Truskawkowa działka cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko i ja jestem, wpisuję się by być z Tobą na Twojej Truskawkowej działeczce :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Iwonko, Aniu, Marto, Lidko, Magdo, Dorotko, Małgosiu, Lucynko, Marynko, Mariuszu, Kasiu, Julciu, Iwonko witam i bardzo dziękuję ;:196

Miło mi witać tylu miłych gości już po pierwszym dniu od założenia wątku :wit Ciąg dalszy zdjęć poglądowych z wiosny i lata 2016 - niestety zrobiłam ich bardzo niewiele ;:185 Na początek pierwsza rabata i znaleźne irysy, które zresztą nadal tam rosną, muszę w końcu je rozsadzić ;:223

Obrazek

Rabata nr 2 dokładnie po drugiej stronie działki powstała niedługo potem - na zdjęciu goździki brodate i nachyłki tuż po posadzeniu:

Obrazek

Pierwszy większy kawałek ziemi oczyszczony z chwastów stał się warzywnikiem, tutaj już ogórki rosną:

Obrazek

Te same rośliny co na drugim zdjęciu po pewnym czasie, oczywiście posadziłam za gęsto...

Obrazek

Warzywnik latem i zbiory ogórków :D

Obrazek

Żeby kolejny raz nie było tak mało zdjęć, dorzucam początek wybranych najładniejszych ujęć - to przez nie musiałam zacząć nowy wątek tak wcześnie :wink: Kolejno: kwitnące jabłonie (i kruszczyce złotawki), ptasie gniazdko w porzuconej szafce, chrabąszcz majowy i malutki ogóreczek. Ciąg dalszy w kolejnym poście ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Ledwo zdążyłam przeczytać drugą część twoich zmagań Natalki,a tu już nowa "Truskawkowa" :D
Podziwiam jak dużo pracy w to włożyłam, zwłaszcza biorąc pod uwagę zawirowania zdrowotne to naprawdę ogromny szacunek ;:180 ;:180 ;:180
I podziwiam twoje oko do fotografii, jest w nich taki zachwyt nad pięknem przyrody i nad życiem, że nie sposób przejść obok nich obojętnie ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalio piękna działka ze starymi drzewami owocowymi. ;:oj Napracowaliście się, ale w takie miejsce warto inwestować pieniądze i siły. ;:108 Jak sobie radzisz z przerastającą przez siatkę rogownicą kutnerowatą. Od sześciu lat nie mogę się jej pozbyć z ogrodu. ;:223
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

W maju gdy kwitną drzewa owocowe musi być jak w raju ;:167 .Jednak pracy włożonej i przyszłej nie zazdroszczę.Kurcze żeby u mnie wygospodarować taki kawałek na ogórki ;:224 tak niestety było kiedyś teraz już nie .Musiałabym zlikwidować wszystkie kwiaty i od nowa założyć warzywniak ale nie wiem czy chcę.W donicach po sznurkach równie dobrze sie pną.Udanego sezonu Natalko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Oj ja już czekam na mój tegoroczny warzywnik... Chyba ducha wyzione ;) Piękna ta twoja działka.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko jestem w kolejnej części i z niecierpliwością czekam na wspaniały nowy sezon!
Patrząc na pierwsze zdjęcia wiem, że od razu pokochałaś to miejsce ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Beatko dziękuję ;:196 mam nadzieję że w tym roku nie tylko uda mi się zrobić jeszcze więcej, ale będą to zmiany bardziej widoczne, zwłaszcza w kwestii siania/sadzenia roślin ;:108
Soniu dziękuję ;:196 rogownicę częściowo polubiłam, a tam gdzie jej nie chcę po prostu wyrywam - fakt, przełazi przez siatkę, ale nie jest tak trudno się jej pozbyć (w przeciwieństwie do niektórych innych roślin ;:219 ).
Jadziu to była pierwsza próba, docelowo tak jak Ty planuję uprawę ogórków na sznurkach, mam nadzieję że uda się to zrealizować w tym roku ;:108
Evii dziękuję bardzo ;:196 też się nie mogę doczekać grzebania w ziemi ;:65
Marysiu bardzo dziękuję ;:196

Dzisiaj obiecany ciąg dalszy najładniejszych zdjęć z wiosny i lata 2016. Trochę się wymieszały, ale na zdjęciach są: czereśnie, biedronka na liściach nasturcji, nagietek lekarski, dziewanna, dzwonki irlandzkie, rudbekie, nagietki pełne, liście ogórków, porzeczka czerwona, jeszcze raz nagietki, aksamitki, jeszcze raz rudbekie, wyka ptasia, aronia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko dzięki przypomniałaś mi o nagietkach pomału czas na rozsadnik wysiać a nasionek nie mam ;:223
Moja aronia umarła i właściwie nie wiem dlaczego ;:145 muszę porozglądać się za nowymi roślinami z pewnego źródła bo chyba mam podejrzenia ze to choroba korzeni je załatwiła tylko jaka ;:223 i jak przeciwdziałać tym bardziej ze podobnie zasychają krzewy agrestów i porzeczek ;:222
Z braku miejsca też chyba ogórki pójdą na sznurki tylko muszę pokombinować z rusztowaniem a nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

NATALIO hektarów u Ciebie dostatek. ;:138
Zdjęcia fajne robisz.Masz dobrze z aparatem,że możesz zdjęcia robić z daleka.Ciekawe czy do mojego można by było kupić jakieś dokręcane ustrojstwo?

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Jestem, jestem i ja i się melduję w nowym wątku.

Wspominkowe zdjęcia bardzo urocze. Jak się je ogląda to tak jakoś ciepło na sercu się robi.

A co do leniwych sąsiadów to ja bym im to przerzuciła bez mrugnięcia okiem. Nie cierpię takiego buractwa.

Życzę zdrówka i wspaniałego sezonu ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalio wiele pracy wykonałaś ;:215 Czereśnie schrupałabym z ochotą, bardzo lubię te owoce.
Nagietki ślicznie uchwycone.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.3

Post »

Natalko i ja się melduję. Dla takich fotek warto mieć własną działkę... ;:138 Będę cię odwiedzać więc zostawiam ślad ... ;:196 Pozdrawiam
..
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”