Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba.
Głowa do góry. :wit Bardzo dużo już zrobiłeś na swojej działce ;:138 .
W ubiegłym roku wycięliśmy dużo drzewek i krzaczorów na swojej działce. Była taka góra gałęzi że przejść swobodnie było trudno. Wywoziliśmy to wszystko na PSZOK na ul. 42 Pułku Piechoty. Po kolei i po trochu, tyle ile wlazło do bagażnika samochodu. Oczywiście zabezpieczaliśmy folią żeby za bardzo nie zapaskudzić auta. Według nas było to najlepsze rozwiązanie. W tej chwili nie mamy już nic i działka wygląda dobrze. Tobie chyba bliżej do Hryniewicz. Może ktoś z Twoich znajomych dysponuje jakim większym np. dostawczym autem to byłoby szybciej?
Hanna
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ale ogromniasta kolokazja! Przepiękna. I jeszcze te "zdobienia", wygląda jak ozdoba do postawienia na półce.
To jest ta jadalna? Słyszałam, że ponoć można jeść ich bulwy jak ziemniaki. Choć może coś pomieszałam ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękny egzemplarz :D ;:63 zakupy daliowe może szybkie, ale za to bardzo udane ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

paradasOj roboty trochę było a jest jeszcze więcej ale jakoś powoli działam. Ja od dzisiaj też już omijam stanowiska z roślinami przynajmniej do połowy kwietnia :;230
Ta konstrukcja to podpora na moje powojniki ale w tym roku chyba tą linkę stalową wymienię na siatkę.
Ha-Ah To racja, do Hryniewicz mam bliżej ale autko mam małe i za dużo mi tam nie wejdzie. Dziadek ma busa z hakiem i zadeklarował że załatwi przyczepkę i zabierze do siebie do domu na ognisko ale niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi bo auto w naprawie ma chwilowo. Ja już się niewielkiej części pozbyłem ale to dosłownie kropla w morzu.
Wiki ojj tak, ta bulwa sama w sobie jest już bardzo ozdobna. Na dniach wszystkie mam zamiar już posadzić do donic i podpędzić przed sezonem. Jestem mega ciekawy jak duży kolos wyrośnie z kupionej wczoraj bulwy. Mam nadzieję że chociaż z 1.5metra wyjdzie ;:224
Ja też słyszałem o tym że ludzie jedzą jak ziemniaki. W Polinezji właśnie Kalokazja jest zamiennikiem ziemniaków i według Wikipedii jest podstawowym składnikiem odżywczym w tamtych rejonach. Nie wiem czy miałbym odwagę taką z działu ogrodowego spróbować :;230
Blueberry Udało mi się chyba wybrać największą bulwę ze wszystkich jakie były :tan Też jestem bardzo z tych daliowych zakupów zadowolony, kojarzą mi się z ogrodem prababci ;:167
Dzisiaj znowu pogoda dopisała więc udało mi się pozbyć niewielkiej części gałęzi ale dzięki temu oczyściłem miejsce pod altankę więc dzisiaj zacząłem pierwsze prace przy jej budowie, nie wygląda to jeszcze jakoś powalająco ale wiadomo, to dopiero początek :tan
Jak widać na zdjęciu poniżej częściowo już przekopałem teren pod taras a teraz czeka mnie wyrównanie i wybranie wszystkich bulw kokoryczki. To wręcz jest u mnie jak chwast ! Na całej powierzchni nowej altany i tarasu mam jej bulwy/kłącza :evil: Jutro jadę działać dalej. mam nadzieję że uda mi się postawić altanę do końca i położyć pierwszą warstwę impregnatu :D
Obrazek

A tutaj tak dla przypomnienia zdjęcia jak miejsce nad którym właśnie pracuję wyglądało w poprzednich sezonach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba, no niezła rozpierducha, ale będzie pięknie, no i tak jak chciałeś.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba :wit
Widoki terenu może teraz nazwałabym artystycznym nieładem ale za to potem , jak będzie wszystko ogarnięte i kwitnące to pewnie szczęka mi opadnie i zwali z nóg. ;:173
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba nie próżnujesz! Ostro idziesz z pracami i to wszystko sam praktycznie ;:oj podziwiam Cię ;:108 Pracy może i sporo ale później efekt wszystko wynagrodzi :) Skrzynie widzę sobie zamówiłeś, bardzo fajnie wyglądają, tak estetycznie :) Poletko pod altankę wyznaczone i już pierwsze słupki, skończysz szybciej niż Ci się wydaje! ;:333
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzięki wam wszystkim za słowa otuchy ! Dzisiaj nie była tak ładna pogoda jak wczoraj i było stanowczo zimniej ale dzielnie pracowałem. Altana w zasadzie już cała stoi, muszę jeszcze tylko z jednej strony odpowiednio skręcić żeby wszystkie wymiary mi się zgadzały ale do tego już mi potrzebna będzie pomoc drugiej osoby więc na kilka dni muszę się wstrzymać. Powiem wam szczerze że pierwszy raz w życiu coś takiego robiłem i jestem z siebie bardzo dumny mimo pewnych niedociągnięć ;:224

Obrazek

Obrazek

A to tak trochę dla koloru ! Kolejne krokusy które zakwitają ;:224
Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Brawo Seba! ;:138

Solidnie to wygląda ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ale się u Ciebie dzieje :)
Fajnie, że te prace wykonujesz teraz, na samym początku wegetacji - wszystko powinno fajnie zarosnąć do lata :)
Pergola (zwana altaną :wink:) wygląda na naprawdę mocną, i wygląda fajnie.
Czekam na wynik wszystkich prac :wink: Oby Tobie pogoda dopisała podczas urlopu :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Łał, ależ zmiany się szykują ;:215
Z niecierpliwością czekam na więcej info, które z pewnością niedługo się pojawi, bo jak wnioskuję od 2 marca urlopik i działeczka.

To się będzie działo.
Świetne te skrzynki, czy możesz podać rozmiar i czy 20 zyla to za jedną wysokość deski czy tak jak na zdjęciu za podwójną?

Gratuluję otwarcia sezonu z przytupem ;:138

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Oj dzieje się dzieje ;:215 Brawo, a efekty z każdym dniej fajniejsze, tylko oby pogoda dopisała, czego Ci bardzo życzę :wit
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Super pergola ;:215 - bardzo mi się podoba. Napisz proszę jakie ona ma mocowanie z glebą. Widzę tam jakieś kotwy, ale czy są wbijane w ziemię czy robiłeś jakieś wylewki betonowe i kotwiczyłeś wkrętami czy jeszcze jakoś inaczej?
Hanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”