Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Apollooo masz racje, to bardzo dobry sposób ja też kładę jeden kawałek foli na cały tunel. :D
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

520 zł za folię pięciosezonową to bardzo przystępna cena.Gdzie tak tanio można kupić?Ja za czterosezonową w listopadie ub.roku zapłaciłem 540 zł.
Panowie ,a sznur do naprężania jak zakładacie skoro nie zgrzewacie folii?
apollooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 mar 2006, o 13:54

Post »

folie kupilem w opatówku (kolo Kalisza) sprzedają tylko cale rolki nazwa sklepu mi sie gdzies zapodziala jak znajde to napisze u mnie w miescinie babka za folie wolala 24zl za metr bierzący a tamta folia wraz z transportem (55km) wyniosla mnie 17zl za metr z tym ze musialem calą rolke wziasc na szczescie znalazlem kogos z kim sie podziele i nie bedzie problemu:)
Ogrodnik111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 8 sty 2007, o 18:17
Lokalizacja: Oleśnica

Post »

Najlepsze folie produkuje ,,Marma,, posiada ona w swoim asortymencie wszystkie rodzaje i typy folii ogrodniczych i powinna zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych klientów. Nie chce tu siać propagandy ani reklamować producenta ale już od lat używamy tych folii i przewyższają i biją na głowę innych producentów jeżeli chodzi o jakość , ceny mają też nie wysokie biorąc pod uwagę że w zamian dostajemy produkt z tz .górnej półki . Polecam wszystkim :shock:
Ogrodnik
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jaka folia jest najlepsza na tunel foliowy kolorowa czy przezroczysta?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów folii. Teraz stusuje się już dość często kolorowe, matowane, z filtrami UV.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ale mi sie zdaje ze przezroczyste to przepuszczają więcej światła i rośliny lepiej rosną zwłaszcza ciepłolubne np. arbuz, ogórek, melon-One wymagają dużych ilości światła słonecznego
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Z tego co ja wiem, to kolor folii oznacza wytrzymałość folii - ile sezonów wytrzyma.
Ja zazwyczaj kupuje folię 4-ro sezonową i jest ona lekko zielona.
I nie zauważyłam aby mniej światłą przepuszczała , a latem i tak cieniuję folie.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jak zbudujesz namiot,będziesz miał problem akurat odwrotny-co zrobić,aby światła
było mniej.Od czerwca do sierpnia wskazane opryskiwanie folii białą farbą, aby
w środku nic się nie ugotowało.Ja pryskam rożcieńczoną emylsyjną.
cx

Post »

Witam.
Kolor folii nie ma żadnego wpływu na wzrost roślin w tunelu.Prawdziwa jest odpowiedź,że kolor folii oznacza jej teoretyczną trwałość w sezonach.Są folie niebieskawe,zielonawe i czerwonawe.Z resztą ,po sezonie kolor jest prawie niezauważalny.Bardzo ważne aby folię kupować w sprawdzonym sklepie-musi być właściwie przechowywana i nie być stara.
Obecnie są na rynku ogrodniczym folie antykondensacyjne(nie skrapla się na nich woda)oraz dające światło rozproszone(jest optycznie w takim tunelu jaśniej niż w zwykłym i światło lepiej penetruje dolne części roślin),nie wiem jednak czy są konfekcjonowane w małych ilościach.
Hej.
Jeżu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lut 2009, o 11:33

Post »

witam,
mam pytank-jaki rodzaj folii na tunel - tak ok wys. 1.5 m i długość ok 5 yście polecali, w przypadku, gdy nie chcę ,żeby ciekawscy sąsiedzi widzieli z zewnątrz co pod nia robie i hoduje?jest w ogóle jakas taka folia, tylko żeby nie zmniejszała zbytnio dostępu swiatła?
pozdrawiam
Jeżu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lut 2009, o 11:33

Post »

czy np folia matowa byłaby dobrym rozwiązaniem?czy jakas inna?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W OBI kupiłam mały inspekt z zieloną folią.
Więc pewnie taka by cię też satysfakcjonowała ?
Na pewno są zileone folie w innych rozmiarach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”