Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże na wydmie

Post »

Pracowicie u Ciebie jest i będzie - trzymam kciuki za realizację wszystkich planów ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże na wydmie

Post »

:wit Aniu wspominkowe róże cudeńka. Ja też jesienią tylko trochę przycinam róże, porządne cięcie wiosną. A porady P. Hyżego bardzo cenię. Mam od niego 3 różyczki, jedna-Maxim dostępna chyba tylko u niego. Pozdrawiam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Wczoraj i dziś pogoda nie pozwoliła na prace w ogrodzie. Przebiegłam tylko szybko zobaczyć co nowego kwitnie, ale bez robienia zdjęć. I tak ledwo co zdążyłam przed deszczem zerwać trochę rukoli na obiad. Wygląda na to, że moja rukola jest byliną ;:306 Dzieci trochę narzekały, że siermiężna, ale zniknęło wszystko.

Natalio, planów mam sporo, ale wiąże się to ze sporymi wydatkami. Czeka mnie poszerzenie rabaty i wymiana palisady.

Blue Note

Obrazek

Kasiu, nie mam żadnej róży od P. Hyżego. Przeglądałam ofertę, ale jakoś nic mi nie wpadło w oko. Może skusiłabym się na jakąś różę sztamową, jednak moje złe doświadczenia powstrzymują mnie przed zakupem.


Obrazek

Korzystając z braku nowych zdjęć jeszcze kilka wspomnieniowych z Europa- Rosarium.
Dziś kilka mało znanych róż Dr. Johanna Schmadlaka.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu wspaniała kolekcja irysów, marzy mi się taka od dłuższego czasu :)
Ja też zacząłem ciąć róże, a to mozolna praca i nie za bardzo za nią przepadam. Gdyby tych kolców nie było ;:224
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Seba, mam bzika na punkcie irysów żyłkowanych i szafirków. Niestety nie wszystkie odmiany irysów dobrze rosną. Część jest praktycznie jednoroczna. Zawiązują nasiona i wysiewają się, ale nie doczekałam jeszcze kwitnących siewek.
Jak się ma wprawę to szybko idzie. Najgorsze jest, że co gałąź, to decyzja ;:306 Jak zmarzną do kopczyków to jest łatwo. Gdy dobrze przezimują trzeba zamknąć oczy i ciąć mocno, tak jak zalecają w książkach. Zostawienie za dużej liczby oczek powoduje, że róża rośnie na samej górze, a dół jest łysy.

Dziś udało mi się wskoczyć na chwilę do ogrodu, w oknie pogodowym, pomiędzy kolejnymi śnieżycami. Została mi ostatnia rabata do sprzątnięcia i rozgarnięcia kopczyków. Przeszkadzała mi w tej robocie Star Profusion. Najpierw postanowiłam usunąć tylko same liście. Po chwili mi się znudziło i chwyciłam za sekator. Cięcia było sporo. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłam jej przed dzisiejszym mrozem.
Zdjęcia jeszcze wspominkowe z Europa - Rosarium.
Moje ukochane róże mchowe.

Goethe

Obrazek

Césonie

Obrazek

Communis

Obrazek

Henri Martin

Obrazek

White Bath

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu piękna kompozycja w niebieskiej donicy. ;:215 Sekator pewnie się stępił na różach. :wink: Piękne te bladawce irysowe, pierwszy raz zobaczyłam w wątku irysowym. ;:oj Mam podobne doświadczenia z nowymi odmianami irysów, nie mnożą się, tylko giną. ;:108
Spokojnego świętowania. ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj :wit . Pięknie zapowiada się Twoja wiosna i już sporo roślin Ci kwitnie. U mnie iryski giną , moja gleba jest dla nich za ciężka . Niby mieszałam ją z piachem przy sadzeniu ale tegoroczna zima była sprawdzianem dla cebul. Sporo wygniło ;:222 . Róże mchowe piękne są i już nie mogę doczekać się kiedy posadzę u siebie ;:224. Kompozycja w donicy przepiękna a ja nawet jeszcze o tym nie pomyślałam a przecież już bratki sprzedają . Koronawirus wprowadził zamieszanie i na razie siedzę z dziećmi w domu i bez wyraźnej potrzeby nie wychodzę . Oby sytuacja szybko uspokoiła się . Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Ania, w momencie kiedy już postanowiłam, że kończę (u siebie) ze wspominkami to patrze na twój wątek i znowu trochę żałuję, że nie zdążyłam wszystkiego pokazać. Ale z moim tempem to i do maja bym nie zdążyła :lol: Ech, róże to jednak krolowe ogrodu, można podziwiać godzinami ;:167
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu piękne te różane wspomnienia. Myślałam, że to wszystkie Twoje, dopiero potem doczytałam,że byłaś w ogrodzie różanym. Ale jedne i drugie piękne. Nadeszła wiosna i już nie możemy się doczekać wiosennych roślin i naszych królowych. Musimy przeczekać zimowy weekend i wreszcie chyba przyjdzie ciepło.
Pozdrawiam wiosennie
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Soniu, ;:196 te niebieskie donice są bardzo wdzięczne do robienia różnych kompozycji. Wybrałam żywe barwy, żeby było weselej.
Jak co roku kupiłam nowy sekator, ostrzenie starych nie bardzo wychodzi.
Mam wielką słabość do irysów cebulowych i ciągle kupuję nowe z nadzieją, że one przetrwają i będą się namnażać. Właśnie kwitną tegoroczne nowości.

Katherine Gold

Obrazek

Scent Sational

Obrazek

Ewelino, piszesz, że za ciężka gleba nie sprzyja irysom. Wezmę to pod uwagę przy sadzeniu nowych. W dotychczasowym miejscu miały do dyspozycji nawiezioną madę, więc to może być przyczyną ginięcia cebulek. Mam taką miejscówkę z samym piachem. Dodam kompostu i spróbuję. ;:108
Koniecznie kup mchowe. Są cudne ;:167
Bratki kupiłam rzutem na taśmę przy poprzedniej wizycie na targu. Teraz staramy się unikać większych skupisk ludzi. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy jak najszybciej.

Obrazek

Sabinko, przyrodo trochę przystopowała, więc może warto sięgnąć po zdjęcia wspominkowe.
Krokusy u mnie to już wspomnienie. Tak było przed przymrozkami :D

Obrazek

Irenko, witaj po przerwie :wit
Staram się zaznaczać, które zdjęcia nie są z mojego ogrodu ;:306
To był wspaniały wyjazd, dlatego ciągle go wspominam.

Obrazek

Bratki posadzone :D

Obrazek

W ubiegłym tygodniu zakończyłam cięcie róż. Nie czekałam na kwitnienie forsycji, bo były w takiej fazie rozwoju, że nie można było dłużej czekać. Część róż "płakała" po cięciu. Widać soki już bardzo ruszyły. Jeszcze nigdy nie obserwowałam takiego zjawiska, choć słyszałam o takim zachowaniu.
Wczoraj zaczęłam nawożenie. Niestety dziś ziemia trochę przymarzła i musiałam odłożyć na kolejne dni.

Pierwsze szafirki ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu :wit . Wydaje mi się, że cebulowe ogólnie chyba wolą lżejszą ziemię ;:224 . Przepięknie prezentują się błękitne bratki ;:215 . Szafirki to wdzięczne cebulowe i czekam z utęsknieniem na swoje ;:167 . U mnie aktualnie przymrozek i śnieżek sypie ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

Nie wiem jak Ty to robisz, że masz takie gigantyczne te róże ;:oj Coś pięknego :D ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu irys Scent Sational przecudny. ;:oj Rabata z bratkami wyjątkowo piękna. Bałam się wsadzić swoje do ziemi, jeszcze stoją w garażu w doniczkach. W weekend dostaną miejscówkę, gdzie, jeszcze nie wiem. ;:306
Mam nadzieję, że Twoim różom cięcie nie zaszkodziło. Przejrzałam swoje, nie ucierpiały od przymrozków. ;:215
Zdrowia i spokoju na prace ogrodowe. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”