Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Płaskie niskie kopczyki i dziury takie nieco po skosie (jajowate) u wylotu robi karczownik.Raczej wątpię by w świeżo założonym trawniku były pędraki w takiej ilości by robiły tak widoczne szkody.Jeże..nie wydaje mi się by dobrze się czuły na tak uporządkowanym terenie i otoczeniu.
Miałam podobny problem latem na rabatach, oprócz dziur były też wyraźne korytarze pod powierzchnią, ale kopców nie było.Pomogły pułapki i śmierdzący płyn na krety (chyba Brosa).Wlewałam w dziury i wszelkie stworzenia drążące korytarze to odstraszyło (część złapałam w pułapki), bo do dzisiaj jest spokój.Gdy grzebię w miejscu gdzie było najwięcej dziur jeszcze teraz czuć zapach tego płynu.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Raczej wątpię by w świeżo założonym trawniku były pędraki
A co ma piernik do wiatraka? Trawnik mół być założony na terenie opanowanym przez pędraki. To pierwsze primo. Po drugie primo, karczownik to jednak spore zwierzę i na pewno nie robi tuneli o średnicy palca wskazującego, jeżeli to w ogóle są tunele. Po trzecie primo, jeże w poszukiwaniu pokarmu w ciągu jednej nocy mogą pokonać 2 do3 km więc argument o niechęci zwierzaków do porządku też nie trzyma się kupy. Nie twierdzę, że to jeże ale jedyny sposób to dobra latarka i bezsenna noc albo kilka.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Ja na krety i nornice mam nowy sposób i wygląda na to, że jest skuteczny. Robię mieszankę saletry potasowej z cukrem pudrem, konkretnie 500 gr saletry i 350 gr cukru, a do tego sypię trzy opakowania pieprzu cayenne. Biorę niewielką petardę o średnicy około 1,5 cm i owijam na niej kartkę papieru, aż powstanie tutka. Całość łączę taśmą klejącą. Tutka ma około 15-20 cm, sypię do niej mieszankę saletry (oczywiście ile się zmieści, taka ilość starcza na więcej akcji :wink: ) lekko ubijam. Końcówkę skręcam i gotowe. Wkładam to w kreci korytarz, podpalam koniec i jak widzę, że zaczyna się reakcja, to przykrywam dużym kamieniem. Cały dym idzie w korytarze i drobinki palonego cayenne osiadają na ściankach. Na koniec wybucha petarda, której podmuch przepycha dym jak najdalej i najgłębiej. Robiłem tak na wiosnę i krety z nornicami nie wracały już do tych piekących korytarzy. Teraz w weekend robię powtórkę, bo pojawił się kolejny kret w zupełnie innym miejscu działki.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Doskonałe alibi dla starego konia, który chce się pobawić petardami . Też to wypróbuję. :;230 . Nie wszyscy muszą wiedzieć, że można inaczej. Mianowicie wystarczy odkurzacz starego rypu, taki u którego można doczepić rurę z drugiej strony, wyjmujesz worek, rurę wkładasz w korytarz a z drugiej strony sypiesz pieprz. Też działa tylko bez efektu ŁAŁ . Oczywiście musi być dostęp do prądu.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

He he, masz mnie z tym alibi. ;:333
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 910
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Kupiłem Polytanol GR
Do tego musiałem pożyczyć sobie maskę pe -gaz, aby nie wdychać trującego gazu.
Jak przestanie wiać będę działał. No cóż ostatnio taką maskę miałem w latach osiemdziesiątych
na poligonie na Klikawie w Puławach. . . .
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Darko52 pisze:Kupiłem Polytanol GR
Do tego musiałem pożyczyć sobie maskę pe -gaz, aby nie wdychać trującego gazu.
Jak przestanie wiać będę działał. No cóż ostatnio taką maskę miałem w latach osiemdziesiątych
na poligonie na Klikawie w Puławach. . . .

przećwiczyłem już wszystko i tylko Quicphos w tabletkach okazał się skuteczny, na krety , nornice i turkucia,
teraz lisy wykurzam bo mi w mieście na ogrodzonej działce w biały dzień na kury polują.
ten środek jest podobny, nie wiem tylko dlaczego trzeba po otwarciu wszystko zużyć,
miałem tabletki w słoiku i używałem przez długi czas, dopóki nowe kopce nie przestały się pojawiać.
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

przećwiczyłem już wszystko i tylko Quicphos w tabletkach okazał się skuteczny,


hej, a gdzie kupiłeś Quicphos??
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Ja go kupilem na A.....gro .
Moje wątki
Festina Lente
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

A ten środek można kupić tak bez problemu? Bo w opisie na allegrooo jest napisane, że trzeba mieć uprawnienia do fumigacji :roll: Ja już mam dosyć tych nornic, pół ogrodu pewnie wiosną okaże się, że jest podżarte ;:145
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Uprawnienia są potrzebne, aby wiedzieć, że gaz trujący może norami przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych i wytruć ludzi.
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

ekopom pisze:Uprawnienia są potrzebne, aby wiedzieć, że gaz trujący może norami przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych i wytruć ludzi.
kupisz na OLX,

na tępienie kretów i nornic uprawnień nie musisz mieć,
uprawnienia są potrzebne na stosowanie w pomieszczeniach.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Koledzy, ja mam całe opakowanie nie otwierane tego Quickphos.

Jakby ktoś chciał to oddam za darmo (okolice Wrocławia/Trzebnicy) - świeży, kupiony niedawne do innego zastosowania. Ale nie będę go używał.
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”