Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam wszystkich i dziękuję za miłe słowa !
Bazyla Wymiary takiej skrzynki to 120x80x20, 20 zł płaciłem za skrzynkę wysokości 1 deski czyli 20cm
Ha-Ah Kotwy są najzwyklejsze wbijane 9x9. Znajomy który zna się na takich rzeczach powiedział że zupełnie wystarczą i nie ma co się bawić z wylewkami itd bo taka kotwa wbijana zupełnie wystarczy.
Niestety ale pogoda tak średnio sprzyja moim pracom na działce. Dzisiaj była wybitnie okropna ! Raz świeciło piękne słońce i było ciepło a za 10 minut było czarno i ulewa po czym znowu świeciło piękne słońce i tak cały dzień. Nic nie szło nawet na działce zrobić bo co zaczynałem to zaraz deszcz... Jedyne co to w szklarni udało mi się zbudować blat do mojej kuchni w altanie i trochę podrównać teren pod taras ;:131 Ikea to to nie jest ale jestem zadowolony, jeszcze tylko pomalować blat i będzie super ;:333

Obrazek

Tutaj przy okazji widać już kolor altany/pergoli i kawałek zabudowy. Na końcu po lewej stronie widać też skrzynki(mniejsze niż te na warzywa o połowę) które będą stały obok blatu tworząc zakończenie altany(będą 10cm niższe i właśnie w nich będą rosły zioła)
Obrazek
Po prawej stronie w tych przestrzeniach między ścianą domku a słupami mam w planach zrobić ławki. Dzisiaj przy okazji w końcu wysiałem pomidory, w tym roku postawiłem na 7 odmian
:arrow: Krakus
:arrow: Malinowy Ożarowski
:arrow: Frodo
:arrow: Drobnoowocowy
:arrow: Black Cherry
:arrow: Yellow Pearshaped
:arrow: Tigerella

Mam nadzieję że jutrzejsza pogoda będzie lepsza i uda mi się popracować trochę. Może zacznę stawiać skrzynki na warzywa? Przy okazji postanowiłem zmienić ich położenie a przynajmniej części. Postawię je wzdłuż południowej granicy działki zaraz przy płocie nieznośnej sąsiadki. Myślę że warzywom będzie tam lepiej a miejsce w którym miały stanąć zostanie przerobione na trawnik z rabatami kwiatowymi. Plany ambitne, oby zapału i sił wystarczyło na to wszystko :;230
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba mimo złej pogody widać postęp w pracach ;:333 Jaki zamierzasz położyć daszek na altanie? Ja na takiej miałem z tworzywa i niestety był dobry ale jak przyszedł grad wielkości piłek to cały podziurawił, teraz mam z blachy i powiem szczerze, że może i droższy ale spokojnie przetrwa wiele lat.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Prace idą do przodu :D trzymam kciuki i za realizację wszystkich planów, i za pogodę jutro ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

maniolek w tym roku będzie dach zrobiony z mocnej plandeki takiej jak używają do naczep tirów bo tak po prostu taniej a w przyszłym roku planuję dach z blachy trapezowej :wink:
Pogoda niestety nie dopisuje więc i na działce nic dzisiaj nie zrobiłem bo mocno padało. W sumie plus bo udało mi się zrobić jakieś zakupy "na wszelki wypadek". Powiem wam że nie boję się że zamkną sklepy itd ale przeraża mnie fakt że ludzie tak masowo wykupują wszystko ze sklepów i z tego względu trzeba zrobić jakieś zapasy. Jakiekolwiek ;:131 Moją siostrę dopadło niedoleczone przeziębienie więc wczoraj wywiozłem ją do dziadków którzy mają duży dom i dzisiaj była u lekarza, nastraszyli ją i kazali siedzieć 2 tygodnie w domu i młoda już panikuje :;230
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Masz rację - to co się dzieje w sklepach to jakaś masakra. Mam nadzieję, że u siostry tylko przeziębienie :D
Widzę, że mimo "marcowej" pogody działasz i prace postępują.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No Seba, altanka konkret :) Zazdroszczę pozytywnie takiego miejsca :D
Kawał dobrej roboty .
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Bardzo powoli bo pogoda mimo wszystko nie sprzyja ale działam. Dzisiaj na chwilę wyskoczyłem okryć rośliny bo w nocy ma być miejscami -10 u mnie a tulipany, żonkile, porzeczki, morele itd są już na bardziej zaawansowanym stopniu rozwoju. Wolałem je też zabezpieczyć na wszelki wypadek. Urlop mi się w tym momencie wydłuża więc będę miał trochę czasu teraz na dalsze prace ;:131
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Saba masz się dobrze z urlopem że Ci wydłużyli podwójna korzyść więc korzystaj ile się da w lecie będziesz odpoczywać. Pozdrawiam Miłego dnia:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Alicjo jestem SEBA a nie Saba ;)

Dzisiaj skorzystałem z przedłużonego urlopu i ładnej pogody i zabrałem się za grządki warzywne. Jak pewnie pamiętacie to początkowo miały stanąć w północno-zachodniej części działki tam gdzie był a w sumie jeszcze jest stary taras. Plany się jednak zmieniły i skrzynki postawiłem w jednym ciągu przy płocie od południowej granicy działki. Jutro muszę zająć się wyłożeniem skrzynek w środku i zacznę powoli wypełniać gałęziami itd. Z ziemią muszę poczekać aż sytuacja się trochę uspokoi i będę mógł dalej działać. Ta kwarantanna mnie już męczy a to dopiero początek ;:145

Tak było wczoraj
Obrazek

A tak dzisiaj :heja
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba i przepraszam za ten błąd ;:223 wkradł się chochlik. Skrzynki fajnie wyglądają praca u Ciebie idzie do przodu super. Mnie też ta kwarantanna męczy i ta cała sytuacja z wirusem oby to sie skończyło jak najszybciej. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Skrzynie zapowiadają się fajnie :) Jeśli ktoś ma ogród blisko lub pod domem to może korzystać z tej bliskości. Ja siedzę w mieszkaniu i nic zrobić nie mogę - pozostaje mi robić wysiewy i przesadzać w domowym zaciszu :wink:
Ale z chęcią oglądam poczynania innych :wink: I za każdym razem widząc Twoje posty szukam w internetach stelażu do szklarni :wink:
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Alicja Nie ma sprawy ! Każdemu się zdarza pomyłka ! ;)
sauromatum Ja mam jakieś 10 minut drogi autem więc nie jest to wybitnie daleko aczkolwiek przydomowy ogródek też to nie jest ;:224 Bardzo mi miło że tu zaglądasz i że moja szklarnia tak Cie inspiruje ;:131 W przyszłym roku planuję wymienić szyby na nowe bo już wiele z nich jest bardzo zniszczona i popękana

Dzisiaj przestawiłem mostek na drugą stronę oczka wodnego, wyłożyłem skrzynki folią i zacząłem je gałęziami wypełniać. Dojdzie jeszcze darń z miejsca w którym planuję nowe rabaty. Już jutro wracam do pracy i w sumie trochę szkoda bo planowałem właśnie jutro zabrać się za nową rabatę i wypełniać dalej skrzynki. ;:224
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba, dzieje się u ciebie. Altana to zawsze świetny pomysł, skrzynie rewelacyjne ;:oj U mnie warzywnik dopiero w planach.. od dwóch lat ;:224 W ubiegłym roku kupiliśmy deski i tak jakoś wyszło, że już nie zdążyłam tego ogarnąć, w tym roku przymusowa kwarantanna pomogła pchnąć prace do przodu i wykorzystaliśmy wreszcie zakupiony materiał :roll: Fajnie, że udaje się nam popracować w ogrodzie. Zawsze to oderwanie od tego co dzieje się w Polsce i na świecie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”