Ogród na wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Zaciekawił mnie tytuł wątku podobny do mojego, bo też mam ogród na wzgórzu :D . Śliczny zakątek z ławeczką powstaje ;:138 Z każdym rokiem będzie piękniej :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam :wit w oczekiwaniu na właścicielkę i nowy sezon dopisuję się do wątku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witajcie, tyle w tamtym roku miałam roboty z sadzeniem roślin z ogródka tymczasowego jak i dokupionych choinek, że miałam dość i zapomniałam o forum. Ale odpoczelam od łopaty i nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. Plany na ten rok to dokupienie po około 100 szt poziomem i 100 szt truskawek. W tamtym roku kupiłam maliny zwykle, porzeczka czerwona, dwie odmiany porzeczki białej, agrest czerwony, agrest biały, wiśnie, czereśnie żółta, maline fioletowa i czarna, malino truskawke, malinojezyne. Sporo tego. Do tego postawiłam na samej górze chustawke.

Mam też jeden problem, chciałabym przenieść domek dziewczyn na jakieś podwyższenie i w inną cześć działki. Będzie to trudne bo 8 chłopów nam to przywozilo. Ale do rzeczy, ma ktoś pomysł na tanie i solidne podpory pod takiego kolosa? W tym roku będę splukana, bo właśnie zakładam 1,5 metrowe akwarium, mam roczek połączony z urodzinami starszej córki i chce jeszcze kupić lepsza ziemię na dół działki pod uprawę warzyw. Więc z kasą będzie krucho. Pomóżcie ;)

Pozdrawiam i dziękuję, że czekaliacie tu na mnie.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

O rany, ale wymyśliłaś zadanie :roll:
Chyba nikt Ci w tym nie pomoże. Pod taki domek potrzebna jest porządna konstrukcja, a ta nie jest tania. Zresztą, nie wiem, czy w ogóle by się dało zrobić taką.
Przyszłam zobaczyć kotki, a tu nic.
Chyba lubisz liczbę 3, bo 3 córki, 3 kociaki i często u Ciebie to 3 się przewija :D .
Czy te białe rodki są posadzone tymczasowo?
Jeśli nie, to radzę jak najszybciej je rozsadzić,.
Wiem, że małe, ale rozrosną się.
Wiem z własnego doświadczenia :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

O, widzę podobne plany jak u mnie. Ja właśnie w tym tygodniu jadę po 150l akwarium :D :wit
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Najlepsza podpora pod domek to chyba bloczki ?
Inwestuj w drzewka owocowe, będziesz się cieszyć własnymi owocami . Jestem bardzo ciekawy jak ogród będzie wyglądał w tym roku .
Zakątek z ławką bardzo pomysłowy !
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Sporo owoców zakupiłaś, ale to zdecydowany plus posiadania własnego ogrodu, ja już nie mogę się doczekać, kiedy znowu będę mogła opychać się świeżutkimi owocami ;:152
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witajcie, sezon powoli się zaczyna i ja zaczynam szaleć. Ale po kolei.
Akwarium 280 z pyszczak ami już stoi.
Kociaki maja się dobrze, poza najmłodszym, wlazł gdzieś i lapkibrozwalil. 150zl u weta poszło, ale już jest ok.

Na działkę jedziemy w czwartek, już tak dawno nie byliśmy, chyba z 3 miesiące. Stresuję mnie to.

Co do domku, mam nadzieję, że w około 200zl się zmieścimy, już wiem, jak chce, żeby to wyglądało.

Truskawki zamówione, ponad 200 szt w 4 odmianach. Jeszcze tylko poziomki zamówię.

Kupiłam kilka dni temu 3 żółte maliny, 2 tradycyjne, czerwony agrest, czarna maline i jezyne bezkolcowa.

Zz wcześniejszych zakupów mam 2 lilie zwykle i 8 drzewiastych.

Do tego kilkadziesiąt paczek nasion warzyw, plus kilka paczek kwiatów które moje córeczki wybierały.

Na ogródku tymczasowym między przekopana ziemia zauważyłam wczoraj żółtego krokus, to był szok... Od teraz wszystkie cebulki które dziewczyny znajdą, będę odkładać w torf i posadzek w jakimś kącie na działce.

Do wysiania mam taki dość spory kartonik aksamitek, miliony nasion.

Co do drzewek owocowych mam 3 sliwy, w tym 2 dorosłe drzewa. Gruszke, 1 czerwone czereśnie, 1 żółta,2 wiśnie, jabłoń.

Zobaczymy w jakim to wszystko jest stanie.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

No, no, niezłe zakupy ;:oj trzymam kciuki aby wszystko ładnie rosło ;:333 trzymam też kciuki za zdrowie kotka, niech szybko zdrowieje ;:108
Też po kilkumiesięcznej przerwie pojadę w następną niedzielę na działkę, też zastanawiam się co zastanę ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witajcie, tym razem zacznę od zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziś byliśmy na działce, sporo zrobiliśmy. Wypozyczylismy glebogryzarke i zaczęliśmy przygotowywać miejsca pod poziomki i truskawki oraz ogródek warzywny. Do tego muszę przygotować grunt pod róże, bo kupiłam Około 11 sadzonek różnych odmian. Dokupilam też porzeczko agrest, czerwona poprzeczkę, mąż kupił dwie borówki, grusze, jabłoń, czereśnie i wiśnie. Zamówiłam 120 sadzonek poziomek.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Nieźle, pracowity dzień miałaś ;:oj trzymam kciuki żeby sadzenie tego wszystkiego poszło gładko ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Hej Evii91 :wit
Wspaniale się Twój ogródek zapowiada ! Dużo tych owocowych zakupów ale będzie smacznie ! ;:138
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Koty śliczne, ale zainteresowała mnie akwarium. Pochwal się zdjęciami? U mnie tez akwarium nowe cieszy oko, ale choroba ospa rybia trochę nas przystopowala z zakupem nowych rybek. Niestety sporo padło i aż żal było patrzeć, gdy mimo leczenia dusily się. Od miesiąca walczymy z zarazą :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”