Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie ;:3

Dziękuję Wam wszystkim ,ze pamiętacie jeszcze mój wątek ,nie wstawiam nic , bo wiosennych to u mnie tak średnio , teraz czas spędzam jak większość na pracach w ogrodzie /dobrze ze jest przy domu/część róż przycięłam , idzie mi to trochę ślimaczo , ale tnę nisko średnio 45 cm. Najgorzej , bo nie mam wszystkich nawozów , ale trudno co mam to dam, Takie czasy , oby zdrowie było czego i Wam bardzo życzę ,wracając do domu zrobiłam parę zdjęć ,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu narzekasz na wiosenne a pokazujesz wiele...drobiazgi a cieszą bo małe też jest piękne.
Tereniu piszesz o cięciu róż....ja z tym mam zawsze problem, zwłaszcza teraz kiedy róże już mają prawie liście i jak tu mam to wyrzucać ;:306 .
Czy teraz przy cięciu zasilasz róże nawozami ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu, masz sporo wiosennych ślicznotek, do tego w dużych kępach ;:215
Czy wszystkie róże tniesz na 45 cm i tak co roku ? Ja liczę oczka od dołu i zostawiam 5-6, to co wyżej tnę.Oczywiście, moje to nie arystokracja różana, tylko takie pospolite rabatówki.
Jak "areszt" domowy ? z tego, co przeczytałam , nieźle sobie radzisz- róże i ogród odwdzięczą się.
Serdeczności dla Całego Domu ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu cudny ciemiernik i jaka wielka kępka nie to co moje biedy z nędzą .Bardzo niziutko ścinasz róże może dlatego tak obficie kwitną ;:108 No to czekamy na pierwsze różane kwiaty
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie ;:3

leszczyna - Krysiu róze tak zawsze tnę , i pryskam miedzianem , pogoda przerwała prace jeszcze połowa róż do przycięcia /oczywiście pnących nie tnę , wycinam tylko stare i suche gałęzie ;:168

Lanceta - a tak czekaliśmy na wiosnę , a tu taka "niespodzianka" ograniczenie wolności , dziś mają mi jednak dowież nawóz koński , jak zawsze z tej samej szkółki , część róż przycięłam , ale jeszcze nie sprzątnięte rabaty , pomału , oby tylko zaraza minęła i zdrowie było czego również Tobie i całej rodzince życzę ;:168

Jakuch - wiosenne trochę kwitną , a cuchnące wysiały się pod drzewami , teraz dominuje kolor seleden,Do kwitnących róż jeszcze daleko , dużo przy cięciu było chorych pędów , wycinałam je do minimum , albo będą albo nie , najniżej tnę Kordeski i Meillanda , cieszę się ,ze już jesteś sprawna , tylko uważaj pozdrawiam ;:168

Obrazek


Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu pokaż z jeden przycięty twój krzew róży...zawsze się zastanawiam co wyciąć co zostawić.
Najwięcej kłopotu sprawiają mi stare krzaki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko, w tym roku i ja tnę bardzo mocno, nie bawiąc się w liczenie oczek. Sporo ciachnęłam obie Księżniczki Alexandry i Munstead Wood. A pędy miały naprawdę bardzo grubaśne. Mam nadzieję, że nie przesadziłam? No, czas pokaże jak też to cięcie przyjmą moje pannice? Zastanawiam się też nad wywaleniem Lady of Megginch. Zupełnie przestała mi się podobać ;:222 Tę przycięłam jeszcze niżej i zobaczę co z tego wyjdzie?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Dorotko z tą lady to nie wiem co jest mam ja już kilka sezonów , kwiatów za bardzo nie widziałam , a w ubiegłym roku konar z jabłonki ją połamał , więć ją ścięłam krótko w tym roku jest ładny krzak , ale czy będzie kwitła ?jak nie to ;:222
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu dziękuję za podesłanie ścieżki do cięcia róż , byłam już szkolenie przeszłam, chyba wiele ze szkolenia wyniosłam bo byłam pilnym słuchaczem.
Wczoraj część róż podciełam ale dzisiaj mimo zimna wyszłam na chwilkę z sekatorem co by poprawki nanieść ;:306
Przyjęłam stanowisko doświadczalne...część podaruję krótko , kilka zostawię na obfitsze kwitnienia.
U mnie od wczoraj bardzo zimno, nocka z mrozem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu wiosna zaawansowana! moje korony mają parę centymetrów, a od paru dni znowu stanęły.Mróz w nocy a mroźny wiatr w dzień wstrzymał wiosnę na tydzień. Róże przycięte, ale przyrosty nie wiem czy nie zmarzną.
Nie zamawiasz nawozów w necie? Życzę ciepłej wiosny i zdrowia ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Trzeba powiedzieć, że wiosna w tym roku pełna niespodzianek, w jeden dzień +17 a na drugi +3 i w nocy -6. Mimo takiej niestabilnej pogody to u Ciebie Tereniu dużo już w ogródku koloru, u mnie tylko w zacisznych miejscach kwitły iryski żyłkowane i krokusy, dzisiaj widziałam, że sasance się bardzo spieszy by pokazać swoje kosmate kwiatuchy ;:224 .Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka ;:168
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko bardzo ładnie zakwitł ciemiernik cuchnący.Czytam,że już róże przycinasz,a ja jeszcze nie byłam na ogrodzie.Kopczyków też nie odgarniałam.Z tym się nie śpieszę bo jeszcze zapowiadają przymrozki.

Miłego dnia. ;:3 :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Co to jest na tym 2 zdjęciu pod pięknym ciemiernikiem cuchnacym ?
pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”