Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

A to racja ! Akurat teraz są wyprzedaże więc może na zapas już kupię? ;:224
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, ale zapachniało ziołami...już tęsknię do nich! Ja takie zielone robię placki z cukinii i dodaję do nich oprócz zieleniny, czerwoną paprykę pokrojoną w kosteczkę i starte dwa ziemniaki...ja już chcę lata :D
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Niestety Beatko na stolik też miejsca brak, u mnie tylko to co do wysiania i potem idzie wszystko na dwór, no takie braki miejsca mam niestety ;:185
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Wrzosy przycielam,dzięki :D
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paula, Amarylis z tego co czytałam ma węższe liście i mniejsze kwiaty, no i może później kwitnąć niż Hippeastrum. A co do pielęgnacji to rzekomo jednakowo się z nimi postępuje.
To śliczne i okazałe rośliny.

Ha , ha Seba - no jak tylko się załapiesz na wyprzedaż to brać roślinki do woli! ;:215


Marysiu, koniecznie muszę spróbować takiej cukinii. Ile jej na te dwa ziemniaczki? Ze dwie, trzy? Ja wolę takie mniejsze zanim mają pestki. Na nasiona karczocha muszę zapolować w następnym sezonie.
Marzymy "byle do wiosny" a Ty już jesteś myślami w lecie - i bardzo dobrze, bo na pewno tegoroczne lato przyjdzie szybciej niż zwykle.
Miłego tygodnia ;:3 ;:3 ;:3


Iwonko0042 - no ja nie mam pokojowych parapetów więc wiem o czym piszesz co do braku miejsca na rośliny w domu. ;:172 Wiosną zdecydowanie występuje deficyt ciepłych słonecznych parapetów i chyba nawet bez względu ile by się ich miało ;:306 .


Karola - to na pewno będą śliczne przyrosty na tych Twoich wrzosach a potem cudne kwitnienia. ;:215


Jak tam kochani ogrodowe zakwasy u Was? "Cierpi" już ktoś wraz ze mną?
Coś pięknego móc choć troszkę popracować już teraz w ogrodzie, wspaniała sprawa :tan
Dni coraz dłuższe i cieplejsze, no rewelacja!
;:3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Nawet nie masz Beatko pojęcia jakl Ciebie rozumiem, cierpię razem z Tobą ;:306 Też jestem już cudownie zmęczona :tan
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ja uwielbiam te prace w ogrodzie i podglądanie jak coś już budzi się do życia, więc te różne bóle są do zniesienia :D tylko,że u mnie zimnica, do środy coś tam popracowałam, ale od to już nie wychodziłam coby jakiej grypy nie złapać bo ciągle wiatry i deszcze ze śniegiem na przemian ;:174
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ja też cukinii nie pozwalam zanadto urosnąć i na taką 25 cm daję dwa ziemniaczki, bo wtedy mniej mąki i placuszki są bardziej stabilne. :D
Z tym latem to przesadziłam, bo wcale nie chcę żeby sezon szybko przeleciał :wink: Tęsknię jedynie to plonów bo uwielbiam zjadać owoce z krzaka, pomidory i wracać z ogródka ze składnikami na obiad :D ale poza tym to czekam na wiosnę. Dobrego tygodnia ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Iwonko0042 - niestety brak czasu w tygodniu powoduje to, że w niedzielę chce się zrobić w ogrodzie jak najwięcej. A potem się człek rusza jak się rusza ;:306


Krysiu, to się wie, że zakwasy to znak, iż wiosna idzie, czyli super zwiastun ;:172 ;:168
U mnie zaczyna być coraz cieplej i mam nadzieję, że u Ciebie będzie także już super pogoda.
No powoli wszystko się budzi więc spektakl w naszych ogrodach się już zaczął. ;:138


Marysiu - wiosna już prawie jest z nami więc czemu nie możemy wzdychać do lata? Najprawdopodobniej gdybym miała większy ogródek to miałabym jakieś warzywka, a tak to tylko na ziołach muszę pozostać i na jakiś tam najprostszych wydaniach jarzynkowych, Ale zawsze to już coś lepszego na talerzu.
Dobrej pogody ;:168
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko jak ja Ci "zazdraszczam" tych zakwasów. Ja ostatnie trzy tygodnie siedzę w domu i leczę paskudne przeziębienie, mam nadzieję, że już w tym tygodniu zakończę tę mordęgę. Ale właśnie teraz jest najwięcej pracy na działce, a mnie aż nosi ze złości ;:223 no ale cóż wszak zdrowie najważniejsze. Przynajmniej u Was się dzieje pełną parą.

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Mnie tylko w pierwszym dniu przy pierwszym kleknięciu dopadło jakieś stwardnienie :wink: i myślałam że nie wydolę ,jednak po jakimś czasie wspaniale się pracowało na kolanach i nie tylko :;230 .Wiem o czym piszesz Beatko, bo po mimo tych wszystkich niewygód byłam cała w skowronkach po skończeniu pierwszych wąskich rabatek przy murze. Zaraz inaczej się patrzyło na te rabatki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

E tam, ból przejdzie, a satysfakcja zostaje Beatko :tan
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

To i ja nareszcie dołączam do klubu zadowolonych z zakwasów ;:306 Co prawda jeszcze ich nie mam, bo dopiero dzisiaj udało mi się pojechać na działkę, ale jutro rano będę je miała na bank :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”