdrówko przytulam i odwzajemniam. ;:167 Dziękuję. ;:196


Dobrej nocy i dobrego, zdrowego tygodnia. ;:97 ;:97 ;:97

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko piękne pierwiosnki. Chyba w przyszłym roku uśmiechnę się do Ciebie o nasionka.

U mnie wróciła :wink: (przyszła) zima. Od 17.00 na termometrze -1 i sypie śnieg. Dziś nawet na spacer nie dało się wyjść bo lodowaty wiatr urywał głowę. Morele w moich stronach też rozchylają pąki, ale troszkę wolniej. Może -5 nie zrobi jeszcze takich wielkich szkód bo do kwitnienia jeszcze chwilę.

Pochwalę się jeszcze, że moja magnolia po 9 latach od posadzenia po raz pierwszy od posadzenia postanowiła zakwitnąć. Już pąki zaczęły się rozwijać i na tym koniec. Dzisiejszy nocny przymrozek i śnieg załatwił pąki. Wiszą już smętne i skapcaniałe. No nic moze w przyszłym roku...
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko ta przymusowa "kwarantanna" wszystkich nas męczy. Ja przynajmniej mogę poszaleć na ogrodzie. naprzeciwko sąsiedzi mają kwarantannę z kontrolami, syn wrócił z Anglii i ich odizolowano od świata, także jestem trochę przerażona, a jak ze sobą coś przywiózł ;:202
Do sklepu trzeba też wyjść, na szczęście szał wykupywania na zapas minął ( drożdże nadal są niedostępne). Twoja babcia miała całkowitą rację
babunia mawiała, że co nam pisane, to nieuniknione.
U nas również powróciły poranne przymrozki, do tego mocny wiatr więc nie da się długo posiedzieć na ogrodzie.
Trzymajcie się ;:215 ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko pospacerowałam po działce i pozachwycałam się twoimi kwiateczkami, wygłaskałam Misię, pogruchałam z gołabkami. U mnie posypało śniegiem, zmroziło -7 no i po wiośnie :(
dzisiaj wyszło ;:3 , ale dalej wiatr zimny więc nie ma co się narażać. Też rozłożyłam foliaka, ale i w nim zimno, wiec nie ma co się brać za wysiewy. W domu niestety parapetów nie mam (no mam niby jeden ale ten okupują koty :;230 - też mają swoje prawa) dlatego czekam aż się ta wiosna rozkręci... Już wiem że straciłam 2 róże (karczownik mi je załatwił).
Pozdrawiam cieplutko i dobrej wiosny bez "COVID-a" ;:167 ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

U mnie jeszcze tak tulipany nie kwitną, ani pierwiosnki ani hiacynty.
Poczekam ;:108
Wszystkiego dobrego Lucynko ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko, faktycznie ciekawy ten ząbkowany pierwiosnek ;:oj jak by nie mógł się zdecydować, którym kolorem rozkwitnąć. ;:306
Dorodne te Twoje sieweczki, dbasz o nie to się odwdzięczają. ;:63 ;:138
M 16 tego przepikował pomidorki, gdy było ciepło wynosił do szklarni, teraz koczują w wygrzanej altanie. Oj przydaje się porządny żeliwny piec, bardzo długo utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu, nawet kurki to odczuwają poprzez nagrzaną ścianę. ;:215
Wczoraj miałam śnieżycę, potem słoneczko i znów nocą sypało a rano bielusieńko.Dziś w nocy ma być -8* a zimny wiatr przewiewa na wskroś. W tych ciężkich czasach lepiej się nie przeziębiać, bo do lekarzy trudno się dostać. U nas nawet apteka co miała mieć nocny dyżur, odmówiła takowego z podaniem adresu do sąsiedniego miasteczka. I zajdź tu człowieku piechotą w nocy 10 km. po pilne lekarstwo. ;:145 Przecież nie każdy ma samochód a Bus komunikacja wiele kursów odwołała. Nawet w stanie wojennym czegoś takiego nie było.Nie ma zmiłuj, musimy to ścierpieć i przeczekać epidemię, oby tylko jesienią nie powróciła. ;:202
Kochana chuchajcie na siebie wzajemnie, jeszcze nastaną ciepłe dni i szybko o tych niedogodnościach zapomnimy. ;:97 ;:97 ;:cm ;:79
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Ale ciekawy ten pierwiosnek Lucynko ;:215 , masz dzięki temu dwa w jednym ;:215 a drzewka owocowe już za chwilkę zakwitną, niech te nocne przymrozki szybko się skończą, pozdrawiam Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko! mam chyba takiego pierwiosnka od Ciebie, ale jeszcze jest zielony. Będę obserwować co u mnie wymyśli :D Przed nami kolejne zakazy i niedogodności, jedynie chyba M będzie mógł na zmianę z sąsiadami jeździć na działkę napoić i nakarmić gołąbki. Coraz trudniej będzie wytrzymać w 4 ścianach. Ja też głównie w domu przesiaduję, bo za progiem zimno jak d... Nie dość że nocami mocno mrozi to wieją wiatry które ten mróz potęgują. Niby -2 ale odczuwalna -8. Biedne róże, a co z hortensjami ogrodowymi...nic już nie okryte. Jednak w dobie korony priorytety mi się zmieniły i bardziej żal ludzi niż roślin, chociaż jedne i drugie w razie czego przetrwają. Trzymajcie się zdrowo, a nade wszystko uważajcie na siebie, Ściskam serdecznie ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Kochani, żyję i jestem zdrowa, ale dzisiaj nic więcej nie napiszę, zrobię to jutro.
Życzę Wam spokojnej nocy i dobrego, zdrowego czwartku. ;:cm ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”