Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Mam część tych samych. Szczególnie te w czarnych pudełkach wydawały się być ładnymi sadzonkami (dość grube pędy i ciężkie pudełka - nie wyschnięta ściółka, a przy tym jeszcze nie wypuściły tyle liści)

Obrazek

Do LM wstawili nowe róże, ładne po 25 zł w doniczkach (sprawdziłam jedną, ale obstawiam, że wszystkie w podobnej cenie)

Tu zdjęcia paru, które akurat zrobiłam sobie, żeby sprawdzić które bym chciała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu wszystkie pomaranczowe roze , ktore pokazujesz, mam z ubieglego roku. Pierwszy kartonik z lewej, zakupiona w Auchan, podpisana jako owoc pomaranczy,zakwitla 2 ladnymi kwiatkami i jest zdecydowanie jasniejsza niz na zdjeciu, ma bardzo silne i grube pedy, nie moge jej zidentyfikowac. Nastepna kupiona w Carrefour to Abraham Darby, z trzeciej zamiast pomaranczowej wyrosl James Galway(pomylka). Kupilam jeszcze rozowa ciemna wyrosla jasniutka Oliwia. Tak, ze pomylki sie zdarzaja, niemniej jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo wszystkie sa piekne ;:138 Zdjec niestety nie robilam. Czerwone natomiast kupilam niedawno, ale w bardzo zlym stanie, wyrosniete.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Różę Gantnerfreude- tą pokazaną z Liroya- ja mam , ze szkółki... To okrywowa - mocna w kolorze. Pięknie się przewiesza...


Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Właśnie coraz bardziej mnie ona kusi. Czy rośnie wysoka? Bo na filmach rozeogrodowe.pl to raz jest niska, a raz dość wysoka.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

To róża z przewieszającymi sie mocno gałęziammi. Jeżeli podwiążesz do podpory- będzie wyższa- pozwolisz jej na swobode to będzie niższa z długimi , zwisającymi łodygami oblepionymi niedużymi kwiatami o mocnym kolorze. Mnie zachwyca... :)
Akurat fotki całego krzaka nie znalazłam- ale podobna w pokroju jest Swany/ foto/ Ja te róże corocznie przycinam na długości gałęzi, bo nie cięte tworza wielki zagmatwany busz.

Obrazek

-- N 15 mar 2020 10:20 --
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Amelka1 pisze:Danusiu wszystkie pomaranczowe roze , ktore pokazujesz, mam z ubieglego roku. Pierwszy kartonik z lewej, zakupiona w Auchan, podpisana jako owoc pomaranczy,zakwitla 2 ladnymi kwiatkami i jest zdecydowanie jasniejsza niz na zdjeciu, ma bardzo silne i grube pedy, nie moge jej zidentyfikowac. Nastepna kupiona w Carrefour to Abraham Darby, z trzeciej zamiast pomaranczowej wyrosl James Galway(pomylka). Kupilam jeszcze rozowa ciemna wyrosla jasniutka Oliwia. Tak, ze pomylki sie zdarzaja, niemniej jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo wszystkie sa piekne ;:138 Zdjec niestety nie robilam. Czerwone natomiast kupilam niedawno, ale w bardzo zlym stanie, wyrosniete.
Amelko, tych z serii bez pestycydów nie ma w Auchan (przynajmniej w moim). Są podobne, ale to jednak inna seria. Kupuję co roku i co roku trafiam na inne odmiany, w tym sporo pomyłek :;230 .

I kolejny raz na tym samym kartoniku widzimy różne kolory :wink: - dla mnie tylko jedna angielka jest pomarańczowa, pozostałe dwie są różowe. Podobnie jest z francuską z Auchan - wg mnie biała, wg innych żółta lub łososiowa :;230 .

James Galway byłyby dla mnie całkiem zgodny, a trafiła mi się kremowo-łososiowa, prawdopodobnie Crown Princess Margaretha.
Z tej środkowej wyrosła Alnwick Rose - zdjęcie na 21 stronie - świetna róża, pachnąca, kwitła przez całe lato.

Z tymi pomarańczowymi też jest ciekawa sprawa, bo w sklepie są bardzo podobne - jedna w bardziej żółtym odcieniu, inne odrobinę bardziej pomarańczowe. Krzaczki pomarańczowej mają mniej pędów i są grube, żółtej dużo cienkich. Moje czerwone były całkiem ok.

Ach, i znów dałam się wciągnąć w kartonikowe szaleństwo, a tyle sobie obiecywałam, że to już koniec ;:223

Wiridiana - piękne róże pokazałaś, część Kordesa i Tantau, moich ulubionych hodowców. Mam je ogrodzie swoim lub kupiłam dla mamy, super się sprawdzają. Przy czym ja te odmianowe jednak w szkółce wolę kupować.
Amelka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 cze 2019, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu, ja z Auchan mam tylko jedna roze, jest to prezent, gdyz w moim miescie nie ma tego sklepu. Reszta, o ktorych pisalam pochodzi z Carrefour. Wiem, ze pomylki sie zdarzaja i teraz zakupilam w takich samych kartonikach, ale licze na inne roze. Co wiecej, ja mysle, ze oni upychaja w takie katoniki, jakie akurat wczesniej zamowili, aby sie tylko kolor zgadzal albo nawet i na to nie patrza....
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Cześć. W Carrefour w 2018 i 2019 kupiłam w sumie 12 róż angielskich, licząc na to że będą różne. Niestety wszystkie jasnoróżowe okazały się Queen of Sweden (3 sztuki), ta druga ze zdjęcia(sztuk 3)
Princess Alexandra of Kent, a z ostatniej też 3 sztuki pomarańczowe, które przekwitając bledną


Obrazek

Mam jeszcze 2 czerwone- okazały się dwie różne oraz jedną żółtą (w tym roku kolor na kartoniku jest bardziej pomarańczowy).
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A taka wyrasta z ostatniego kartonika

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A możesz pokazać jak kwitły ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pierwsza Obrazek
Druga
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Bardzo ładne róże Ci się trafiły, u mnie niestety nie było różowych (takich jak kartonik w środku).
Już się nie mogę doczekać wiosny i kwitnącego ogrodu.
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Emi128 pisze:Cześć. W Carrefour w 2018 i 2019 kupiłam w sumie 12 róż angielskich, licząc na to że będą różne. Niestety wszystkie jasnoróżowe okazały się Queen of Sweden (3 sztuki), ta druga ze zdjęcia(sztuk 3)
Co ja bym dał żeby trafiać na same Queen of Sweden, dla Mnie to ideał róży, a żeby ją zamówić ze szkółki Rosarium to trochę to kosztuje (pewnie więcej niż te kartonikowe) :) W takim razie jak tylko uspokoi się obecną sytuacja to idę polować na to pudełeczko, może będą jeszcze jakieś żywe :roll:
Kuba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”