Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko cebulowe maluchy pchają się na świat, ;:215 tylko słońca za mało, żeby pokazały urodę. ;:174
Fachowcy często wykonują zadania tak, żeby im było wygodnie. ;:108 Dobrze, że teraz jeszcze bez większych strat możecie przebudować wjazd.
Jakoś mniej mi doskwiera brzydka pogoda, jak pomyślę, że bezśnieżna zima nie była dobra dla naszych roślin. Przynajmniej deszcze i chłody dostarczą im wody na wiosenny start. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko a u mnie właśnie wczoraj była pogoda sprzyjająca pracom na zewnątrz, bo wcześniej różniste opady i zimno przeszkadzało. Dzisiaj za to wiosna w pełno rano co prawda jeszcze przymrozek, ale teraz słonko grzeje aż miło...mnie i siewkom na parapecie :D
Współczuje poprawkom na wjeździe bo fachowcy powinni właściwie wyliczyć a poprawki...wiadomo nikt ich nie lubi!
Pieski są na pewno ogromną radością dla dziewczynek ;:333 Dzieci kochają zwierzęta, a one maja na nie bardzo pozytywny wpływ ;:167
Pozdrawiam i życzę żeby roślinki ładnie wzeszły! :wit
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ja jestem zakochany w Twojej czerwonej cegle ! ;:167
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Niesamowicie wygląda ten nowy teren Ewelinko :D Zawsze bardzo podobało mi się jak kombinujesz rośliny i wiem, że tu też będzie pięknie :D Kostka ładnie porządkuje ci ten duży już w sumie teren i chociaż jeszcze dużo pracy przede tobą to masz też dużo miejsca na nowe roślinne zachciewajki :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Oj masz rację, dobry fachowiec w tych czasach to skarb ;:108 Ja przeszło 1,5 m-ca czekam na odzew pana stolarza, który był i pomierzył, a nawet narysował wstępny projekt. I śladu nie ma, telefon milczy. M postanowił sam się za to zabrać, zakupił jakieś urządzenia stolarskie, coś czyta w wolnej chwili fachowego...Jest szansa, że będziemy musieli być samowystarczalni ;:333
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, nie zazdroszczę poprawki wjazdu, ale z drugiej strony dobrze, ze się jeszcze da to zrobić..
Tak to jest z fachowcami, zrobią jak im wygodnie a potem wychodzi wszystko :?
A swoją drogą bardzo pięknie prezentuje się to ogrodzenie. Wiesz może z jakiego drzewa są te dechy i czym impregnowane?
Powoli i ja rozglądam się za jakimiś inspiracjami, bo mamy jedynie starą zwykłą siatkę, nieszczelną w wielu miejscach. Z tego też powodu nie mogę pozwolić sobie na trzymanie psa na posesji.
Myślimy więc powoli o nowym ogrodzeniu, a że będzie go sporo, to nie ukrywam, że koszty też grają dużą rolę.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko widzę, że wiosna się budzi :) Psiaki rosną jak na drożdżach :) Ogród zaczyna nabierać barw, a myślę, że pogoda będzie już tylko coraz lepsza i deszczu też będzie mniej i będzie można się zabrać za prace wiosenne :) Bo u mnie wszystko w pąkach a jeszcze nic nie przycięte :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko masz pole do popisu, spory kawałek ziemi, można ładnie poszaleć :)
Jak trawkę zasiejesz to będzie cudnie ;:108
Pomidorki wysiałaś? Ja muszę się zabrać i swoje wysiać ;:215

Miłego weekendu :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widzę, Ewelinko, że u Ciebie też mało słońca, dzięki któremu kwiatki otwierają buźki. ;:223
Ale dzięki pięknym dróżkom, alejkom możesz przynajmniej suchą nogą sobie pospacerować. ;:333 Gratuluję pomysłu aranżacji otoczenia domu. ;:138 ;:138
Na mojej działce błoto, rośliny smutne, a niektóre w ogóle chyba przepadły. ;:174

Dobrego tygodnia dla wszystkich domowników. ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


W ostatnim tygodniu sporo się działo a to głównie za sprawą koronawirusa ;:222 . Początkiem tygodnia miałam jeszcze okazję i kupiłam sobie wrzośce na nową rabatę. Jest ich zdecydowanie za mało i koniecznie muszę kupić dużo więcej . Nie wiem tylko jak rozwinie się sytuacja w kraju a póki co nie zamierzam nigdzie jeździć. Nie mam pojęcia kiedy wszystko wróci do normy i będzie można " normalnie" udać się do sklepu . Aktualnie siedzę z dziewczynami w domu i jakoś trzeba zorganizować sobie czas . Pogoda bardzo różna - raz wieje, raz świeci słońce lub pada deszcz. Udało mi się w ciągu tygodnia troszkę popracować w ogrodzie . Przycięłam większość róż, przesadziłam sporo roślin na nową część działki. Aktualnie jestem w trakcie reorganizacji rabaty przed domem. Zamienią ją prawie w całości na trawnik ze względu na Weronikę. Łatwiej będzie Jej poruszać się wychodząc z domu mając trawę a nie rabaty na samym środku. Rośliny miałam gdzie przesadzić więc nie było problemu. Zamówiłam sobie też graby i mam nadzieję, że przyjadą do mnie w przyszłym tygodniu. Jakiś czas temu zamówiliśmy 100 tuj , które powinny być do odbioru w przyszłym tygodniu ale w związku z tą niecodzienną sytuacją nie wiem czy nie trzeba będzie tego przełożyć . Porobiło się jednym słowem a miałam tyle planów . Miejmy tylko nadzieję, że pokonamy wirusa i szybko wrócimy do normalności. Trzymajcie się Wszyscy zdrowo ;:4 .

Obrazek

Obrazek


Olu to tylko część tego co mam do dyspozycji :lol: . Mam tylko nadzieję, że koronawirus nie zepsuje mi planów z zakładaniem trawnika, bo nie wyobrażam sobie kolejny rok bawić się z chwastami i gołą ziemią ;:223 .


Natalko nie wyobrażam sobie wykopywania kilku tysięcy cebul a tyle swojego czasu miałam. Teraz jest pewnie 1/3 z tego ;:222 . No nic, czas pokaże ile kwiatów zobaczę ale widząc wystające liście to szału nie będzie ;:131 . Stare odmiany nie mają moich ulubionych kolorów ;:145 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Stasiu sporo roboty przede mną i w dodatku ten cały koronawirus psuje część moich planów. Nie wiadomo co będzie dalej czy nie zamkną granic miast i czy będzie można spokojnie pojechać do szkółki. Sądzę, że do maja raczej mogę sobie odpuścić takie szaleństwo. Na razie przesadzam i dzielę co mam a reszta musi poczekać. mnie ziemia mokra i fajna w obróbce więc można działać. Pozdrawiam i zdrowia życzę w tym trudnym czasie ;:196 .


Soniu fachowcy byli stosunkowo młodzi i może też z tego względu mniej doświadczeni. Na razie z tym przerobieniem wjazdu musimy poczekać. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w kraju. Mam nadzieje, że nie powtórzy się sytuacja z Włoch . Trzymam za nasz kraj mocno kciuki , trzymajmy się w zdrowiu . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Marysiu marzec jest jak to w przysłowiu i pogoda ciągle jest inna. Nie brakuje dni przyjemnych ani tych mniej zachęcających do pracy. Fachowcy ciut zepsuli pracę no ale na szczęście jeszcze jest to do odratowania ;:108 . Psy szaleją i faktycznie dają nam sporo radości. Czasem coś spsocą no ale jakoś im wybaczamy . Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę :wit .


Seba faktycznie cegła ma "coś" w sobie . Już nie mogę doczekać się jak za kilka lat obrośnie różnym kwieciem .


Beatko dużo pracy przed nami ale takie wyzwania bardzo lubię. Mam nadzieję, że za kilka lat zmienię ten teren w fajne miejsce do odpoczynku i relaksu . Tego roku skupię się na żywopłotach, trawniku i trzech rabatach a potem zajmę się resztą. Na pewno mam pracę na najbliższe kilaka lat :lol: . Pozdrawiam .


Małgosiu niestety tak to już czasem bywa z fachowcami. Dobrze, że to co zepsuli jeszcze da się naprawić przy stosunkowo niewielkim koszcie. Jakoś damy radę ;:215 . Trzymam kciuki za zdolności stolarskie Twojego męża . Pozdrawiam.


Praca w trakcie.

Obrazek

Obrazek


Tak to miejsce wygląda teraz .

Obrazek


Wiolu nie mam pojęcia z czego te dechy ale chyba to normalna sosna jest :roll: . Malowana dwa razy Drewnochronem . Mamy znajomego co ma tartak więc ciut taniej nam policzył za te dechy a w dodatku przyjechał ze sprzętem i docinał nam na miejscu i montował z eMem. Terenu masz sporo więc faktycznie koszty mają znaczenie. Na pewno coś wymyślisz ;:108 . Pozdrawiam .


Mariuszu ja korzystam ile tyko się da i kiedy tylko mogę lecę do ogrodu. To jest ten plus posiadania ogrodu pod nosem :lol: . Jeszcze sporo rzeczy mam do zrobieni ale powoli do przodu. Wiosnę zdecydowanie już czuć w powietrzu ;:138 . Pozdrawiam .


Aniu pomidorki już ładnie wychyliły łebki i rosną do góry. Wysiałam ich ciut za dużo więc pewnie będę rozdawać :lol: . Pracy sporo przede mną ale powoli do przodu. Trawnik już mi się marzy bo ta goła ziemia wygląda okropnie . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko ziemia trochę przeschła i już nadaję się do pracy. Można spokojnie kopać i przesadzać ;:108 . Chodniki mnie samej bardzo się podobają i tylko nie mogę doczekać się zielonej trawki . Ta brunatna ziemia wygląda słabo a jak jeszcze zacznie wyrastać chwast zamiast trawy to będzie tragedia. Pozdrawiam i zdrowia życzę .


Pozdrawiam i udanego weekendu życzę .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, doskonale rozumiem Twoje rozczarowanie związane z koniecznością przerwania prac ogrodowych ;:108 , ale dzieci i ich bezpieczeństwo ważniejsze jest niż wszystko inne. Lepiej trochę dłużej niechętnym okiem patrzeć na niezagospodarowane miejsca ;:204 , niż płakać z powodu chorujących dzieci. Ogród nie zając, nie ucieknie, a życie ma się tylko jedno.
Trzymajcie się zdrowo i uważajcie na siebie. ;:167 ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko jasnoniebieskie krokusy cudne. ;:oj Miałaś sporo przesadzania. ;:108 Dobrze, że postawiłaś na wrzośce, to wdzięczne i niezawodne rośliny. Są też o limonkowych liściach. Kępy ładnie się rozrastają, nie chorują.
W przyszłym tygodniu ma być cieplej. Jak masz pomoc, to dobry czas na sadzenie żywotników. Epidemia dopiero się rozkręca, wielu naszych wspóobywateli nie grzeszy rozumem, jeżdżą na wycieczki i załatwiają tłumnie sprawy w urzędach, bo przecież siedzą w domu z dzieciakami. ;:179
Zdrowia i spokojnego świętowania. ;:168
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, a nie mogła byś trawy kupić przez internet ?
Ja bym tak chyba zrobiła, gdyby mi bardzo zależało.
Wiele nasadzeń może poczekać, ale trawka teraz posiana wkrótce by się zazieleniła i od razu ogród by zyskał inny wygląd.
Ja też mam w planach zakupy ogrodnicze i większość odkładam na potem, ale ziemię chyba sobie zamówię, bo jak się skończy, to nie będę miała w co pikować.
Tak sobie myślę, że jak z kilku tysięcy cebul zostało 1/3, to i tak będzie sporo. A swoją drogą to irytujące jest to znikanie cebulowych. Człowiek namęczy się jesienią ,żeby to wszystko posadzić i jest pięknie rok, czasami dwa a potem coraz marniej.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”