Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Jaką masz cudna opuncję, moja z siewu stoi jak zaklęta a o kwitnieniu nie ma nawet mowy chociaż ma chyba 4 lata. Nawet nie wiem na jaki kolor zakwitnie, bo nasiona miałam z akcji wymiany. Ogród prezentuje się bardzo dobrze, ale Ty zawsze narzekasz :;230 Trawnik ...cóż przynajmniej nie musisz ciągle kosić ;:306
Nawet kaczucha się załapała ;:333 Ściskam i serdecznie pozdrawiam ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo,mnie tegoroczna susza dobija,też tylko podlewam i mam tego dosyć.Dzisiaj tylko pokropiło przez pół godz. Z przyjemnością obejrzałam znajome zakątki.....
W zeszłym roku miałaś zalanie, w tym totalną suszę............dobrze by było,to wypośrodkować.. :wink:
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo, czas rozpocząć nowy sezon - pokaż, proszę , pierwsze zwiastuny tegorocznej wiosny.Nie daj się długo prosić. Ciekawa jestem,które roślinki poczuły zew wiosny ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam :wit w oczekiwaniu na właścicielkę dopisuję się do wątku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam serdecznie. :wit
Z pewną dozą poczucia winy nieśmiało stawiam się na wezwanie. :wink:
Jakoś tak się u mnie podziało, że ogólna niechęć do pokazywania ogrodu wzięła górę, ale nie można się poddawać, więc jestem.
Miniony sezon był straszny. Totalna susza wykończyła mnie kompletnie. Brakowało wody w studni, sił do podlewania i mam wielką nadzieję, że ten rok będzie lepszy, bo jeśli nie to z racji moich ograniczeń zdrowotnych trzeba będzie mocno okroić ogród. :?
Lodziu wywołałaś mnie do tablicy, więc jestem. Zwiastunów wiosny u mnie sporo i to już od dawna, ale pogoda kiepska i nie bardzo jest kiedy się nimi cieszyć.
Ani słonka, ani porządnego deszczu. Coś tam z nieba kapie, ale pod krzakami dalej suchy popiół. :wit
Natalio brawo za cierpliwość ;:138 i witam w moich skromnych progach. Postaram się poprawić i pisać częściej. :wit
Marysiu trawnik był zupełnie zeschnięty, a kaczuchy niestety już na żadne zdjęcie się nie załapią, bo lis w samo południe je powynosił. :evil: Na razie dałam sobie z nimi spokój, bo lisów w okolicy coraz więcej, ale brakuje mi ich. :wink:
Pozdrawiam serdecznie. ;:196
Jadziu miniony sezon był pod znakiem palącego słońca. Miejmy nadzieję, że ten będzie lepszy. Opuncję posadziłam i zapomniałam o niej. Rośnie sobie jak chce, a ja ją szerokim łukiem omijam, bo bliższe spotkania bywają bolesne. :D

W ogrodzie już od dawna widać pierwsze oznaki wiosny, więc chyba nie ma sensu Was męczyć zdjęciami z poprzedniego sezonu....


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewo, witaj w swoim wątku :wit
Przypuszczam, że wszyscy mamy podobne obawy, ale póki wiosna daje nam nadzieję -
nie możemy odpuścić sobie, tego,co najbardziej lubimy."Co nas nie zabije, to wzmocni" - podobno ;:173 Wiosna w Twoim ogrodzie, już się zadomowiła, do wszystkich zawitała z pewnym przyspieszeniem. Bądźmy dobrej myśli, czego nam życzę ;:167
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Jak to u mnie...antytalencia komputerowego fotki leżą. :evil:
Sprawdzam, czy wszystkie...Obrazek

Kurczę... jak widać nie wszystkie, a tym samym fonem robione. Ech.... :wink:
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Ewo pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jestem oczarowana ;:oj Pięknie u Ciebie , ze smakiem urządzone rabatki. Podziwiam Twój drzewostan , kwiatostan - wszystko takie bujne ;:108 Widać ,że bardzo dbasz o swoje roślinki ;:138
Wszystkie ptaszki też urocze ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

To dobrze że znów jesteś na forum ;:196 miejmy nadzieję że w tym roku będzie lepiej i susza tak nie dokuczy ;:108 A i ze zdrowiem oby się poprawiło, wiem coś o tym ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Trafiłam tu po raz pierwszy i jestem oczarowana ;:oj przepiękny masz ogród Ewuniu, bujną, dojrzały i wysmakowany ;:180
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewciu jak zwykle z radością wracam do Twojego pięknego ogrodu, do widoków i gościnności Gospodarzy! To była moja najmilszy wizyta i podróż, a Twój ogród na pewno się zmienił, bo nie siedzicie tylko w kąciku towarzyskim :D
Mnie też kaczuszek brakuje i coś mi świta, ale jak będzie zobaczymy...
Pokaż przy okazji ptaszarnię, ale nie za kolejny rok ;:196 Posyłam uściski ;:4 ;:4
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wieczorową porą. :wit
Cieszę się, że ktoś tu jeszcze do mnie zagląda. Piękna wczorajsza pogoda pozwoliła na małe prace w ogrodzie, za to dzisiaj trzeba było przystopować, ale cieszę się że małymi kroczkami, ale do przodu.
Z racji moich sporych problemów z kręgosłupem wymyśliłam dość dużo podwyższony warzywnik, a przynajmniej sporą jego część.
Co prawda nie pałam zbytnią miłością do zagonków z burakami, ale własny szczypior, zielona pietruszka, czy ogórki to jest to co kusi.
Małżuś betonowymi płytami podwyższył zagonek, ale mimo trzydziestu taczek ziemi wciąż jeszcze brakuje do odpowiedniej wysokości. :wink:
Mi by się chciało już dymkę zasadzić.....

Lodziu wiosna się zadomowiła i miejmy nadzieję, że tak już zostanie. U mnie niektóre krokusy już przekwitają, inne cebulowce mają spore pąki, a niektóre róże zaczynają rozwijać liście. Trochę to szybko, ale my możemy tylko obserwować poczynania natury. ;:196 :wit

Bożenko witaj w moich skromnych progach. Cieszę się, że komuś podobają się moje rabatki. Lubię jak coś się dzieje i to właśnie dlatego mam hałaśliwą wolierę z ptactwem w ogrodzie, a obydwoje z mężem lubimy cień, więc sadzimy spore drzewa.
Czasem natura nam nie sprzyja i przetrzebi drzewostan w ogrodzie, ale nic to, bo zawsze jest miejsce na posadzenie czegoś nowego. :wink: :wit

Natalio niestety, ale większe prawdopodobieństwo poprawy może dotyczyć pogody. Ze zdrowiem raczej kiepsko, ale cóż ....zawsze trzeba mieć nadzieję. Oby ten sezon nas tak nie umęczył podlewaniem. :wink: :wit

Beatko bardzo dziękuję za pochlebną opinię mojego skrawka ziemi. Nie wiem tylko, czy do końca na nią zasługuję. :wink: W ogrodzie nie ma kolekcji roślinnych, ani pięknego trawniczka. Wszystko sadzę na czuja i dość gęsto, by chwasty miały mniejsze pole do popisu. :D :wit

Marysiu lejesz miód na me serce. ;:196 Mam nadzieję, że jeszcze odwiedzisz mnie i sama naocznie stwierdzisz, czy ogród się zmienił. Moim zdaniem nie za bardzo.....podrosły tylko niektóre krzaczory.
W kąciku za wiele nie siedzimy, bo Krzysiek stale w pracy, a ze mną różnie bywa, ale prawie każda letnia kawusia jest wypita w ogrodzie.
Kaczuchy mocno mi się wryły w krajobraz ogrodu. Moje miały swoje nawyki i brakuje mi tego, ale na razie populacja ślimacza mnie nie osaczyła, więc swoją potrzebę obcowania z ptactwem uskuteczniam w wolierze. Aktualnie trwa walka o budki, a w niektórych już są jajka. :wink: :wit

Wypadało by nieco pokolorować post więc ciut aktualnej wiosny.....


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewuniu tworzenie kolekcji to trochę taką moja słabość :wink: może dlatego tak podziwiam i trochę zazdroszczę tym którzy tak jak ty mają taki wrodzony dar do tworzenia kompozycji.Cudnie ci wychodzi to sadzenie na czuja :D
Kręgosłup to też niestety mój problem,mam duże skrzywienie więc z wiekiem pojawia się coraz więcej problemów.Dwa lata temu nie kupiłam ani jednej rośliny bo ledwo chodziłam, tak mi poszedł odcinek lędźwiowy, że cały czas kulałam na lewą nogę, ale znalazłam niesamowitego kręgarza,który postawił mnie na nogi.Teraz już nie czekam aż zacznie mocno boleć tylko jadę do niego jak coś się zaczyna dziać, dwie, trzy wizyty i można żyć bez tabletek przeciw bólowych :roll:
Piękna już ta twoja wiosenka ja na swoją muszę zawsze trochę dłużej poczekać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”