Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Paweł- Ciemierniki i krokusy kwitną.Skalnice rozpoczynają ale poza nimi to pozostałym pilno nie jest.Lubię długie przedwiośnie więc jest dobrze.Odwiedziłem
dzisiaj jedną ze szkółek ale poza krzewami też nic nie ma.Byliny mają być w przyszłym tygodniu o ile dziadek mróz nie zawita.
Marta- Kamienie duże zbierałem z pól jak odwiedzałem dawne kieleckie.Wtedy rolnicy chętnie widzieli jak je zbierano.Dzisiaj jest inaczej.Są ale do kupienia.
Drobnica natomiast jest z ogrodu mojej siostry.To wapień kredowy.który po pewnym czasie,pod wpływem wilgoci,kruszy się i ziemia go wchłania.W ogrodzie siostry
jest niewielkie urwisko z którego wysypują się kawałki takiego kamienia.Lubelskie stoi na takim kamieniu.
Natalko- Ja mam działkę wiosenną ale jeszcze trzeba trochę poczekać.Letnich dużych kwitnień u mnie już nie znajdziesz.
Mario- "Zlaty Kun".Te kropki to tylko w fazie pąka.Póżniej ma normalne żółte kwiaty.To taka nieuporządkowana skalnica.Rośnie nie w regularnej kępce tylko
łazi tak jakoś.Chyba mam jeszcze jedną sztukę ale posadzona w cieniu i nie kwitnie.Powinna mieć trochę słońca.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

O! Skalnice zaczynają już Ci kwitnąć. Cudne są! Czy przylaszczka japońska lubi kamienie i wapienne podłoże? Ja swoją posadziłam na rabacie leśnej. Może to błąd?
Skoro wszystko masz wysprzątane to może podesłać Ci już te chryzantemy? Daj znać kiedy Ci pasuje.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Nie rób sobie kłopotu z chryzantemami.Jesienią podzieliłem te,które miałem wcześniej od Ciebie i są gotowe do wysadzenia.Przylaszczki japońskie mają takie same
wymagania glebowe jak nasze pospolite.Moje tak są posadzone bo tam jest cień chociaż pospolite też mam w kamieniach ale ja wszystko,gdybym mógł,sadziłbym
w kamieniach.Kamień ma jednak tę zaletę,że utrzymuje wilgoć i osłania przed słońcem.Cienia nie ma u mnie dużo.Jeżeli posadziłaś na rabacie leśnej to myślę,że
będzie ok.

Camassia leichtlinii Sacajawea.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Moja kamasja Sacajawea już też wyszła z ziemi. Mam ją po raz pierwszy, liście ma ciekawe, ale czy zakwitnie?
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Rok po posadzeniu doliczyłem się jednego mizernego kwiatka.Dostała dużo obornika więc może ten rok będzie lepszy.

Corydalis Craigton Blue.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dostępności kamieni można Ci pozazdrościć, w mojej okolicy ich nie ma, pozostają tylko składy ;:174
Ta kamasja taka chimerna, czy miałeś bardzo małe cebulki? Mam taką, chociaż bez nazwy, cebulki miały ok. 3cm średnicy i kwitły wiosną! Nic im nie sypnęłam, bo myślałam, że bezproblemowe jak niebieskie ;:131
Z takim kopaczem dołów ;:167 to mógłbyś sadzić duże drzewa, a nie skalne drobiażdżki ;:306
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Myślę,że cebulki były małe ale niebieskie zwyklaczki też rewelacyjnie u mnie nie kwitły.Jesienią posadziłem w inne miejsce więc może poprawią się.Kopacz dołów
kopie tylko nie tam gdzie trzeba ale przecież patrzy jak ja kopię więc on też stara się być pomocny.Na psi zwyczaj.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku prześliczne to poletko krokusów ;:oj . Chciałabym takie, ale u mnie to raczej niemożliwe. Wierzba Kurome super. Czy duża rośnie" Ile lat ma Twoja ?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Mam nadzieję, że moje kamasje jednak zakwitną, widocznie odpowiada im moja ziemia, ale postaram się w tym roku wykopać niebieskie, bo już długo rosną w tym samym miejscu.Też miałam takiego kudłatka, który "sadził" mi w kwiatkach swoje żarcie, tratując co się dało.
Górki coraz bardziej kolorowe, bodziszek nawet nie musi kwitnąć ;:215 Czarne kotki bardzo oryginalne.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek[/quote]

Witaj Janku,cudny ciemiernik,gdzie to kupowałaś?, zajmował już w Twoim ogrodzie?
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Danusia- Krokusowa łączka to krokusy Tommasiniego.U mnie najbardziej plenne.Same sieją się i chodzą po całej działce.Wszystkie inne trzeba
uzupełniać.Wierzbę kupiłem jesienią i jest szczepiona na wysokości ok.1,5 m więc pewnie duża nie będzie.
Marta- Większe szkody robi mi kotek działkowy,który przychodzi pod moją nieobecność i zostawia prezenty przy czym tak zamaszyście je ukrywa,że
male rośliny zostają albo całkowicie zasypane albo wykopane.Ale jest też pozytywna tego strona.U mnie nie ma gryzoni.
Genia- Ciemierniki są kupione na forum.To na pewno tylko nie mam zanotowane od kogo.U mnie rosną już 3 lata.

Corydalis malkensis
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Cudowne, zwłaszcza urzekające jest ostatnie zdjęcie, te kolorowe kępki ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”