Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, wraz z pierwszym powiewem wiosny minie "lenistwo" - to typowe w okresie zimy,nawet tej
kalendarzowej :wink:
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy jak napisałaś w którymś z postów że, powstanie rabatka bylinowa i nie zaprosisz już żadnej panienki to się przeraziłam :;230 Teraz odetchnęłam z ulgą
daysy pisze:Co prawda czasem przychodzi chwila otrzeźwienia, jednak nawroty są nieuniknione i powracają ze zdwojona siłą
i tak trzymaj. ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, cierpliwie czekam na wiosenne przebudzenie w "Różyczkowym Raju" .Obecna pora roku i aura, nie
napawa optymistycznie. "Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy" - to dopiero początek marca.
Nocnego deszczyku, słonecznego dzionka - optymizmu duchowego ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam wszystkich zaglądających do pustego od połowy listopada wątku :oops: i bardzo Wam dziękuję za pamięć i cierpliwość ;:196 ;:167 ;:167

Nie będę się tłumaczyć, bo moja nieobecność nie była w żaden sposób związana z forum, uwierzcie miałam powody, by pozostawić Was na tak długi okres bez odpowiedzi ;:108 .

Wiosna pomalutku do nas zagląda, na razie tak nieśmiało, ale jeszcze chwila i znowu będzie chciało się żyć. Ruszymy do ogrodu jak żołnierze na bój ;:306 , mam nadzieję nie ostatni ;:333
Od tygodnia już ruszyłam na swój, na razie połowa ogrodu w miarę ogarnięta, od przyszłego tygodnia zapowiadają ocieplenie, więc następna część będzie obrobiona. W tym roku wcześniej mogę rozpocząć pracę, ponieważ zima i wiosna sucha, w ogrodzie można przejść po rabatach suchą stopą. Część róż mam już przyciętych, myślę, że mrozów do -10 nie ma się co spodziewać a panny nie chcą czekać, ruszają pełną parą. Te, które przycinałam, aż żal było ciąć z tak zaawansowanymi przyrostami.
Przycięłam hortensje, odmłodziłam hortensje ogrodowe, wiec w tym roku chyba szału nie będzie, ale kiedyś trzeba było to zrobić.
Jak widzicie nadrabiam zaległości z poprzednich kilku lat i cieszę się każdą chwilą spędzoną w ogrodzie.


A teraz odpowiedzi

Lodziu miło, że zajrzałaś do mnie ;:168 , widzisz ja aktualnie jestem na emeryturze i cieszę się każdą chwilą, nie mogę usiedzieć w domu, jak mam tylko sposobność wychodzę do ogrodu i coś tam zawsze dłubię, ręce mnie swędzą i jak najszybciej chciałabym wszystko
wyczyścić i przygotować na czas. Tym bardziej w tym roku, kiedy pogoda mi sprzyja.
Po lenistwie nie ma już śladu, teraz czas na ogrodowy jogging ;:333

Joasiu to były tylko marzenia, mam za dużo róż a za mało miejsca, by mogła taka rabatka powstać. Sama na pewno wiesz, że zawsze chce się to, czego akurat brak, a mnie właśnie marzy się taka rabata, najlepiej w stylu angielskim, pełna barw i rozmaitości.
Może kiedyś jak minie różane szaleństwo :wink:

Dorotko
, bardzo Ci współczuję kontuzji, przykro czytać, wiem co to znaczy, sama przechodziłam trudny okres. Wracaj szybciutko do zdrowia ;:167 .
Oj, będzie się działo, zwłaszcza, że od córci przyjechały do mnie 4 nowe austinki ;:224 . Teraz zastanawiam się gdzie je posadzić, miejsca brak. Na razie stoją w donicach.

Gosiu
pomarzyć nie można :?: No marzy mi się taki angielski miszmasz, ale to tylko plany, już wiem, że na tę chwilę nieaktualne, ale może kiedyś się uda :heja
No widzisz a mnie znowu za sprawą córci, przybyły jeszcze 4 austinki i gdzie tu miejsce na marzenia ;:306

Jadziu
rabata już jest, teraz szukam dobrego towarzystwa dla tych panieniek, najlepsze jest to, że będzie to rabata typowo z różowymi różami. Gdyby ktoś nie wiedział - nie przepadam za tym kolorem ;:306
Podlewanie zapewniła trochę aura, trochę ja ;:333

Kasiu wiem, byłam u Ciebie i widziałam Twoje Westerland, są przecudne, ale ja już naprawdę nie mam gdzie sadzić róż.
Jak zerkniesz wcześniej doczytasz, że jeszcze córcia dosłała mi 4 różyce, które aktualnie siedzą w donicach a ja próbuję im znaleźć sensowne miejsce.
Dziewięć na pewno się mieści w tej kategorii, ale ja mam ich ponad 120 w ogrodzie i to nie jakieś małe różyczki, tylko wielkie krzaczyska ;:224

Kilka fotek z ubiegłego sezonu na dzień dobry
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moc buziaków dla wszystkich ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Achhhh ten czarujący Doktorek ;:167 juz zapragnęłam widzieć go ukwieconego również u mnie.Kolor i ten zapach ;:167 ;:167 swojego trochę poprzycinałam jesienią teraz czekam na krótkopędy na długaśnych w poziomie ułożonych łodygach .Moją Fresję będę musiała ciąć do ziemi ona ostatnimi laty mocno się uwstecznia. Nie wiem chyba Rh zbierają jej wszystkie potrzebne witaminy bo są z roku na rok coraz większe. Dobrze Daysy że możesz pracować w ogrodzie, bo ubiegły sezon miałaś przerąbany z powodu nogi ;:196 ;:196 Czy ostatnia fotka to Lady of Shalott
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jadziu na ostatniej fotce to przepiękna Polka, skradła moje serducho od pierwszego kwiatka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

No no cudna ;:167 koleżanka też ją ma, ale chyba ciutek inna, ale też bardzo obfite ma pierwsze kwitnienie ma ja rozpięta na siatce płotu i jest zjawiskowa w połączeniu z powojnikami .Jak zakwita to jeden kwiat nawet liści nie widać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, super, że wreszcie wybudziłaś się z zimowego snu ;:333 Zdjęciami z ubiegłego sezonu zrobiłaś mi ogromną frajdę. W tym trudnym czasie bajecznie kolorowe fotki poprawiają humor i chociaż na chwilę pozwalają zapomnieć o tym co się obecnie dzieje.
Czytam o nowych Austinkach... :D Pochwalisz się jakie odmiany przyjechały od córci?
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy piekne wspominkowe zdjecia, od dwoch lat moj malutki ogrodek "napełnia" sie rózami , wiec spaceruje po najpiekniejszych ogrodach na forum podgladam i podczytuje wszelkie informacje na temat pieknych różanych pannic, może tez zrobisz jakies różane podsumowanie.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam miłe koleżanki :wit ,

Teraz szybciutko odpowiem, bo za chwilkę obiadek, już prawie gotowy, po południu napiszę troszkę więcej ;:108


Dorotko
, też cieszę się, że nic mi już głowy nie zaprząta i mogę znowu być z Wami. Zdjęcia jak zdjęcia, też lubię wspominać, nic nie pobije Twoich panienek, ale staram się jak mogę aby było im u mnie dobrze. Wychodzi różnie, jedne pięknie rosną a z innymi bywa różnie.
Za sprawą córci zawitały do mnie w styczniu: A Shropshire Lad, Eustcia Vye, Roald Dahl i Vanessa Bell. I teraz mam kłopot, bo miejsca już praktycznie nie mam, już kilka siedzi w donicach a teraz jeszcze doszły te ślicznotki. Cóż znowu trzeba będzie okroić ciut trawnika ;:224

Bożenko witam Cię z całego ;:167 w moich niskich progach, gdzie mnie tam do pięknych ogrodów, ale dziękuję za mile sercu słowa ;:196 .
Oczywiście podsumowanie zrobię na bieżąco w w tym sezonie, na razie Dorotka i Ewa robią to znakomicie, bardziej profesjonalnie i radzę pilnie śledzić opisy. Moje obserwacje nie będą aż tak szczegółowe z prostej przyczyny, do tej pory nie mogłam moim "dziewczynom" poświęcić zbyt wiele czasu, Od tego roku jestem, jak na razie szczęśliwą emerytką, to i czasu będzie więcej na obserwacje poszczególnych róż.

Tymczasem ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Od dwóch dni mam prawdziwą wiosnę, wykorzystuję więc każdą chwilę na pracę grodzie. Chodzę połamana, jednak szczęśliwa.
Prace w większości wykonane, rabaty wypielone, róże obcięte, jeszcze nawożenie, odrobina deszczu i można czekać na efekty :D

Dzisiaj przesadzałam również rutewkę i powojnika Elfe, Bajazzo tak się rozgościła na rabacie, że w tym roku już nie byłoby widać obydwu, a do ułomków nie należą. Obie poszły na nową rabatę, nie będą nikomu przeszkadzały, myślę nawet, że dodadzą jej sporo uroku.
Nadal zastanawiam się gdzie pomieścić nowe nabytki od córci, na razie siedzą w donicach, trzeba jednak podjąć jakąś decyzję i znaleźć im miejscówki ;:131 . Nie myślałam, że przyjdzie czas, kiedy będę się zastanawiać, gdzie posadzić nowe nabytki, miałam wrażenie, że ogród może pomieścić o wiele więcej róż. Teraz stoję przed wyborem: węższy trawnik czy poszerzona rabata ;:224


Kilka ubiegłorocznych zdjęć?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przykro, ale fotosik coś osłabł i nie chce ze mną współpracować ;:oj

Miłego wieczoru i na pewno odpoczynku, po pracowitym dniu ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy. Miło popatrzeć na piękne róże.Zawsze po takiej przerwie gdy oglądam takie obrazki ,aż nie wierzę że mogą być takie piękne.Ale takie są, nic im nie można ująć. ;:138
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, urzekły mnie kompozycje kolorystyczne rabat różanych. Myślę,że to nie przypadek, ale zaplanowane nasadzenia. Jestem pełna podziwu ;:180
Ja z pracami ogrodowymi w ROD - jeszcze nie ruszyłam , jedynie przy domu.
Mam zakaz wychodzenia, dzieci załatwiają wszystkie sprawy na zewnątrz.Dobrze, że mam na miejscu, skrawek ogrodu, inaczej trudno byłoby mnie zdyscyplinować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”