Moja już dojrzała działka cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6352
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Parapety zielone, na działce coraz bardziej kolorowo, rzodkiewka wzeszła, no to wiosna już na całego.
Zaciekawił mnie pomysł wyprowadzenia wawrzynka wilczełyko na drzewko, czy zabierzesz się za to po kwitnieniu, czy raczej jesienią?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko....łękotka? masz szczęście do urazów :wink:
Też mnie zainteresowały te laki, bo u mnie laki tylko te pomarańczowe i cieniutkimi listkami inne są jednoroczne.
Jak ktoś w ciepłych krajach rośnie to tak ma ;:306
Ja też rzuciłam się na porządki w ogrodzie, ale brutalnie przerwała pogoda, bo jak nie deszcz to dzisiaj śnieg cały dzień sypie i w ogrodzie nastało gliniaste błoto!
Życzę Ci zdrowia i niech kiełkuje wszystko ładnie, bo czekam na Twoje rarytaski! ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Pogoda jaka jest, każdy widzi, zimy u nas nie ma, a jak widzę u innych to zimę macie na całego, ze śniegiem, u nas słonko, deszcz, grad jakieś burze po okolicach się plączą, wszystkie pory roku od dwóch dni mamy ;:oj
Na działkę udało mi się dzisiaj podjechać i znowu co nie co zrobiłam, to znaczy cięłam dalej trawy, suche badyle przekwitłych jesienią kwiatów, sprzątałam to wszystko do kompostowników i znowu trochę popracowałam i czuję to w kościach, jak zaczęło padać to prace zakończyłam i do domciu ale zadowolona jestem, bo znowu coś do przodu, a pracy nadal sporo ;:108
Iwonko za tem życzę powodzenia w wysiewach ;:215
Natalko sporo jeszcze przede mną , no ale coraz więcej zrobione, oby tak dalej fajnie szło to zrobię co zaplanowałam ;:108
Lucynko jak tylko zobaczyłam, że roślinki wariują, zwariowałam i ja ;:306 już trochę porobione na działeczce ale jeszcze sporo do zrobienia, buziaki i zdrówka ;:196
Małgosiu tak, w skrzyniach dynie rosły w tamtym roku i były dorodne, w tym też posadzę ;:108
Aniu i u Ciebie będzie zrobione, ja robię wszystko sama, nie mam pomocników, chociaż oj przepraszam M przyciął dwa drzewka jabłonki ;:306 , powojniki przycięte, dziś miał iść pod sekator ostatni, największy, no i się nie wyrobiłam, nie podcięłam go ;:185
Lidziu myślę, że najpierw przytnę go po kwitnieniu,a potem zobaczę jak podrośnie co mu ciachnąć jeszcze ;:108 , sporo krzewów prowadzę na drzewka, miejsca mam wtedy więcej ;:108
A tak Marysiu łękotka , to było z tym upadkiem co rączka złamana w nadgarstku była, rączka się wygoiła a kolano nadal leczone. Porządki i dzisiaj robiłam, ale mnie dzisiaj też pogoda pogoniła, jednak już znowu coś nie coś do przodu, rarytaski nie chcą kiełkować jak na razie, ale czekam, cierpliwie czekam.
Zdrówka Tobie również Marysiu i nie forsuj się zbytnio ;:196
Żeby nie było, że nic to właśnie wsadziłam do ziemi pestkę awokado, bo ładnie puściła korzonki i kiełka, no i z patyczków od Karolki naszej Lespedeza dwubarwna się puściła :tan

Obrazek

Obrazek

A na działeczce nic nowego nie widać, to znaczy w sumie wszystko się budzi już na dobre ;:108

Słabo widać, ale forsycja niedługo zakwitnie, a róże już przycięte ;:oj

Obrazek

Ostatnie spojrzenie na zebrinusa przed ścięciem, ładnie wyglada , ale już rośnie więc musiałam ;:108

Obrazek

Krzewinka mała, sadzona w tamtym roku, co to jest nie wiem, jak zwykle ;:306 , ale kwitnąć chyba niedługo będzie

Obrazek

Krokusiki już widzieliście, ale teraz wskazane kolory oglądać :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet floksy już się pobudziły i tak wyglądają ;:oj

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, ja cię nie mogę! :shock: Ilekroć zajrzę do Twego wątku, tylekroć zmuszona jestem wujka Googla angażować. ;:7 Tym razem musiałam zapytać go o Lespedezę. Ciekawa roślina. ;:303 ;:303 Czy masz zamiar w drzewko ją formować, czy raczej w krzaczek?
A działeczka kolorowa już i - jak czytam - prawie wysprzątana. Brawo Ty! ;:138 ;:138 ;:138
Ja się nie spieszę, ja mam czas, ja poczekam. ;:31

Dobrego weekendu, Iwonko. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Coraz więcej roślinek czuje wiosnę ;:333
Iwonko u mnie też śnieg nie leży, chociaż padał wczoraj i przedwczoraj - wszystko od razu się topi ;:185 Pogoda iście marcowa, śnieg, deszcz, słońce, wiatr... Deszcz mnie cieszy, ale mogłoby już tak nie pizgać ;:219
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie Kochani :wit
No tak, zamówiłam sobie domki dla owadów, przyjechały ;:306

Obrazek

Ładne to, jak zabejcuję, może służyć za kwietnik, ale domków nadal nie mam :twisted:
Lucynko na pewno będzie to drzewko, u mnie inaczej rosnąć nie może ;:108 , co do sprzątania to jeszcze sporo przede mną, ale prace posówają się do przodu, Tobie również miłego Lucynko ;:196
Natalko dzisiaj mamy piękne słonko z rana i pewnie na działkę pojadę choć by po to żeby rzodkiewkę zobaczyć, podlać, bo ostatnio zapomniałam, że już wysiałam i nie zaglądałam do niej ;:306
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witaj Iwona..piękne domki. ;:138 .u mnie śnieg na razie stopniał..ale to jeszcze nie koniec zimna..może coś za tydzień ale teraz zimnica ;:222
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Faktycznie ładne, ale nie wyobrażam sobie tego jako domek dla owadów - za to z roślinami może wyglądać super ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

No właśnie Natalko, no właśnie, na pewno posadzę w tym jakieś roślinki, ale domków nadal nie mam ;:306
Reniu a u nas nadal wszystkie pory roku w jednym dniu ;:oj
Na działeczkę pojechałam, rzodkiewkę podlałam i zdjęcia zrobiłam, wiało mocno więc do domu wróciłam
Anemony greckie, przylaszczki i pustynniki już wychodzą ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Hmm....ciekawe jaki to owad w takim domku mógłby zamieszkać ;:306 ? Nie powiem, domek udany, ale może rzeczywiście w tym przypadku postaw na rośliny ;:224
Zawilce greckie już kwitną? Moich ostatnio jeszcze nawet nie było widać, tak samo zresztą jak i pustynników. Ciekawa jestem czy w ogóle wyjdą, po ubiegłorocznym przesadzaniu.
Wiosna już na całego, oby tylko było tak dalej. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko patrzę i patrzę i nie mogę domków wypatrzeć :shock: ;:306 czy one są w środku.
Moje zawilce po trzech latach straciłam. Wiatr ustał na chwilę, bardzo przeszkadza w pracach na ogrodzie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Dorotko to w ogóle nie jest domek dla owadów, to studnia ozdobna ze skrzyneczką na kwiaty w środku ;:306 , a domki po prostu nie przyszły ;:306
Zawilce są chyba krótkowieczne, bo ja też już kiedyś miałam i zniknęły.
Iwonko no pewnie w takim dużym domku to raczej nie owad, no albo gdyby same sobie osy zbudowały gniazdo w środku, ale takich owadów to ja nie chcę u siebie ;:185
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Toteż sama się zdziwiłam Twoim wpisem, teraz doczytałam ;:124 ;:306 Nadal czekasz na domki dla owadów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”