Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Bajazzo jaki cudny taki szalony .Uwielbiam te Twoje kolorowe rabaty tak jak u Dorotki czy Irenki [też jeszcze sie nie zjawiła pewnie szuka bukszpanówki ]. Kurcze i znów zapomniałam jak się zwą te zwiewne kwiatki ;:124 ;:124
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ale się te twoje różyczki rozbujały ;:oj Pięknie oj pięknie u Ciebie ;:167 ;:167 Co ja czytam ? Emerytura :D ale ja ci zazdroszczę :oops: tyle wolnego czasu ;:224 ja muszę dzielić dzień i czasem na ogród to tylko chwilka zostaje, ;:174 ale nic to... idzie wiosna ,jest coraz cieplej ,dni dłuższe ;:333 Bardzo fajnie wygląda doktorek w towarzystwie tej różowej ,co to za piękność? aaa chyba jest tam ich kilka ,opisz proszę tą rabatę.Czytam o nowych nabytkach ;:224 cukiereczki ;:215 ASL posadż sobie w takim miejscu żebyś miała ją na oku ,ciekawa jestem czy zachwyci cię tak jak mnie ;:131 Pozdrawiam serdecznie i ściskam ;:168


Obrazek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy .Różyczki masz przepiękne ,takie cudowności dodają otuchy w tym nieciekawym sezonie.Mam nadzieję , że chociaż będzie więcej deszczu.
Jestem za uszczuplaniem trawnika, skąd ja to znam :;230 .Ogródek nie z gumy ,ale zawsze się gdzieś upchnie królowe :tan
Co to za taka ciemna różyczka u Ciebie i ta niżej taka paskowana ?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam przemiłych gości ;:196,

Szczególnie tych którzy, którzy zajrzeli tutaj po raz pierwszy oraz tych, którzy odwiedzili mój ogród po dłuuugiej nieobecności :wink:
Prace ogrodowe nadal trwają, nowa rabata różana zainspirowana przez Alicję ;:167 pomału budzi się ze snu.
W czwartek dosadziłam dwa clematisy, wczoraj uzupełniłam brzegi liliowcami, kocimiętką i piwonią rosnącymi od 2 lat w donicach.
Teraz pozostaje cierpliwie czekać na efekty.
Nadal brak pomysłu na róże pozostające w donicach ;:131


Ada, też jestem za uszczupleniem trawnika, innej opcji nie widzę, tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu ;:185

Różyczki o które pytasz to; Souvenir du dr Jamain/ ta ciemna/ i Variegata di Bologne /w paseczki/
Obrazek

Obrazek

Tolinko, jak miło Cię znowu czytać ;:167 . Widzisz wiek ma swoje prawa ;:306 . Jeszcze w ubiegłym roku dzieliłam tak swój czas, 8 godz. czasem i dłużej w pracy a reszta dla ogrodu. Teraz, choć w kieszeni lżej, mogę więcej czasu poświęcić na to co kocham.
Na przedstawionej rabatce jest cała gama róż, zrobił się tam istny gaj, ciasto jak w godzinach szczytu na ulicy ;:306 .
Ta ciemna to Souvenir du dr Jamain, obok w paseczki Variegata di Bologne dalej w lewo Barock a przed nią Jude the Obscure, i Charles Austin i za nią ogromna Bajazzo a przed Bajazzo, Wollerton old Hall, której tu nie widać. Same kolosy w jednym miejscu ;:224
Najlepiej jednak zobaczyć to zjawisko w czerwcu na żywo, czuj się zaproszona :D ;:196

Jadziu masz rację Bajazzo to zwariowana, cudna róża, posadzona wiosną 2017 roku, widocznie przypasowało jej miejsce, no i sadzonka była dobrej jakości z Rosarium, zresztą jak większość tam kupionych.
Kwiatuszki to Gillenia trójlistna, cudny krzew.

Lodziu tak jakoś samo wyszło, cieszę się, że się podoba ;:196 , chociaż w takim tłoku trudno pokazać piękno każdej z osobna.
Na razie pogoda sprzyja moim szaleństwom ogrodowym, większość prac zdążyłam zakończyć przed nadchodzącym ochłodzeniem.
Wcale się nie dziwię, trudno wytrzymać w domu jak za oknem świeci słonko.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Alu, jak miło Cię gościć ;:167 , rabatka z Twoimi różyczkami w trakcie "urządzania" :wink: Troszkę przycięłam róże od Ciebie, jedna z angielek wypuściła sporo nowych pędów od korzenia. Myślę, że wszystkie się zadomowiły.
Wszystko okaże się niebawem. Wczoraj dosadzałam liliowce i kocimiętkę. Powiem Ci, że sama jestem ciekawa efektu. Nie mogę pisać końcowego, bo jak zwykle u mnie nigdy nic nie wiadomo ;:306 .
Alu chyba wszystkie lubimy powspominać poprzednie sezony oczekując na następny. Co roku mam wątpliwości czy wszystko zrobiłam jak należy, czy róże przycięte prawidłowo, czy odpowiednio nawiezione, z jakimi chorobami i robactwem będzie trzeba walczyć, dosłownie jak z małymi dziećmi, co do których mamy wiele oczekiwań a one i tak zrobią wszystko po swojemu :;230

Dla Ciebie piękny Charles Austin
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, wspomnieniowe fotki śliczne, energetyczne i poprawiają nastrój w tym trudnym czasie :)
Charlesa Austina masz zjawiskowego ;:215 Niesamowicie obsypany kwiatami. Mój ma zaledwie dwa pędy i w ubiegłym sezonie zaszczycił mnie dosłownie kilkoma kwiatami :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Uwielbiam Austina i to jego zmieniające się oblicze od oranżu po róż ;:167 Mój cięty na 120 ,ale widziałam go ciętego na 100 był jednym różanym bukietem widok zabójczy ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy bardzo ładne to zdjęcie doktorka wraz z Variegata di Bologne , teraz dopiero go wsadziłam , bardzo mi się podoba no i podobnież bardzo ładnie pachnie może zakwitnie choć jednym kwiatkiem teraz . ;:3 ;:3 :) :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Cudności, szczególnie podoba mi się zestawienie doktorka i variegaty, dobór kolorków ;:215
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dziękuję za zaproszenie jestem na bank :uszy Ciekawa jestem tej nowej rabaty ,pozostałe kojarzę nawet tą co opisałaś ale jak ja bylam to panienki były mlodziutkie A teraz to prawdziwe krzaczory ;:303 Nie dziwię się że tak piękne u Ciebie rosną Ty dajesz im tyle serca poświęcasz czasu, że nie może być inaczej ;:215
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy po zimowej przerwie. Przyroda budzi się do życia i my też wyruszamy do ogrodu jak pozwala pogoda.
Znalazłam dzisiaj chwilkę i zaglądam na forum , a tu już wiosenny ruch.
Czytam ,że jesteś na emeryturze, to masz czas na wiosenne prace ogrodowe. Ja przez zimę nie mogę się doczekać, kiedy można wyjść do ogrodu i coś robić. Chociaż potem boli kręgosłup, zakwasy w mięśniach, ale człowiek szczęśliwy i zadowolony.
Widoki ogrodowe przepiękne, chciałoby się mieć wszystkie piękności. ;:108 ;:108
Będę tu znowu zaglądać i podziwiać nowe nabytki ( te starsze zresztą też. :tan ).
Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jak ja lubię oglądać takie zdjęcia ;:173
To to sama poezja.
Nadal nie rozumiem dlaczego chcesz zmieniac rabaty, ale po części rozumiem.
My nie zniesiemy bezczynności :D
Ja jeszcze mam sporo do zrobienia jeśli chodzi o wiosenne porządki
Nie przycięłam ani jednej róży, bo bałam się przymrozków
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Charles jest piękny! Bardzo lubię takie duże zdjęcia :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”