Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ile lat ma Twój wawrzynek? Piękny okaz ;:224 ;:138
U mnie niektóre krokusy już przekwitły. Szkoda, że tak szybko...Nawet nie zdążyłam się nimi nacieszyć.
Ja też już bez kul, a nawet i oretzę już zdjęłam :D
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu w nowym sezonie.U Ciebie wiosna pięknie się zapowiada. Moje krokusy już pomału przekwitają, za to zapaczkowane są żonkile i narcyzy .Zimy u nas w zasadzie nie było najwięcej na minusie -5. Różyczek wcale nie kopczykowałam , nic nie okrywałam jak w poprzednich latach, ale trzymałam rękę na pulsie w razie czego.Kokoryczy jeszcze nie mam ...muszę pomyśleć , ona chyba lubi bardziej zacienione stanowisko? Pozdrawiam :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jak pięknie wyglądają krokusy w takich dużych grupach :tan Mam z nimi ogromny problem, szczególnie z tymi starszymi. Co i rusz przy pieleniu wykopuję ich cebulki, przenoszę ( nie wiem jak to się dzieje, ale mojego udziału raczej w tym nie ma ;:306 ) i mam rozsypane po całym ogrodzie ;:3 Te kupione w ostatnich latach jak na razie trzymają się karnie, ale to też pewnie tylko do czasuObrazek Miłek cudny, mój jednak się zbiesił i już chyba nie uraczy mnie kwiatami. Jeszcze liczę na wiosennego, bo on jak na razie był niezawodny, ale ten też, jak dotąd milczy. Kokoryczę mam jak na razie jedną i to tylko dzięki Tobie ;:196 Przez lata myślałam, że mam jeszcze jedną, ale w tamtym roku okazało się, że to raczej miniaturowa serduszka, a przynajmniej tak ją rozpoznałam. A może wszystko już mi się poplątałoObrazek? W każdym razie już się gramoli z ziemi, to wkrótce wszystko się okaże.
Trzymaj się cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Dziennie jeżdżę na zabiegi i może wreszcie dojdę do normalności w chodzeniu bez tabletek .Możliwe ze zdziałała to też pogoda że nie muszę brać prochów ,ale porządna gimnastyka również ogrodowa też ma w tym swój udział. :) Dzisiaj nawet nie zdążyłam zajść do ogródka jakoś tak wyszło miałam wiele innych zajęć np skakanie po stole :wink: żeby zawiesić firanki czyli jestem juz na pełnych obrotach :;230 Najważniejsze ze w ogródku wszystko juz na cacy zrobione bo to najbardziej mnie drażniło.Wczoraj na rabatkę w zacisznym miejscu nasypałam nowej ziemi i chciałam wysiać rzodkiewki ,ale ziemia taka mokra że muszę poczekać aż trochę obeschnie. Życzę wszystkim obyśmy nie spotkali się z tym co nosi koronę ;:168 ;:168

Obrazek

Obrazek

IWONKO kokoryczy mogę Ci dać ile chcesz bo nie wyobrażam sobie wiosennego ogródka bez nich .Mam sporo gatunków kwitnących o różnych porach żółtą ,żółtawą, lakolistną i gatunek .Uwielbiam te bezobsługowe roślinki ta na fotce to tez kokorycz gatunek i też sie sieje jest w każdym miejscu tak jak orliki :;230 .

Obrazek

Obrazek

ADRIANNO też w tym roku nie kopczykowałam róż, bo nie miałam na to czasu ale mało kiedy kopczykuję swoje tylko nowościom robię kopczyki reszta musi sobie radzić Będziemy podziwiali Twoje jesienne nowości zresztą chyba sama jesteś ciekawa kwitnień

Obrazek

Obrazek

DOROTKO wawrzynek ma dokładnie 10 lat od malusiej siewki i rzeczywiście wygląda zjawiskowo jak zakwita .Uważaj na siebie Dorotko żeby porządnie stąpać po ziemi i nie przesilać tej zdrowej nogi. Ja w tym względzie zrobiłam błąd i teraz muszę to naprawić trochę bolesna nauka ;:174

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO w każdej chwili możesz to zmienić bo siewek kokoryczy tej gatunkowej i lakolistnej a także tych innych mam mnóstwo w ogródku wiec zapraszam tylko powiedz to dam w doniczki ;:196

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE lubię te malutkie kwiatki wyglądają ślicznie tak samo jak orliki i są bezobsługowe dla mnie, a rosną wszędzie

Obrazek

Obrazek

KRYSIU Twoja Angela wypuszcza młode listki ,a tych ukorzenionych patyczków mam multum. Tak jak już pisałam kokoryczy jest sporo gatunków w moim ogródku kwitną o różnych porach .Najszybciej kwitnie George Baker, gatunek, i lakolistna albo inaczej paprociolistna .Jeśli chcesz to rzeknij słówko ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU czekam teraz na jego kwiaty bo ma sporo pąków tylko schowanych w krokusach .Chciałam to rozdzielić jednak boję się żebym go nie uszkodziła, więc niech tak zostanie.Cebulki krokusów poszły w dół i nijak nie można ich wyciągnąć .Masz rację Aniu mam kilka gatunków kokoryczy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu , jesteś szybka , rabaty u Ciebie sprzątnięte , róże przycięte przepiękne łany krokusów i wszystko kwitnie.Moj biały wawrzynek tez jeszcze kwitnie , ale jesienią kupiłam dwa odmianowe dość duże i mają paki czekam kiedy się rozwiną , przepięknie pachną prawda ? pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, uważam na zdrową nogę, ale sama wiesz jak to jest ;:196 Chciałoby się zaszaleć w ogrodzie, a tu trzeba ostrożnie, żeby czegoś nie popsuć ;:222

Urzekł mnie kolor zawilca greckiego ;:167 Zresztą, u Ciebie tyle cudności wiosennych, że trudno oczy oderwać ;:224
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Nie ma to jak pierwsze kwiaty wiosny, wszystkie zachwycają, uwielbiam zawilce, przylaszczki, krokusy, cebulice najwcześniej kwitnące ranniki i tak mogłabym wymieniać bez końca, aż serce rwie się do ogrodu. I wszystko to u Ciebie Jadziu już kwitnie ;:167 ;:167 ;:167
I znowu chce się żyć :wink: ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
U Ciebie wszystko takie rozwinięte u mnie w większości pączki u roślinek oprócz bratków i prymulek.
Podobają mi się Twoje przylaszczki, takie niebieściutkie.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, piękne krokusowe kępy ;:138, u mnie już są tylko wspomnieniem ;:108
Siewki kokoryczy bardzo chętnie ;:196 Jesienią kupiłam ostatnie marnoty w ogrodniczym i coś się pokazało, może pokaże kwiatuszki :tan
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu po mojej zimowej przerwie, bo widzę, że Ty działasz cały czas. Ja załapałam się już na 9 tą stronę.
Czytam ,że masz problemy zdrowotne, więc życzę duuuużo zdrówka. ;:7
Dokumentujesz każdą najmniejszą oznakę wiosny. :tan Super ;:108 ;:108 ;:108
U mnie przekwitły przebiśniegi, teraz powolutku kończą krokusy, a zaczynają hiacynty i nawet jeden wczesny tulipan. Oczywiście forsycja też.
Róże już przycięte, dokarmione i czekam na cieplejsze dni, bo dzisiaj o poranku było biało.
Pozdrawiam i jeszcez raz dużo zdrówka.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu.
Jestem takim skrytoczytaczem, ale bardzo dobrze znam Twoj ogród, choc niewielki to różnorodność roślin i to jakie sa dorodne -powala na kolana. Cudowna wiosna zawitala juz do Ciebie.
Wspaniale masz róże, od dwóch sezonów też zaczęłam je sadzić, podziwiam Cie, ze potrafisz je także ukorzeniać.
Cudna serwetka frywolitkowa, bardzo lubie rekodzioło, a Ty tworzysz wiele wspaniałych ozdób. Ja potrafie troche na szydełku i na drutach, marzę aby nauczyc sie również frywolitki, kupiłam nawet czółenko, ale czasu wciąż brak.
Dużo zdrówka C? życzę i pozdrawiam goraco.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu zdjęcia ogródkowe śliczne, a Ty już prawie sprawna skoro po stole skaczesz ;:215 , i tylko czekać trzeba aby zdrówko nadal było a to paskudztwo nie chwyciło i słoneczko świeciło i będzie dobrze, zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu
No..no już tancujesz po stołach ;:oj I firanki zmieniasz. ;:224 ;:224
Widać że dobrze się rahabilutujesz .To dobra wiadomość,że są siły i zdrowie wraca. ;:215
Przepiękne te różne krokusiki.
Jak tak patrzę na nie to stwierdzam że mam ich za mało.
A zwłaszcza białych nie mam.
Chyba na jesieni sobie dokupie. Jak nie zapomnę. ;:306
Wiosna coraz bardziej się rozkręca. To cieszy.
Pozdrowki zostawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”