Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu kalina przepiękna, kwiaty takie delikatne kolorystycznie, czytam że pachnące ;:215
U mnie też jeszcze jedna cebulka milczy, pozostałe na wierzchu. Coś mi słabo w tym sezonie wszelkie siewki rosną, jedna misę z gazanią sama załatwiłam zrzuciłam z półki ;:223
Teraz łapiemy każdą sprzyjającą pogodę na prace ogrodowe, jak słoneczko zaświeci, jest ciepło, to aż miło się pracuje, do tego ptaszki pięknie nam tę pracę umilają swoimi trelami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu:)

Do kawki oczywiście lektura płynąca od Wioli,nie może być inaczej... :wink:
I co widzę? Piękną kalinę,a do tego pachnie, szkoda, że mam zapchany nos i całą noc praktycznie nie przespałam.
Jednak forum jak zawsze mnie pobudza i otwiera moje opadające powieki ;:303
Siewki u Ciebie pierwsza klasa i co zauważyłam jak równo posiane.Laurencja to cudo roślinka, weszłam na google i się zauroczyłam. A jaka ładna nazwa do tego ,zawsze coś nowego upatrzysz, a ja potem zgapiam bezwstydnie :oops: Jednak do lawendy nie podchodzę, wolę kupić gotowe sadzonki.Mam nadzieję, że zdasz relację z uprawy swojej lawendy.Może wtedy i ja się pokuszę i spróbuję?
Co do cebuli to kiedy ją wysadzisz do gruntu?

Buziaki :D
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu , a jednak się skusiłam na wiosenne wysiewy wczoraj kupiłam cynie i żeniszek , zaraz idę wsiać , marchewka i pietruszka już wzeszła siane na zimę do gruntu , a resztę jak będzie ciepło , u Ciebie to prawdziwa fabryka sadzonek pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, pachnąca kalina wygląda ślicznie ;:333 A kolor ciemiernika bardzo mi się podoba.
Siewki masz bardzo udane i jak dużo ;:oj
U mnie na razie skromnie, ale ładnie wzeszły papryki. W tygodniu mam zamiar posiać pomidory.

Słoneczka na jutro ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wygląda na to że pogoda wreszcie się ustabilizowała i zapowiada się całkiem fajny tydzień.
Minione dni z wyjątkiem niedzieli, też upłynęły dosyć pracowicie i sporo pracy podgonione. Przycięłam już sporo róż i mogę stwierdzić, że jestem na półmetku. Zostały mi jeszcze dwa kolosy Eden Rose i Paul's Himalayan Musk. Jak rozprawię się z nimi, to będzie już z górki i szybko koniec nastąpi. :heja
W weekend wybrałam się na giełdę w poszukiwaniu bratków, ale ku mojej rozpaczy bratków nie było :(
Na szczęście w drodze powrotnej przejeżdżałam obok gospodarstwa, gdzie zajmują się uprawą i handlem kwiatów i były. Cały tunel kolorowych brateczków. :lol:
Niestety nie było takich jak chciałam czyli drobnych błękitnych i białych. Ale byłam już tak zdesperowana, że wybrałam sobie z tego co było.
Mimo wszystko wypad na giełdę uważam za udany, bo upolowałam trzy fajne ceramiczne donice i latarenkę.
W jednej donicy już siedzą bratki, pozostałe dwie czekają na lokatorów :lol:

Obrazek

Obrazek

Latarenkę chyba przemaluję ale jeszcze zastanawiam się na jaki kolor.
Zrobiłam sobie wcześniejszy prezent urodzinowy i kupiłam wreszcie wymarzone meble na taras. Dotychczas miałam taki zlepek różnych, każdy z innej parafii i ciekawie to nie wyglądało a wręcz mnie drażniło. Teraz czekam na meble i kolor latarenki dobiorę już do nich :D

A to stara osłonka filiżanka po liftingu

Obrazek

I pozostałe bratki w skrzynkach na parapecie

Obrazek

Obrazek

A na koniec kępa przebiśniegów, dopóki jeszcze ładnie kwitną

Obrazek

Pod koniec tygodnia może będę miała już więcej roślin do pokazania, bo widzę że się coraz więcej ich gramoli :D


Ewelinko, ja chyba będę musiała użyć oprysku na jednoliścienne pod róże, bo perz tak powrastał, że za nic w świecie nie można go usunąć. Powyrywałam ile mogłam, ale sporo korzeni zostało w ziemi. Innego wyjścia nie widzę, bo róż nie wykopię, żeby obrać je z tego perzu.
A z warzywkami to ja też podobnie. Niby podstawowe, te, które lubimy, a i tak uzbiera się ich sporo :lol:

Natalka, nie szaleję, ale jak pogoda pozwala to robię sobie i tak powoli do przodu :wink:

Ewuś, zobaczymy co nam z tych naszych siewów lawendowych wyjdzie.
Ja jeszcze myślę ponasadzać pędy po przycięciu. Niektórzy tak robią z dobrym efektem.

Dorotko, wygląda na to że będziemy mieć chociaż kilka dni ładnej pogody, więc sobie popracujemy.
U mnie z siewkami różnie. Jedne lepiej inne gorzej. Parę dni temu wysiałam pomidory, ale jeszcze nic nie wychodzi. Czekam niecierpliwie, bo już nasiona trzech warzyw miałam felerne i nie wzeszło nic.

Aniu, biedaku, mam nadzieję że katar szybko przejdzie. Nie szarżuj zbytnio, żeby nnie rozwinęło się coś poważniejszego.
Laurencję odkryłam w zeszłym roku. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam. Zobaczyłam ją na targu i z miejsca tak mnie zauroczyła, że kupiłam. Bardzo byłam z niej zadowolona, bo kwitła bez przerwy do samej jesieni. Zdążyłam zebrać nasionka, co nie zawsze mi się udaje, i teraz czekam na własną rozsadę.
Relację z wysiewu lawendy oczywiście zrobię, no chyba ze nic mi z tego nie wyjdzie :oops:
Pierwszą najwcześniejszą cebulę myślę wysadzić gdzieś za dwa tygodnie o ile oczywiście pogoda na to pozwoli.

Super Tereniu, że wysiewy i u Ciebie się pojawią. Wyhodowane samemu sadzonki cieszą dużo bardziej :D

Dorotko, a mi się wydaje ze te moje rozsady stanęły jak zaklęte. Ale może dlatego że kilka razy dziennie do nich zaglądam i zastanawiam się ile urosły :lol:
Pomidorki posiałam kilka dni temu i już wyglądam niecierpliwie pierwszych kiełków :wink:
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jeszcze nie odważyłam się ciąć róż, ale chyba nie ma co czekać na forsycje. Czy mogę nie ciąć Eden Rose? Jest zdaje się pnąca? Zakupy super. Też czekam na drobne bratki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ciemiernik cudnie zakwitł. ;:oj Zakochałam się w tych bylinach i już mi się marzą odmianowe. :)
Donice wyjątkowo śliczne. Bratki kupiłaś w moich ulubionych, pastelowych kolorach. :D
Warzywne wysiewy imponujące, niech ładnie rosną. ;:108
Nowe meble z pewnościa będą służyć też do podziwiania kolorowego ogrodu. ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Piękne zdobycze ;:138 Bratki już robią wiosenkę, muszę i ja się za nimi rozejrzeć, ale dziś chróbsko mnie rozbiera.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu donice bardzo ładne kupiłaś ;:138 brateczki w kolorkach takich delikatnych.
śliczne kompozycje.
Pogoda nam się ustabilizowała więc ostro działamy w ogródkach.
Moje rozsady też stanęły, nic nie rosną, do tego nie wszystko wykiełkowało, powtórka jak każdego roku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

Świetne zakupy ;:333 brateczki urocze, mimo że nie są niebieskie :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Bardzo fajna ta filiżanka z bratkami. To dobrze, że o tej porze roku mamy je na rynku. Są niezastąpione w dekorowaniu domu i ogrodu.
Zdobycze ;:333 i czekam na Twoje nowe mebelki tarasowe, bo sama muszę wymienić. a pomysłu brakuje, bo te co bym chciała, to ceny zaporowe ;:222
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

Hej tulipanka :wit Mijamy się w kilku wątkach więc postanowiłem zajrzeć do Ciebie ! Cudowne masz róże a ta pergola w kształcie parasola jest niesamowita !
Ja mam zamiar w tym roku upolować eden rose, rok temu kupiłem ale okazała się czymś innym... Może teraz mi się uda ;:224
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu widzę zakupy udane. Na ogrodzie wszystko pięknie kwitnąć zaczyna, wiosna na całego, u mnie to już brzoskwinie różowe pąki tak nabrzmiałe, że tylko czekać aż pękną :) Oby tylko zima już nie wróciła. Bratki pięknie się prezentują, latarenka super! Czekam na zdjęcie mebelków :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”