Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Cześć. Od pewnego czasu przeglądam ten temat, w końcu przyszedł czas na rejestrację :)

Od siebie mogę dodać, że czasem producenci nasion przez swoją nieuwagę wprowadzają nas w błąd. Np. jeśli chodzi o termin wysiewu, bo zdarza się, że jest on rozbieżny nawet w zakresie tego samego opakowania, co widać na zdjęciu.

Kolejna rzecz to waga nasion, która w zależności od producenta czy odmiany bywa skrajnie różna. Trudno jednak oszacować ich ilość. Zdarza się, że w jednym opakowaniu jest ich blisko 20, a w innym ledwie 5 :) I tutaj mały patent, można sobie podświetlić opakowanie latarką telefonu i dokładnie przeliczyć ilość nasionek, żeby w zależności od potrzeb kupić więcej opakowań lub wybrać korzystniejszą firmę ;)



Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

PNOS przeczy samemu sobie. W opisie podaje luty, a na grafice ze siew od połowy kwietnia :? :? :?
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Zdjęcie Bingo też takie sobie, jasnych prążków nie widać. Ale może zawartość będzie taka jak należy :)
Obrazek
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Witajcie :wit

W tym roku chciałabym posadzić abruza w ogrodzie. Rozsade planuje zrobić w I poł. Kwietnia.
Zakupiłam już nasiona:
*Janosik
*Rosario F1
* Klondike
Mam pytanie o tego ostatniego, czy ktoś z Was uprawiał już tą odmianę? Wysiewać ją razem z Rosario i Janosikiem czy wcześniej?

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Wcześniejszy wysiew nic nie da, jeśli w docelowe miejsce nie będzie mógła sadzonka iść wcześniej. Więc raczej nad tym by się trzeba było zastanowić. :)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Błażeju :wit
Sadzonki trafią do gruntu standardowo w maju, chyba że M się zlituje i kupi mi tunel foliowy ;:306 i pół hektara ziemi :;230 No nie powiem, byłabym szczęśliwa :lol:
Pozdrawiam Czarna :-)
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Beata_1252, gdzie kupiłaś nasiona Klondike? Ja w tym roku kupiłem kilka odmian, część w sklepach ogrodniczych (Rosario, Janosik, Bingo), resztę w marketach (Złoto Wolicy, Crimson Sweet, Rosario w Auchan, Sugar Baby jest w OBI). Jeśli ktoś znalazł jeszcze jakieś odmiany w popularnych sklepach też może napisać, może ktoś skorzysta :)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Krecik22
Klondike i Rosario dorwałam w Brico :D Janosika w ogrodniczym. U mnie niestety na 5 ogrodniczych tylko w jednym byly nasiona arbuza- właśnie Janosika, a że dzieci zachciały standardowego ,,czerwonego,, musiałam szukać i przypadkowo znalazłam właśnie w Brico :heja
Pozdrawiam Czarna :-)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja miałem rok temu Klondike :wink:
Obrazek

Dwa od lewej to Klondike
Obrazek
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Czyli warto poszukać tej odmiany :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

beata_1252 pisze:Błażeju :wit
Sadzonki trafią do gruntu standardowo w maju, chyba że M się zlituje i kupi mi tunel foliowy ;:306 i pół hektara ziemi :;230 No nie powiem, byłabym szczęśliwa :lol:
No to wg mnie nie ma sensu go zbytnio przyśpieszać. Będzie troszkę poźniejszy ot tyle. :wink:
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Julian czy byłeś zadowolony z tej odmiany? Czy w tym roku planujesz wysiać? ;:173


Jeśli pamiętasz to proszę napisz coś więcej o tej odmianie ;:180 np. Kiedy owocowal i jak długo, jaki byl w smaku, jak plonował itp. ;:180


Błażeju w takim razie wysieje w tym samym terminie ;:224 a czy nasiona dajesz do podkiełkowania czy od razu w ziemie? :oops:
Pozdrawiam Czarna :-)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Co bym mógł napisać o tej odmianie? ;:224
Sadzona była później, bo nasiona dość późno udało mi się kupić (też w Brico). Rośnie dość silnie i jest to raczej późniejszy arbuz, bo dojrzewał u mnie dopiero w drugiej połowie sierpnia. Jest słodki, nawet bardzo mimo, że zawsze zrywałem nie do końca dojrzałego. Siostrze bardzo smakował, mi już mniej, ale to nie najgorszy arbuz. Miąższ ma zwarty i różowy. Skóra dość gruba.
Jedyne co mnie bardzo zniechęciło do tej odmiany, to puste owoce.
Obrazek
Tak one mniej więcej wyglądały. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale to już kolejny rok, kiedy takie coś mi się zdarza. Nie tylko ta odmiana takie psikusy mi robi. Może to od przegrzania? Braku jakiegoś składnika w glebie? Albo nawet wody? Niektóre odmiany nigdy takiego czegoś nie zrobiły.
W tym roku jednak powtórzę tę odmianę, bo jest nawet dobra i ma duże owoce. Rodzince smakuje, a ja mam inne odmiany pasujące mi ;:173
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”