Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Coraz ładniej, coraz więcej obiektów do fotografowania ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Pięknie , pięknie i jeszcze raz pięknie....
Miłego dnia Maryniu.... ;:168
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu też wczoraj z rana mieliśmy przymrozek, ale potem wspaniale się wypogodziło i tak mnie to ;:3 zauroczyło, że poszłam na działeczkę. W zasadzie tylko po to, żeby obiektywem coś upolować. Sąsiad swoje rabatki porządkował, więc i ja zabrałam się za tę dawno wyczekiwaną pracę. Nie powiem, trochę udało się ogarnąć, oczywiście bez kopania, bo zbyt mokro jeszcze i większość roślin nadal pod ziemią.Myślałam że dzisiaj będą zakwasy, po zimowej labie działkowej, lecz wypoczynek nocny uspokoił wczorajsze dolegliwości bólowe.Niestety dzisiaj się rozpadało i wiatr się rozhulał, a z chęcią wybrałabym się ponownie. ;:224
U mnie tylko Atragene ma większe przyrosty, pozostałe wcale się nie spieszą i dobrze,są przycięte jesienią, więc nie mam przy nich roboty teraz. Ciekawa jestem, czy moja szkoła Ci się spodobała. :?: ;:306 Uściski dołączam. ;:168 ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11291
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Natalko nie jest źle ale łatwo nie jest! :) Dziękuję za odwiedziny! ;:180
Ola2310 Cieszy mnie, że Ci się podoba u mnie! ;:196 Dziękuję bardzo za sympatyczne słowa!Obrazek

stasia_ogrod ;:167 i ja dotarłam wczoraj na działkę :heja Zabrałam do towarzystwa i wykorzystania ;:333 Młodego :lol: . Misja została wypełniona! :D Pogoda się udała bo nie padało i wykorzystaliśmy ten dzień na unicestwienie tego co zbędne. Nożyce,sekatory i piłki
poszły w ruch! Trawy i trawiszcza/miskanty/ zostały wycięte i spalone! Dokończyłam też cięcie hortensji . ;:108 Teraz jeszcze pozostaje kilka godzin ogólnej kosmetyki i taniec z grabiami :lol: Po czym sezon wiosenny zostanie rozpoczęty!
Jesienne przycinanie tego co zbędne wiosną jak najbardziej mi spasowało bo o ile mniej roboty teraz.Ale nie zawsze jesienią bywa tak sprzyjający mi czas jak w ub.sezonie..
Zakwasów ani innych boleści się nie nabawiłam! Chciałabym,aby nastały już ciepłe dni
z możliwością aktywności działkowych! :tan Serdeczności ślę Stasieńko! Obrazek

Pamiętacie :?: Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, w jasnych promieniach słońca wiosenne kwiatuszki pięknie otwierają swoje kolorowe buźki. ;:215
U mnie miast coraz weselej, robi się coraz smutniej na rabatach. ;:223 Ciągle padające deszcze spowodowały powstanie mokrej młaki, do tego stopnia, że po glinie można jeździć jak na nartach po śniegu. ;:145 Wiele roślinek nie wystawiło jeszcze nosków, a wśród nich także większość liliowców. ;:oj Obawiam się, że mogły im zgnić korzonki. ;:174
Dzisiaj wprawdzie trochę słońca się pokazało, ale na krótko i już chmury zasnuły niebo.

Ciesz się ładną pogodą, a korzystając z uprzejmości słoneczka odwiedzaj swoją działeczkę i przywoź piękne zdjęcia. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11291
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:167 u mnie także na działce mokro, co 2-gi dzień padało. Postawiona pod rynną beczka jest pełniutka wody.Natomiast trawnikami mogliśmy się poruszać swobodnie i bez poślizgu.. :lol: Takie są zalety lekkiej i przepuszczalnej gleby. ;:7
Niewiele roślin już widać i u mnie natomiast liliowce sadzę płyciutko i wszystkie widoczne i zieloniutkie. Najbliższe dni mają być słoneczne z dwucyfrową temperaturą!Oby!Wpadłam w wir robót działkowych i chce mi się jeszcze! ;:196

Zdjęcia oczywiście pstryknęłam...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Wiosennie się zrobiło. Przylaszczki i zawilce już kwitną, szybko w tym roku.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11291
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

ed04 ;:180 dziękuję za odwiedziny! :D Powoli,powoli, rozkręcamy się...my i nasze ogrody i ogródki duże i małe! Miły ;:167 każdego ogrodomaniaka czas! :lol:
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu ty już sezon prac ogrodowych rozpoczęłaś..... Brawo Ty!
Trzeba też się zmobilizować.... Czekam na więcej słonka. Na rabatach jeszcze nieśmiało , ale pomału coraz więcej kolorków....
Goździki piękne. Wracają do naszych łask.... Ja je osobiście bardzo lubię i często kupuje jako bukiet na stół....
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu I Ty już poczułaś Wiosnę w żyłach ;:oj Skoro na działce pozostała już Ci tylko kosmetyka, to nieźle musieliście się namachać narządkami ;:63
A czy to chwaścik, czy też szlachetny mieszkaniec Twojego ogrodu, to w widziane Twoim okiem wszystko wygląda jakby pochodziło z królewskich ogrodów ;:63
Nie taka skromna ta wiosna, za skromna jesteś. Każda najmniejsza oznaka nas cieszy ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11291
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ola2310 sezon prac ogrodowych u mnie rozpoczęty, dokładnie!Zależało mi na skorzystaniu z pomocy taniej siły roboczej jak to się mówi..Nadeszła właściwa pora i warunki sprzyjające więc rzuciłam hasło i poszło!... :D Młodszy syn jest zawsze chętny do prac działkowych jak tylko mu czas pozwala ! ;:167 Na mojego M niestety ze względów zdrowotnych nie mogę już liczyć tak , jak to do niedawna jeszcze bywało ... :? Każdy etap życia ma swoje prawa jak i ograniczenia ;:7 niestety...Ale cieszy mnie,to co zdołaliśmy zrobić! :)

Iwonka1 dzięki ,że Ciebie meandry dróg forumowych przywiodły z oficjalną wizytą i do mnie! :D ;:180
Iwonka1 pisze:nieźle musieliście się namachać narządkami
Powiem Ci,że daliśmy radę..zaplanowaliśmy i tego się trzymaliśmy wycięcie wszystkich traw a wbrew pozorom trochę ich a niektóre słuszne już gabarytowo są.. Mnie sprawiłyby trudność nie lada, a Młody wyciął je w try-miga!Mnie pozostała w międzyczasie drobnica...I ognicho raźnie płonęło ! W sumie byliśmy rozsądnie 3 godz. więc bez szaleństw!Ale efekty są bo gros wycinania i oczyszczania rabat zrobiliśmy powolutku z M jesienią bowiem czasu było i dla nas wystarczająco dużo.Ale jak to po zimie w takim skrzętnie zagospodarowanym ogródku jak nasz jest co do roboty także i wiosną...Jakaś przekwitła drobnica,, tu badylek tam badylek a tu słomka.. Trzeba to wszystko ogarnąć ,żeby było czysto i schludnie i nie odstawać od sąsiadów,którzy mają działki oczyszczone do gołej ziemi..To nie moja bajka,bo ja kocham wszelką roślinność i póki co nie rezygnuję z niej..wręcz przeciwnie jeszcze i w tym sezonie moje zasoby coś niecoś powiększą się... :heja To moje życie i radość! Z tego póki co nie zrezygnuję,chyba że sił
i możliwości mi ewidentnie zabraknie!Ale mam sąsiadów ponad 80 letnich więc jeszcze i u mnie nie pora! :D Dziękuję serdecznie za uznanie dla mojego oka ;:196 ..!Nie takie ono znowu dobre bo zaćmą trąci z lekka ale póki co... daję radę! :D

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne zdjęcia i te działkowe, i te bukietowe ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu czytam, że i u Ciebie prace posunęły się do przodu, miło jest tak popracować na działeczce, szkoda tylko, że pogoda nie zawsze pozwala, pięknie i wiosennie już u Ciebie, śliczne zdjęcia i rośliny, pozdrawiam i ;:3 życzę :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”