W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu juz pierwsze kwiatki zawitały do Twojego ogródka śliczne teraz z dnia na dzień będzie ich więcej. Kiedy będziesz brała sie za siane pomidorów mnie juz korci zeby siać, ale za wcześnie trochu. Pozdrawiam Miłego dnia życzę ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Zapowiada się fajny sezon w nowym domu i ogrodzie . Super sprawa ;:215 . Piękne wiosenne akcenty można u Ciebie podziwiać ;:138. Wanienka bardzo fajna i można ją ciekawie zaaranżować. Pogoda od niedzieli dokucza ale liczę na poprawę. Hakuro mam i mocno ją przycinam i tak dla sprostowania to ona nie kwitnie tylko ma takie przebarwienia na młodych przyrostach ;:108 . Pozdrawiam i ładnej pogody życzę :wit.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, i Tobie wreszcie udało się pojechać na działkę ;:63 Nawet takie wyjazdy na chwilkę poprawiają nam samopoczucie. Niby takie maleńkie kwiatuszki, a dają taką wielką radość.
Kiedyś i u mnie dziki zdemolowały działkę, straciłam wtedy wszystkie tulipany ;:222 Znalazły każdą najmniejszą cebulkę. Po dwóch latach strat wzmocniono siatki i od tamtej pory mamy spokój.
Barbulę sobie dopiero kupiłam, a nawet dwie :heja Już nie mogę się doczekać jej kwitnienia ;:65
Wanienka superowa, masz oko do takich cudeniek ;:63
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witajcie :)

U nas ostatnio przeszła późnym wieczorem burza i to porządna ;:47 .Lało i wiało.Codziennie pada deszcz od tygodnia i końca nie widać.Wczoraj udało mi się po południu kilka młodych hortensji przyciąć i jedną różyczkę na pniu.Od razu lepiej się poczułam trzymając sekator w ręce.Krokusy coraz śmielej się pokazują.Nawet wyszły liście przebiśniegów, pączki kwiatowe jeszcze zamknięte, ale już nie mogę się doczekać tych białych kwiatuszków.
Kilka dni temu wysiałam jedną odmianę pomidora typu Bawole Serce oraz werbenę patagońską i lobelię niebieską oraz kobeę.Na następny dzień jeszcze groszek szerokolistny .
Także sezon na sianie rozpoczęty.

Dziś też zamówiłam od samego Austina różę Emilie Bronte ;:167 , która już jakiś czas temu za mną chodziła, ale w naszych szkółkach nie ma jej w ofercie.Jakby było jeszcze mało zamówiłam od jednej z dziewczyn 11 odmian pomidorów.
Także będzie się działo ;:172 .Teraz czekam jeszcze na bratki aż pojawią się w sklepach lub na targowisku.Tak bardzo chce mi się kolorków i tych uśmiechniętych buziek :uszy

Natalia no tak stara huśtawka skończyła swój żywot, ale chyba nie runie mam nadzieję.
Może jakąś podporę damy? A jak nie to trzeba będzie rozmontować i dać do pieca.
Prymulka ostatnio słoneczna przywędrowała do domu, bo ostatnio narzekam na brak promieni słonecznych ;:3

Wiolu miętę też mam chęć posadzić, ale może w donicy lub z jakimś ogranicznikiem ;:108
Zioła swoje to trzeba mieć.Kupię na targu jak tylko pojawią się i zapcham wanienkę.
Szkoda mi tej naszej huśtawki, bo przypominają mi się fajne chwile jak dzieci były małe i beztrosko się bujały.Brakuje czasem takich chwil :?

Małgosiu gdybym tylko wiedziała jak ją uratować?poproszę wujka o poradę ,on ma całkiem dobre pomysły ;:oj
Masz Barbulę? Jestem ciekawa jak u mnie będzie się spisywała.Mam młodziutki egzemplarz z lata 2019.Nie okrywałam jej niczym, oby tylko odbiła ;:173
Wanienka na pewno będzie obsadzona.Sprzedający zapytał ,czy ja się będę w niej kąpała? :;230

Alu ja już jedną partię pomidorów wysiałam.Na razie cisza w pojemniku. ;:202 Poczekamy, podlejemy, coraz dłuższe dzionki są. Za klika dni będę siała jeszcze inne.Pomidorowo będzie jak co roku ostatnio.To mój trzeci rok z pomidorami będzie.

Ewelinko u mnie pogoda barowa ,czasem jakiś promyk słoneczny się przemknie przez chmury.Czekam na ciepełko, ale jeszcze trochę czasu minie ;:303
Hakuro nie kwitnie, no oczywiście?ale ja gapa?hehe :;230

Iwonko tak byłam na działce i od razu lepiej.Krokusów nie widziałam za to kilka traw ścięłam.
Tak się zawzięłam, że rodzice nie mogli się mnie dowołać i że trzeba już jechać.
Barbuli jestem bardzo ciekawa, taka chmurka cudna .Kupiłaś w kapersie?

Różyczka na pniu już przycięta...na zdjęciu jeszcze przed goleniem...

Obrazek

Hortensja ogrodowa z B też przycięta...normalnie startuje jak rakieta... ;:oj

Obrazek

Hiacynty startują...cieszą oko

Obrazek

I zakup obornika już jest ...

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości serdecznie :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

W takim razie trzymam kciuki żeby jednak huśtawkę dało się uratować ;:333
Wszystko coraz mocniej startuje ;:oj ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

I jak tam się mieszka w nowym domku?
Wiosnę masz piękną ;:215 Szkoda hustawki, ale tak to już jest niestety z drewnem - piękne, lecz średnio trwałe...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, Twoja hortensja rzeczywiście już szaleje ;:oj Nic dziwnego, że ją cięłaś. I ja się chyba zabiorę za cięcie, w miarę swoich możliwości :roll:
Fajnie, że zamówiłaś Emily Bronte - jest cudna ;:167 Będziemy wymieniać doświadczenia ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Babulę kupiłam w internetowej szkółce i jeszcze fizycznie jej nie mam, ale jest już opłacona, to mam nadzieję, że nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. W kapersie nigdy jej nie widziałam, ale i tak nie miałam miejsca. Teraz wzięłam dwie różne i już się zastanawiam gdzie je wsadzę. Dla jednej mam miejsce bez problemu, dla drugiej będę szukać. Miała być miniaturowa, ale chyba coś mi z tym nie wyszło, bo jednak obie są tej samej wielkości.
Pomidorowo będzie u Ciebie ;:63 Ja jeszcze nie siałam, najwcześniej wysieje w połowie marca i też zdążą wyrosnąć. W tamtym roku posiałam trochę za wcześnie i bardzo mi się wyciągnęły.
No, no....różyczka z takiego źródła na pewno będzie doskonała ;:63
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, uważaj na różę na pniu...jeden większy mróz i nie przetraw...górną część okrywaj włókniną na noc. Miałam kiedyś taką różę...pamiętam że raz trafił się mróz -15 *C. Róża wyglądała podobnie, zaczątki liści były o połowę mniejsze. Nie odbiła, umarzła.
Werbenę wysiałam tylko raz, teraz sadzonki pokazują się wiosną...trzeba je usuwać, zawaliły by cały ogród.
Zaszalałaś z pomidorami, będzie co podziwiać :D też mam zamiar wysiać kilka odmian...tylko poczekam na dłuższe dni.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Rośliny startują. Wiosna się rozkręca.
Jedzonko dla roślin juz jest. ;:215
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam ponownie w deszczowy, pochmurny od samego rana dzień.Czekam na słonko, bo krokusy nie chcą się otwierać, tylko wciąż zamknięte pąki mają ;:224
W niedzielę pojechałam z M na giełdę i zakupiłam pierwsze bratki w tym roku.Dużo ludzi się kręciło przy kolorowych kwiatkach. Widać, że wszyscy stęsknieni za kolorami ;:303
Ja tymczasem chodzę do swoich kuwetek i przyglądam się wysiewom.Pomidorki już ładnie się pokazały, kobea wychodzi, tylko się cieszyć.Lobelia pokazuje malutkie, zielone kropeczki ;:108
Zabrałam z działki jedną mniejszą karpę dalii.Posadziłam do donicy i podlałam roztworem mikstury ze skórek od bananów.Jaki kolor to nie pamiętam, jak zakwitnie to zobaczę.Nawet lubię sobie robić takie niespodzianki.
Na działce za to naprawdę pokazuje się wiosna.Kwitną krokusy, a że było słonko to ładnie się rozchyliły płatki .Narcyzy Tete a Tete zakupione w doniczce rok wcześniej i posadzone ponownie po przekwitnięciu znów ładnie wybiły.Warto sadzić cebulki po kwitnieniu.

Natalio no zobaczymy, oby ta operacja ratowania się udała.Ta huśtawka daje klimat i jest podporą dla wisterii, która być może w tym roku będzie miała więcej kwiatów :)

Małgosiu mieszka się bardzo dobrze ;:108 Lubię spokój i ciszę, a tu to odnajduję.Mały ogródek za oknem mi wystarcza.Dodatkowo mamy działkę, na której jest dziko i naturalnie tak jak lubię :uszy
Drewno wytrzymało ponad 10 lat to i tak dobry wynik ;:215

Dorotko przycięłam hortensje, teraz tylko aby mróz nie przyszedł, no chyba, że jakiś mały :wink:
Emily Bronte wiem, że ją posiadasz i ją chwaliłaś.Zobaczymy, czy u mnie będzie tak ładnie rosła ;:167

Iwonko no ciekawe jak się będą u nas spisywać barbule. Perovska też mam posadzoną i jestem ciekawa, czy teraz mi się z nią uda ;:14
Pomidorki na razie wysiana jedna odmiana ,całą torebkę wysiałam.Na razie się nie wyciągnęły.Jutro ma być słonko to trochę złapią światła. Teraz czekam jeszcze na kolejne nasiona i znów posiejemy.Z wielką przyjemnością to robię, już sobie wyobrażam te pyszne owoce na krzakach?
Różyczka od samego mistrza, muszę dobre miejsce jej przygotować?

Anna11 tak oczywiście uważam ,ale już przycięta ;:oj Będę sprawdzała prognozę pogody i w razie czego ją przykryję.Szkoda by mi było tak pięknej różyczki.
Werbena mogłaby mi się siać wszędzie ?uwielbiam te jej drobne kwiatuszki na szczycie długiej łodygi ;:108
Pomidory jak co roku, ale w tym roku po raz pierwszy wysieję seler naciowy. W prezencie dostaniemy wyciskarkę do owoców i warzyw.Mam taki zamiar, by robić soki i pić na bieżąco?

Aniu-anabuko startują i to coraz śmielej.Oby ciepełko przyszło szybciutko ;:3

A oto widoczki z działki ,którą odwiedziłam w niedzielę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden irysek się uchował

Obrazek

Przebiśniegi

Obrazek

Rannik jeden ...nie chcą się wysiewać...

Obrazek

Narcyzki mini

Obrazek

Rozchodnik od Małgosi

Obrazek

Ciemiernik
Obrazek

Prymula
Obrazek

Kicek w odwiedzinach

Obrazek

Hiacynt jasny róż

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit . Ależ u Ciebie już kolorowo ;:215 . Wiosna rozkręca się na dobre ale niestety nie w moim regionie ;:224 . O bratkach nawet nie myślę :roll: . Denerwuje mnie ta pogodowa zmienność. Cierpliwie czekam na jakieś poważne temperatury i słoneczko jak wczoraj ;:3 . Dzisiaj u mnie leje i jest brzydko dlatego zabieram się za wysiewy . Może wschodzące roślinki nieco poprawią mi nastrój. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, ależ zazdroszczę Ci tych bratków. Pochwal się jakie kupiłaś.
Ja byłam u nas na targu. Wybrałam się tam specjalnie po bratki a tu klapa. Nie było nic :( Zawiedziona wróciłam z pustymi rękami. Ogólnie targ bardzo marny, a gdy przysłuchiwałam się rozmowom to na tapecie był jeden temat ... wirus :roll:
Ale masz już bogatą wiosnę. Kolorowe kwiatuszki bardzo cieszą i umilają dalsze oczekiwanie :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”