Jeszcze w zielone gramy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Sebtur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 mar 2020, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jeszcze w zielone gramy

Post »

Kwiaty w mieszkaniu zawsze mi się podobały. Odrobina zieleni i natury działa kojąco. Zaczęło się od jednego kwiatka i tak kolekcja zaczęła się stopniowo rozrastać. Wciąż nie jest duża a wręcz nawet skromna a to wszystko przez brak miejsca w mieszkaniu.
Czas zaprezentować mój skromny zielony dobytek.

Areka
To była pierwsza roślinka która pojawiła się w moim mieszkaniu. Jej zielone liście wprowadziły cudowny klimat w jeszcze nie do końca umeblowanym salonie. Niestety jej liście zaczęły żółknąć

Obrazek

Ficus Benjamina
Roślinę kojarzę z domu rodzinnego gdzie zazwyczaj gubiła swoje liście i nie wyglądała zbyt zachwycająco. Spontaniczny zakup podczas zakupów spożywczych. Roślinka wraz z doniczką idealnie wpisywała mi się w wystrój mieszkania. Kwiatek cały czas cieszy oko gęstwiną liści. Moim początkowym planem było formowanie roślinki jako bonsai ale szybko ten pomysł odszedł w zapomnienie.

Obrazek

A tutaj starszy brat Benjamina. Dostałem go w prezencie. Miał formę krzaczka ale postanowiłem na nim poćwiczyć przycinanie. Ze względu na to, że przez długi czas stał na parapecie kwiatek zrobił się płaski. Obecnie zaczął się rozrastać w pozostałych płaszczyznach. To takie moje oczko w głowie.

Obrazek

Pachira
Chciałem zawsze mieć ale obawiałem się jej rozmiarów gdy urośnie. Podczas zakupów w Obi zauważyłem ją z przypiętą kartką "przygarnij mnie". Pachira była pokiereszowana z uszkodzonymi listkami. Musiałem ją kupić i zaopiekować się nią.

Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze w zielone gramy

Post »

Witaj na forum, :wit ładne roślinki w pięknych domkach.
Czekamy na ciąg dalszy.
Sebtur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 mar 2020, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeszcze w zielone gramy

Post »

Miło się przegląda wasze parapety :)

Difenbachia
Roślina tak samo piękna jak i niebezpieczna. Przecudnie wybarwione liscie. Kwiatek musi być trzymany z dala od dzieci i zwierząt bo niestety w soku występuje strychnina.

Obrazek

Monstera Deliciosa
Największy kwiat w mojej kolekcji. Zakupiony w Ikea. Po kilku dniach od zakupu na liściach pojawiły się brązowe plamy. Zostały odcięte aby choroba nie przenosiła się na zdrowe liście.


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”