Rośliny,kwiaty pod iglaki- jakie posadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ToJaMat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 mar 2020, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

PYTANIE

Post »

Witam. Jestem tu nowy i nie wiem czy piszę w dobrym wątku.

Zacząłem robić drobne, wiosenne porządki ogrodowe. Mam kilka choinek, które mocno się rozrosły. Postanowiłem, że usunę kilka dolnych gałęzi, aby łatwiej im się żyło. Proszę, pomóżcie mi i podpowiedzcie, co mogę teraz pod nimi wsadzić? Myślałem o funkiach lub wrzoścach. Może macie jakieś dodatkowe rady lub jakąś fajną wizję na takie zacienione miejsce?

Pozdrawiam Mat

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: PYTANIE

Post »

Najlepiej wysypać korę i ustawić sezonowe rośliny w niskich, szerokich donicach.cokolwiek posadzisz w szybkim czasie zmarnieje, albo będzie słabo rosło.
bald
50p
50p
Posty: 73
Od: 3 sie 2018, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Co posadzić wzdłuż tui brabant?

Post »

Tuje brabant posadzone zostały 2.5 roku temu i są formowane na żywopłot (ogród w stylu nowoczesnym).

Poszukuje inspiracji/pomysłu co można by posadzić wzdłuż tych tui. Miejsca nie jest specjalnie wiele dlatego myślałem o jakichś niewielkich trawach czy bylinach. Wydawało mi się że fajnie by było posadzić czosnek olbrzymi, ale raz, że sadzonki są dość drogie, a dwa że szybko usycha. Stanowisko słoneczne do półcienistego.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny,kwiaty pod iglaki- jakie posadzić?

Post »

U mnie pod iglakami dobrze mają się rośliny ekspansywne tworzące dywany jak barwinki, plekantusy, mam tam też sporo wiosennych prymul, przebiśniegów, konwalii, melisy, mięty, niezapominajki, a teraz dosiewam miesiącznice.

Najlepiej celować w rośliny które są wytrwałe i nie bardzo delikatne ale także dobrze się sieją. Myślę że rudbekia też da radę.
Andrzej92xp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2018, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwiaty w bliskim sąsiedztwie tuj

Post »

Witam serdecznie. Mam posadzone tuje przy ogrodzie. Przy drzewkach mam nawadnianie kropelkowe. Wokół drzewek ziemia wolna od chwastów systematycznie w sezonie używam środków na bazie glifosatu oczywiście lanca w osłonie. Nie nie byłem przekonany do zastosowania włókniny ale o tym innm razem. Tuje mają ok 1,8m wysokości. Myślę o ograniczeniu stosowania herbicydu ze względów ekonomicznych.Chciałbym w bliskim sąsiedztwie posadzić z jednej strony kwiaty jednoroczne aksamitki niskie. Czy to dobry pomysł? Zdjęcie mile widziane. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kwiaty w bliskim sąsiedztwie tuj

Post »

Czemu nie. Jednak ja wybrałabym niskie kwiatki. (niektóre odmiany "turków" dorastają do 0,5 m). Jeśli będą zbyt wysokie, mogą zacieniać doły tuj i powodować ich łysienie. Pamiętaj o nawożeniu, bo kwitnące rośliny są żarłoczne i zabiorą tujom "papu" :wink:
Nie wiem, jaki Masz długi szpaler tuj. Alternatywą dla siania jednorocznych w gruncie są skrzynki z kwiatami postawione przed tujami.
Pozdrawiam Lucyna
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Kwiaty w bliskim sąsiedztwie tuj

Post »

Tuje odgrodziłam głęboko wkopanym obrzeżem i wzdłuż szpaleru tui posadziłam róże. Stanowisko róż również zabezpieczyłam obrzeżem. Tuje (wysokie ok 2,5 m) maja się dobrze, a i róże chyba zadowolone z osłony przed wiatrami.
Jelizawieta.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rośliny,kwiaty pod iglaki- jakie posadzić?

Post »

Proponuję poczytać ten watek od początku a także n/w
Rabatka pod świerkami - viewtopic.php?t=22332
Rabata z iglakami i zimozielonymi - viewtopic.php?t=41966
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”