Ogród po wiejsku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Gratuluję hiacyntów ;:63 jakie kolory będą?
Dobrze podsumowałaś - na rodzaj ziemi na działce/w ogrodzie nie mamy wyboru, można co najwyżej starać się poprawić jej jakość, ale to proces długotrwały ;:108 U Ciebie glina, u mnie sucho niesamowicie, niedługo chyba kaktusy będę uprawiać :;230
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Obrazek
;:204
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Śliczny, a to dopiero początek :D ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Zgadza się! Dokarmiłam gada nawozem do kwitnących w okresie zawiązywania kwiatów, a teraz te trzy bestyjki mają potężne kielichy , wzrost na ćwierć okna i zapach którego nie sposób opisać.

Bieliłam dziś drzewka i krzewy na pniu. Pogoda była wymarzona, niebo bez jednej chmurki, prawie bezwietrznie. Po ranku z szadzią tu i ówdzie srebrzyło się trochę, ziemia zmarznięta a w miejscach nasłonecznionych- maziasta. Wszyscy domownicy wylegli na podwórze, mąż powyciągał na podjazd kosiarki, jedna odpaliła z powodzeniem, druga niestety wymaga więcej pracy przed sezonem, staruszka.

Pobieliłam drzewka- chociaż obawiałam się efektu mokrej farby i słońca, to jednak wyszło znakomicie. Wiem, że trochę późna pora na takie zabiegi, ale dni zaczęły być słoneczne i nie było na co czekać, a późną jesienią jakoś nie zabrałam się za to. Jestem bardzo zadowolona z efektu, zdawałoby się, banalnej czynności. A jednak- w zeszłym roku użyłam wapna z torby, próbując uzyskać właściwą konsystencję. To była kompletna porażka! Nie tak sobie wyobrażałam tą czynność i nie tak jak trzeba wyglądały drzewa po zabiegu. ;:185 Teraz wybrałam wiadro z sypkim wapnem, do uzupełnienia wodą i wymieszania. I to zdecydowanie był strzał w 10! :heja Konsystencja, barwa, efekt i sposób nakładania były super! Będę już z takich właśnie korzystała.

Mój mini sadek wygląda schludnie, przynajmniej do czasu cięcia- bo po wstępnych oględzinach stwierdziłam, że jednak coś tam trzeba ciachnąć. Szczególnie porzeczki, które i tak nigdy nie wiem, jak ciąć- teorię znam, w praktyce boję się utraty większości owoców, bo te stare dość dobrze wydają. A w ogóle to gdzie są moje sekatory? :shock:

Po zakończonej pracy wystawiłam twarz do słońca w zacisznym zakątku na ganku. Po zimie kondycji brak! Nałykałam się powietrza i poszłam na drzemkę. ;:131

Martwią mnie trochę moje rododendrony, wygląda jakby pąków nie miały albo ja ich przynajmniej nie widzę- wielka szkoda, okaże się w maju.

Chciałabym w tym sezonie dokupić matę na siatkę, bo jednak trzy sezony i dość- są dziury, krzesła zwykłe plastikowe ogrodowe, wąż już mam upatrzony. No i nie podoba mi się układ mojego ogródka przy domu. Ale muszę mieć bardzo dopracowaną wizję tego co chcę tam zrobić, żeby to ruszyć. Wiecie, jak to jest- przychodzi moment w którym jesteś gotowa/y coś przeorganizować, posadzić coś bardziej z rozmachem, oczami wyobraźni widząc jak pachnie, kwitnie i osłania. Jeszcze tylko znokautować męża i będę robić. Miałam mieć uspawany obelisk w kształcie parasola, ale spawarka dokonała żywota i nici z obietnicy. No i łuk taki z pręta z bramką mam upatrzony, może w końcu się uda...

Dziś bez zdjęć, nie chciało mi się pstrykać, taką miałam radochę z roboty. Ot głupieje człowiek na starość ;)

Pozdrawiam ciepło! Idę domknąć zamówienie na kwiatki. Komuś udała się świecznica z nasion?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

;:oj
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po wiejsku

Post »

O! I mamy to! ;:215
Pierwsze kwitnienia zarejestrowane - jedne z pierwszych zawsze cieszą, przynajmniej mnie, bardzo.
Udanego sezonu życzę Ci, Kasiu ;:3
skorpioniczkaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 maja 2012, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Witaj. Cudowny wątek. Z miłą chęcią będę wracała tutaj. :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród po wiejsku

Post »

No ,no, jeden przebiśniegi :;230 ale to jednak coś. No i masz już inne kwiecie :idea: Odnośnie groszku bylinowego. To roslina bezproblemowa. Sama rośnie, sama się rozsiewa, ładnie i obficie kwitnie na różowo i fioletowo. Może z czasem stać się utrapieniem bo za mocno urośnie i rozsiane się. Ale to po wielu latach :wink: no i suche wiosną trzeba obrywac
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

O ludzie, byłam wczoraj w ogrodniku- pełno kartonów z cudnościami! Zabrakło mi pieniędzy i jadę dziś znowu.

Tymczasem przede mną pierwsze kwiaty derenia- cieszą mnie niezmiernie! I parę innych zwiastunów orki na ugorze ;:303
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

To naprawdę muszą cuda mieć w Twoim ogrodniczym ;:oj już niezłe zakupy zrobiłaś, a mają być jeszcze lepsze ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Otóż kupiłam m.in maki wschodnie: Garden Glory, Orange Picotee, Perry's White oaz piwonię Festiva Maxima, rozplenicę Hameln, dzielżana cudaka i kilka paczek nasion.Kłącza już zadoniczkowane. Czekam na liliowce i róże, każdy ma swojego bzika! Wkrótce będą malwy pełne, też chcę. Ale czego ja nie chcę! ;:180

Plany na ten sezon ambitne, i mam silne postanowienie robić zdjęcia przed i po . Chociażby dla nas samych, bo oglądamy zdjęcia z niedowierzaniem: jest już jakoś, alee jak szpetnie było! I to naprawdę MY to zrobiliśmy?


Szukam inspiracji na miejsce na małe palenisko. Dwa lata temu mąż do odciętego dna bojlera dospawał nóżki, pociągnął na czarno i to było nasze palenisko . Potem oglądając kolorowe magazyny dowiedziałam się że mam stylowy gadżet ;:306 Zostały mi grube dechy ze starego łóżka i chyba po prostu położę je na uchowanych przed rębakiem pieńkach. Albo same pieńki zostawię, wygodniej kosić trawkę, bo musicie wiedzieć, że jakoś okoniem staję przed utwardzaniem gruntu pod użytek. A jakoś tak chyba też dlatego, że musiałabym robić to sama, a trochę boję się o swoje stawy- jak mi łokieć wysiądzie, żegnajcie marzenia! Ale pod palenisko- przydałoby się raczej.

Dojrzeliśmy także do decyzji przedzielenia części wjazdowej naszej niewielkiej działki w ten sposób w poprzek, by zostawić wjazd do szambiary i dojazd do garażu, i utworzyć w ten sposób strefę gospodarczą, która w tym roku musi przejść gruntowną przemianę- czytaj- odgruzowanie. W przenośni i dosłownie, bo leży tam przyczepa kamieni.. ;:222 I ma się rozumieć, że tym samym kolejny metr na zielone jest mój ;:209, bo przed tym żywopłotem krótkim acz treściwym chcę powsadzać trawy i jeżówki, albo niezniszczalne juki bo to niesamowicie wietrzne i kamieniste miejsce, kompostu tylko dodam. Muszę zrobić foto tego miejsca,to i mi lepiej się wizualizuje zmiany. Mój wybór musi paść na zimozielone rośliny, chyba tuje. Tylko np jakieś w odcieniu żołtawym lub sinym/srebrnym, jak znajdę, to niewiele drzewek.

Zauważyliście też zapewne podwyżki cen żywności, nie mówiąc o ich wątpliwej jakości. Wiecie, że przeszło nam przez myśl zerwanie trawnika i rozpoczęcie na nowo upraw, tym razem w skrzyniach- z racji zanieczyszczonej gleby? Jeśli Wygospodaruję zaciszne i klimatyczne miejsce do wypoczynku, żeby mieć je w innym miejscu,tak uczynimy.Między innymi po to te wszystkie zabiegi. Bo to co się dzieje to nieporozumienie jakieś.

Mąż mówi, że jak w takim tempie będę wszystko zmieniać, niedługo do drzwi nie trafi. ;:224 Coś w tym jest, bo marzy mi się ganek z pergolą ;:306
A teraz idę z telefonu dodać kilka zdjęć. Wiecie, jak w ciszy na łące słychać ptaki? I motyle też miałam- w brzuchu! Będzie pięknie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Planów moc, w takim razie trzymam kciuki za ich realizację ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po wiejsku

Post »

Przycinasz jakoś derenia?
Te kłącza w torebkach to piwonie? Jak z nimi postępujesz teraz na początku marca?
Mam nadzieję że rododendrony jednak zakwitną, moje potraktował pies i pączki z liściami leżą na ziemi :(
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”