Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

NATALKO, żeby to spadł konkretny deszcz, a to taka mżawka leci, zmoczy człowieka, błotko zrobi, a ziemia w głębi i tak sucha ;:14

JADZIU, faktycznie wiosna szaleje ;:oj Lilie wystawiają nosy i hosty pokazują kiełki ;:14 Wolałabym takie widoki po świętach, a tak to trzeba mieć nadzieję, że mrozu już nie będzie.
Krokusy cieszą, zwłaszcza kiedy słońce zagląda im w oczy, a już taka łączka jak Twoja ;:oj

MARYNIU, zapraszam, napatruj się do woli ;:196
Przylaszczki mam rozsadzone, albo młode małe kępki, to może dlatego szybciej kwitną, a starsze, większe jeszcze czekają.

MARYSIU, bo wiosna w tym roku jest dziwna! U Ciebie cieszynianka pokazuje kwiatuszki, a mojej ani śladu, sangwinarii też nie widzę ;:185 Pszczoły pokazały się dopiero w tym tygodniu, one też nie lubią deszczyku, a ten ostatnio pojawia się niemal codziennie.
Szafirki armeńskie potrzebują jeszcze kilku dni, żeby zrobiło się błękitnie, na razie tylko kilku zwiadowców wysłały spomiędzy szczypiorków ;:306

LOKI, dziękuję! Krokusów im więcej tym lepiej :tan

Zapowiadał się ładny dzień, iryski rozwijały się w oczach! Pstryknęłam jednego, a za 20 minut było ich już trzy ;:138

Obrazek

Obrazek

Lilie szaleją ;:14

Obrazek

Zawilce greckie już niedługo, a pospolite już.

Obrazek

Obrazek

Zdrojówka rutewkowata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z dużej kępy tego ciemiernika zostały trzy badylki Dobre i to, bo myślałam, że całkiem odejdzie ;:145

Obrazek

Obrazek

A tych maluszków niemal nie widać, ale mają piękny kolor :tan Orange monarch

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru i słonecznej niedzieli :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A u mnie ciapie deszcz.Ciapie bo to nie padanie.Zaglądałem dzisiaj do swoich lilii ale nic nie dzieje się.Ciekawy jestem czy coś wyjdzie bo to rośliny,które
kompletnie mi się nie udają.Podobnie jak krokusy "Orange Monarch ".
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U Ciebie Martusiu nawet pszczółki fruwają u mnie nawet w słonku przedwczoraj ich nie uświadczyłam ;:174 .Co to za puchate kolczatki na rabacie z Orange Monarch. Miłej niedzieli wstawiłam u siebie lepsze fotki tego irysa lepszych już nie umiem zrobić ;:185 .One zmieniają kolor w miarę rozkwitania
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Brawa dla roślinek, i tych kwitnących, i tych dopiero budzących się do życia ;:63
W kwestii pogody u mnie dzisiaj akurat padało przez cały dzień, może nie mocno, ale deszcz, nie mżawka. Nie narzekam, każda ilość wody jest na wagę złota ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Skoro jak piszesz, pszczółki nie lubią deszczyku, to widzę, że ja się ich w tym roku nie doczekam ;:202 zapewniam cię, że jak taka mżawka pada przez pół roku, to ziemia jest przemoczona na wskroś. Coś o tym niestety wiem ;:222
Już u ciebie widziałam rannikową łąkę, przebiśniegową rzeczkę, teraz przyszła kolej na krokusowe okręgi ;:oj W takiej ilości nie trzeba ich wcale szukać, tylko patrzysz i widzisz ;:63 Iryski żyłkowane w cudo, chyba nie dane mi będzie doczekać ich takiej ilości. Pozostanie mi tylko podziwianie ich u Ciebie, co niniejszym czynię ;:63
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto masz już bardzo kolorowo na rabatkach. Pszczółki i u mnie już się zleciały do otwartych kwiatuszków. Ten tydzień zapowiadają słoneczny to będzie wszystko ładnie rwało się do życia.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuniu u Ciebie też już wiosna pełną gębą ;:3 Wszystko śliczne, a szczególnie pierwiosnki. Masz już bardzo dużo kwitnących ;:oj
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pierwiosnki u Ciebie kwitną na całego.Krokusy też ładne.U nas dziś słońce świeci cały dzień,ale jest jedno ale,wieje zimny wiatr.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JANKU, u mnie właśnie też tak coś leciało z nieba niemal cały tydzień, dopiero wczoraj było trochę słońca, a dzisiaj po porannej mgle, był piękny, słoneczny i ciepły dzień ;:138
Kilka lilii wystawia nosy, a zapowiadają mrozy nocami! Muszę je zasypać ziemią, bo jak zmarzną, to będzie po kwiatkach ;:145 Do 15 maja jeszcze dwa miesiące, jak tak ciągle będą przymrozki, to moje lilie będą rosły na górkach ;:306 Twoje mądrze siedzą w ziemi i pokażą się w odpowiednim czasie.

JADZIU, u nas pszczoły już pracują, jak tylko nie pada, a dzisiaj to już brzęczało jak w ulu ;:138
Nie znam się za bardzo na irysach, ale widać różnicę w kwiatkach.
Te kolczatki to siewki rudbeki owłosionej, chcesz? Jak widzisz mam tego sporo!

NATALKO, dziękuję w imieniu roślinek ;:196
Deszcz jest bardzo potrzebny, ale jak tak ciągle coś leci z szaroburego nieba, to chciałoby się słońca na błękicie ;:108

IWONKO, pszczółkom w deszcz nie opłaca się latać, bo i kwiatki pozamykane w większości i skrzydełka im zmokną.
Współczuję Ci takiej pogody, bo słoneczne dni są niezbędne nie tylko do życia, ale i ogrodowania ;:108
Na pewno słońce i u Ciebie zaświeci ;:196
Iryski miewają humory, rok temu niebieskie i fioletowe miały niewiele kwiatków, za to kwitły żółte Danforda, które w tym roku nie raczyły się pojawić ;:185 Może i Twoje Cię zaskoczą i pięknie się rozrosną ;:138 Ale zawsze zapraszam na oglądanie do mnie :wit

DOROTKO, dziękuję ;:196 Dwa dni były słoneczne to i ruch w ogrodzie był :tan Ptaszki świergolą, pszczółki brzęczą aż miło, szkoda tylko, że te zapowiedzi synoptyków już się zmieniły ;:185

DANUSIU, dziękuję ;:196 u mnie ilość zastępuje jakość ;:306 Pierwiosnkami chętnie się podzielę, to siewki, które rosną u mnie gdzie chcą i wcześnie kwitną.

DANUSIU, pierwiosnki bardzo się starają zasłużyć na pochwały, krokusy też ;:196
Powiem Ci, że to denerwujące jak słońce świeci, a zimno, że nie chce się nosa wyściubić na dwór ;:14

Dzisiaj było pięknie, napstrykałam zdjęć krokusom, bo niewiadomo jak długo jeszcze pokwitną ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ogród przez słoneczne dni rozkwitł w oczach, masz bardzo dużo krokusów, a te dla mnie najładniejsze https://images89.fotosik.pl/330/840026aff972f593med.jpg
Ptaszki pięknie śpiewają, aż miło się pracuje, dzień już dużo dłuższy. Można większość dnia jak tylko pogoda dopisuje spędzić w ogrodzie.
Marto między krokusami co Ci się tak gęsto wysiało, nie mogę rozpoznać tych kwiatów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Śliczne krokusiki,a masz ich całe łany.U nas niestety wieje straszny wiatr,aż dudni.Drzewa chwieją się na wszystkie strony,ale i słońce świeci.

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Super fotki krokusowe wraz z wkładką :wink: a ja dalej nie widziałam ani jednej fruwającej istoty prócz much ;:174 Cóż pogoda nie nastraja do fruwania a jak nastraja to ja nie mam czasu tam przebywać .Cóż może teraz gdy wielkokwiatowe krokusy rozkwitają zdążę zrobić fotkę bzyczkom.Martusiu takiej rudbekii nie mam i jedno nasionko z ochotą przygarnę ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ;:168 , chwalę tasiemcowe widoki Twoich krokusów ;:138 Ja tam nie mam się czym pochwalić ale niewiele cebulowych nasadziłam :? Z kolei jest to czas,kiedy rzadko bywam na działce...Więc wolę to miejsce wykorzystać dla innych roślin a oglądać u innych bo na Fo teraz nie brakuje! :)
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”