Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, nie dołuj się, jeśli nie było obok Ciebie osoby kaszlącej czy kichającej, to możesz spokojnie spać. ;:108
Ładne lilie sobie zafundowałaś. ;:215
Gołębie dostały stertę ziaren pszenicy i wielką kuwetę wody. Połowę ziarna pewnie rozdepczą i pos***ą, a w wodzie będą się kąpały, ale to ich wybór. ;:131 Problem zacznie się od jutra, bo zapowiadają u mnie mroźne noce, więc woda im zamarznie i trzeba będzie jeździć, by ją rozmrażać. ;:oj Oby tych mroźnych nocy jak najmniej było. A podobno morelom już pękają pąki, znowu owoców nie będzie. ;:223
Przyjechały do mnie: maki wschodnie biały pojedynczy i jasnoróżowy pełny, mak niebieski (mekonops), dwie sasanki różowe, ciemiernik wschodni, eukomisy po cztery: czubate i dwubarwne, dwie dalie: 'Fire and Ice' oraz 'La Gioconda'.

Raz jeszcze proszę, byś się nie zamartwiała. ;:196 Ja też dzisiaj zmuszona byłam pójść do Biedry i byłam mile zaskoczona. Przy wejściu dozownik z odkażaczem do rąk, rękawiczki, w sklepie kilka osób w oddaleniu od siebie, przed kasami wyznaczone miejsca dla klientów, pełne półki towaru. ;:303

Trzymajcie się, nie dajcie się wirusom. ;:197 ;:197 ;:167 ;:167 ;:196 Zdrówka.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Lucynko nie wiem co mam napisać?Ciekawe czy u nas też tak jest.Synowa mówi żebym nie wychodziła,a mąż jak mamy żyć jak się jedzenie skończy.Bądż mądry i pisz wiersze.Jak na razie zima wraca.Na południu śnieg a od nas po Warszawę noce na minusie.Ma tak być do środy.
Ładne lilie,a te białe aż trzy cebulki.Chyba wsadzę do doniczek.
Lucynko wszystko co zamówiłaś to piękne kwiatki,ale,że porywasz się na mekonopsa i to niebieskiego to jestem w szoku.On jest tak ciężki w hodowli jak stąd na księżyc. ;:oj ;:222
Lucynko coś mówili,że mróz będzie przy gruncie,a gołąbki chyba wyżej siedzą.??

Dzięki za podtrzymywanie mnie na duchu. ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, lilie śliczne, zwłaszcza drzewiasta bardzo i
piękna, oby zakwitła w takim kolorze jak na etykiecie :tan Wielka szkoda, że nie masz roweru, skoro możesz dojechać nim na działkę, zamiast w tłumie w autobusie. Teraz kupno roweru, to szczególna inwestycja w zdrowie, a jak trochę pojeździsz, to już nie będziesz chciała jeździć autobusem ;:215
Dużo zdrówka i spokoju ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu po co oglądać wiadomości w tv ? Przecież nam mówią tam tylko to co chcą byśmy wiedzieli. Ja nie zmieniam swojego trybu życia. Grypa jest co roku .
Wysiewy super. U mnie wzeszły pomidorki :heja :heja
Kupiłam kilka lilii i czekam na paczke . Polecam zakupy u lilypol.com. Mam stamtąd piękne fritillarie .
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Napisałam,ścierałam paproch na laptopie i poooszło moje pisanie.Zaczynam więc od nowa.Kupiłam tą lilię bo właśnie ten kolor mi się podobał.Lubię takie jaskrawe kolory .(jak sroka).Biała lilia ma trzy cebulki więc opłaciło się kupić.Nie wiem tylko czy nie będę zmuszona posadzić je do doniczek.
Chyba jednak będę zmuszona kupić rower.Dawno nie jeżdziłam więc będę zmuszona potrenować.Pamiętam kiedyś jeżdziłam dużo na rowerze,a potem przestałam na długo.Kiedyś chciałyśmy z koleżanką jechać na grzyby,po drodze byłam zmuszona zejść z roweru i prawie usiadłam na ziemi.Po chwili mogłam dalej jechać.Do dziś to pamiętam.Mam nadzieję,że będzie dobrze. :twisted:

DANUSIU!
=======
Też wysiałam pomidorki,ale dopiero wczoraj.Najgorsze,że moich rozsad nie mogę wystawić na balkon.Do środy mają być przymrozki.
Danusiu ja już dawno kupowałam u p.Pajdy.Mam od niego dużo katalogów.Prawie pierwsze liliowce mam właśnie od niego.Lilii też kupowałam bardzo dużo i nie tylko dla siebie.Niestety w tej chwili zostało mi ich bardzo mało.Nie mogę zapomnieć jednej lilii od niego.Była nakrapiana i miała ponad 50 kwiatów.Niestety jakoś szybko zniknęła.Szukałam jej potem ale jakoś do dziś nigdzie nie widziałam .Nazywała się chyba "Kentucky".
Danusiu przeglądam moje książeczki poradnikowe "Twój ogrodnik".Znalazłam artykuł pt."cuda z nasion"Fajne zdjęcia pokazują roślinki skalne jakie hoduje pan Vladislav Piatek z żoną z Czech.Jest podany adres.Zajmują się organizacją wystaw połączonych z kiermaszami,gdzie można kupić rarytasy.Na zdjęciach są piękne sasanki o pełnych kwiatach,różne dzwonczyny itd.
Jeżeli nie słyszałaś o tym panu to mogę podać jego adres bo jest w tej książeczce podany,chociaż nie wiem z którego roku wydanie.

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, a znasz takie powiedzenie: Kto nie ryzykuje, ten zawsze przegrywa". Jeśli mekonops nie zechce u mnie zagościć na dłużej, to nie, przecież płakać nie będę, a spróbować... co mi szkodzi. ;:306
U mnie miniona noc już była z lekkim mrozem, a dwie kolejne zapowiadają z temperaturą -5*, a to już wyższych partii sięgnie, to i gołębiom po wierzchu woda zamarznie. ;:223
Wczoraj byliśmy na działce. Nie wytrzymaliśmy w domu, ale byliśmy krótko, bo nie dość że było zimno, to dodatkowo mroźny wiatr potwornie dokuczał. ;:oj Na własne oczy widziałam pękające pąki moreli i cały czas się denerwuję, bo jeśli zostaną zmrożone, to owocu nie będzie. ;:174
A jutro do Biedry też muszę, bo pikowałam, pikowałam i nawet nie zauważyłam, że ziemia się kończy, a ogrodnicze zaryglowane na amen. ;:145
Dobrego tygodnia życzę i szczęśliwego wypadu do sklepu. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wiem o tym LUCYNKO i ja przegrałam.Bardzo,ale to bardzo jestem ciekawa czy uda Ci się hodowla mekonopsa.
U nas spadł śnieg.Mało go było na szczęście.Mróz przy gruncie mógł być i z 10 stopni na minusie.Wiatr też silny,ale teraz na wieczór trochę się uspokoił.Chyba do środy ma być mrożno.
To straszne co się dzieje.Zamiast podtrzymywać ludzi na duchu to jeszcze straszą,że więcej ludzi zachoruje.Wybory chcą robić.Kto pójdzie.?
No nie wiem,Zależy jaki mróz będzie wyżej bo jak przy gruncie to może na morele nie zaszkodzi.?
Trzymaj się Lucynko razem z mężem. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Cudne te hiacynty. :) :)
I na pewno ci cudnie pachną .Uwielbiam ich zapach. ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, a co tutaj taka cisza? Mam nadzieję, że tylko zniechęcenie Cię ogarnęło, a nie jakaś niemoc ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

IWONKO
Zniechęcenie.Na działkę nie mogę pojechać.Nic nie wiem co tam się dzieje.Mróz mrozi bezlitośnie.Niestety wirus dobija.Boję się,ale muszę dziś chociaż po zakupy pojechać.Smutek,smutek i jeszcze raz smutek. ;:145
Dużo zdrowia życzę. ;:196

-- 26 mar 2020, o 09:23 --

Aniu a jakie hiacynty?
Miłego dnia.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Co tam na RODOSIE ? Piszesz , że nie odwiedzasz a to dlaczego, dżdżowince wirusa nie przenoszą a w ogrodzie możesz byc przecież sama. Ja tam prawie codziennie jestem na działeczce ! :) :) :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu ciężko się żyje w takiej sytuacji jaka mamy w kraju, ale jakoś trzeba. Widzę że mamy podobny charakter ja tez nie oglądam bo tak tym się przejęłam że ostatnio w nocy nie mogłam spać zaczęło mnie to przerastać i jeszcze te zaostrzenia po prostu koszmar. Ja byłam na działce tak na chwilę bo zimno i wybieram się w weekend ma być cieplej i więcej słoneczka trzeba jakoś to odreagować. Pozdrawiam Cię ;:4 życzę miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ZBYSZKU 50
Niestety przez wirusa nie mam jak dostać się na działkę.Jeżdziłam miejskim,a teraz nie jeżdzą.Mamy samochód,ale mąż nie chce mnie wozić.Nie ma nic lepszego do roboty,ale mówi,że nie będzie codziennie latał do garażu po samochód.Będę chyba musiała pomyśleć na stare lata o rowerze. ;:222
Jak Ty masz dobrze ,a Twoja żona z Tobą. ;:215 Mój mąż nie podziela mojej pasjii.Kiedyś owszem zbudował altanę,postawił folię,wyłożył ścieżki,kopał,ale to już się skończyło.Pracuję sama. :wink: ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”