Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę, że u Ciebie wiosna mocno zaawansowana ;:oj Masz mnóstwo kwitnień i kolorów. Kwitnące prymulki mnie zaskoczyły. U mnie dopiero zaczynają pojedyncze kwiatki pokazywać się. Tyle pięknych roślin masz... nie wiadomo co chwalić ;:196 Zdrojówka rutewkowata i u mnie rośnie, ale ciut inna - ma ciemne listki. Nawet nie wiem skąd się u mnie wzięła. Daj znać kiedy będziesz gotowa na przesyłkę chryzantem ;:108
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kępy i szpalery krokusów z uwijającymi się w nich pracowicie pszczołami mnie po prostu zachwyciły. ;:180 ;:oj

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, przez ostatnie dni zamiast pracować w ogrodzie, leniuchowałam na dziewiątym piętrze i podziwiałam takie widoki ;:138

Obrazek

Pomiędzy krokusami rośnie jednoroczny chwast - przewiercień.Z pewnością coś tam im wyżera z gleby, ale ma drobne korzonki i łatwo daje się usunąć, a świetnie maskuje zasychające liście drobnocebulowych i podoba mi się jak kwitnie ;:196

Obrazek

DANUSIU, dziękuję ;:196 U mnie na noc zapowiadają -5, to może być nieciekawie ;:145

JADZIU, we wtorek pszczół było co niemiara ;:138 tylko ja nie umiem ich tak ładnie sfocić ;:185 Dzisiaj mimo zimna, widziałam cytrynka, ale latał zbyt szybko, a jeszcze wiatr mu pomagał.
A rudbeki nie mam nasion, wyślę Ci sadzonki ;:196

MARYNIU, dziękuję za pochwały ;:180 Mam spory areał, to każda ilość krokusów się zmieści i widać je tylko jak się otworzą w słońcu ;:108

IZUNIU, dziękuję ;:196 Te prymulki są zawsze pierwsze, bo to jakieś kundelki. Rosną sobie gdzie chcą i cieszą. Moja stara kępa zdrojówki też ma ciemniejsze listki, a siewki są wyższe i jaśniejsze, no i wcześniej kwitną :tan

Obrazek

Obrazek

LOKI, było pięknie ;:108 Zostają zdjęcia do oglądania, bo jeśli przymrozi tak jak zapowiadają, to już się nie podniosą ;:145

Dzisiaj zimno i wietrznie, trudno zrobić wyraźne zdjęcie :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fiołeczki już się pokazują, będzie pachniało :tan

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu u Ciebie wciąż kolorowo ;:303 .Kurcze dzisiaj nawet nie zerknęłam do ogródka to samo wczoraj czy przedwczoraj .Jednak jutro juz popędzę jeśli pogoda na to pozwoli. Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ....Zdrojówka rutewkowata...nie znam! jakbyś czasem chciała ją ograniczyć to chętnie ociupinkę przytulę.
Widoczek na miasto bardzo mi się spodobał! Świetnie go ujęłaś ;:63
Poczekałam na krokusy i z dużych rozrośniętych kęp w każdym kolorze zostało po 2 - 4 szt kwiatków...niesamowite!
Pozdrawiam serdecznie życząc zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krokusom mrozy niestraszne. :-) Nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto a co Ty robiłaś na 9 piętrze?Czy coś nie tak zrozumiałam?Widoczek bardzo ładny. ;:215
U nas rano było -1,a teraz 7 ale na słońcu.Niestety wiatr też o nas nie zapomina. ;:134
Dużo wiosennych kwiatków u Ciebie kwitnie.Fajnie wyglądają pączki. :D
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1702
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Już zawilce u Ciebie startują? Uwielbiam te rośliny.
Mam nadzieję, że nocny mróz nie namieszał Tobie w ogrodzie. Choć te wczesnowiosenne kwiaty akurat mrozów za bardzo się nie boją :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu jak po nocnym przymrozku u mnie nie było tak strasznie. Krokusy stały pięknie ani ani nie naruszone przez przymrozek to samo inne Jednak botaniki już jak zmięte pergaminy wręcz leżały na rabacie.Takie życie ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYSIU, dziękuję za pochwałę widoku ;:196 zwłaszcza, że ze mnie marny fotograf, zawsze ładniej widzę niż jest na zdjęciu, które zrobię ;:306
Zdrojówkę będziesz miała, ale z zawilcem w pakiecie najprawdopodobniej, bo jakoś tak się dzieje, że gdzie ona tam i zawilec ;:108
Krokusy musiało coś zeżreć jeśli nawet szczypiorki nie wyrosły ;:14 Dobrze, że choć troszkę ocalało.
Słoneczny tydzień się zapowiada, to dużo sił na ogrodowanie Ci życzę ;:196

LOKI, niestety, już rozkwitnięte krokusy mają przemrożone kwiatki i padły ;:145

DANUSIU, zawiozłam ojca na planowany zabieg ( jeszcze mu się udało załapać) a że to 60 km, to w końcu odwiedziłam koleżankę, która zapraszała mnie od sześciu lat ;:131 Ma śliczne mieszkanko z takim pięknym widokiem ;:215
Takie fajne pączki ma śnieżnik różowy, a przynajmniej miał, bo u mnie było ok. -10 wczoraj i dzisiaj niewiele mniej, wszystko leży pokotem ;:145

KAROLU, to są jakieś wcześniejsze zawilce, gajowe jeszcze nie kwitną. Zobaczymy co będzie, bo roślinki mocno wyrośnięte, a mróz poważny był, a nie tylko przymrozek!

JADZIU, to był mróz, a nie przymrozek, wszystkie rozkwitnięte krokusy poległy. Martwię się o lilie i szachownice, psiząb też wyrośnięty! Trochę zasypałam ziemią, trochę pookrywałam, jutro będę sprawdzać ;:108

Funkie pokazały już takie kły, może im jeszcze mróz nie zaszkodzi ;:185

Obrazek

Obrazek

Iryski świeżo rozkwitnięte nie ucierpiały mocno, gorzej z tymi co już dłużej kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnki mocno wyrośnięte, niewiadomo jak z nimi będzie, ale zastępstwo rośnie ;:306

Obrazek

Obrazek

Różnie jest z pogodą, straty też muszą być ;:14
Słonecznego tygodnia i radości z tego co nam w ogrodach kwitnie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to już wszystko rozumiem,a widok koleżanka ma wspaniały. :D
Fajny kolorek tego śnieżnika.Ja mam tylko niebieski,ale jak ostatnio byłam to jeszcze nic nie widziałam.
U nas rano kałuże były zamarznięte czyli w nocy był mróz.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1702
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

-10? no to na pewno nie jest przymrozek ale mocny mróz... Rośliny mogły od tego ucierpieć... Hosty akurat raczej to przeżyją bez problemu, ale nie wiem czy inne rośliny tego nie odchorują...
Oby te 'przymrozki' się nie powtarzały bo już całkiem ładnie wiosennie się robi :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ojjjj to ostro walnęło u Ciebie ;:202 jednak iryski nie wyglądają źle ;:333 Przedszkole czosnkowe bogate czyli w razie czego zastępstwo będzie ,ale czosnki też są wytrzymałe, wiec bez obawy ;:215 Moje też powoli sie gramolą na powierzchnię to samo tulipany mają juz spore liście ciekawe jak z kwiatami w tym roku będzie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”