Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bejka, ależ Ty masz cudne te irysy ;:oj choroby można się nabawić :wink:
Jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, ale rozumiem , że ogród odżył po klęsce suszy i właścicielka też odżyła ? ;:333
U mnie nowe miejsce przybyło. Specjalnie na irysy. Parę wagonów ziemii wywiozła i zrobiłam wgłębnik z podwyższoną rabatą na irysy. Już nie mogę się doczekać jak to wyszło. Jakoś szczególnie ukochałam wiosenne maluchy, bo wcześnie cieszą oczy. Choć i od dużych trudno oczy oderwać, ale wtedy kwitnie juz dużo innych pieknych roślin i trochę rozpraszają uwagę :) Maluchy wykopałam i wsadziłam na chybił trafił, ciekawe jaki będzie efekt ?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jakie to odmiany?
Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko ;:3 wszystkie irysy wsadziłam ,zobaczymy co wiosną zakwitnie , ale jak tam Twoja druga pasja - cisza , nic o niej nie wspominasz , a nie wierzę ,ze poczyniłaś ładne zakupy pozdrawiam :wit ;:3
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Dorotko kupuję głównie od prywatnych hodowców.Uwielbiam zakupy u Kaśki Cholewy,zawsze ma ciekawe nowości, bo dużo sprowadza że Stanów.Jak szukam informacji o jakiejś odmianie to zaglądam na archiwalnego już bloga Kasi-Gdzie ważki mówią dobranoc.Kasia ma takie pióro i tak pięknie opisuje kwiaty,że bałabym wszystkie nawet bez oglądania zdjęć :)
Większość tych koronkowych przyjechała do mnie od innej Kasi,od Kat Zalewskiej Polki mieszkającej na stałe w Anglii.Dużo odmian mam też od Ślosara z Czech,kupowałam też przez allegro ,no i dużo mam też z wymian :D
Obrazek
Moniko oj tęskni się tęskni,zwłaszcza że wszystko w tym roku rwie się już do życia jakby to końcówka marca była a nie lutego.Na zdjęciu o które pytasz są odmiany Opposing Forces i Bolshoi


Obrazek
Sabinko chciałabym mieć tyle odmian co w Bolestraszycach,ale obawiam się że zostałabym wtedy niewolnikiem swoich rabatek ;:306 a są chwilę zwłaszcza w czasie suszy, że już się tak czuję,dlatego nie zbieram już wszystkiego jak leci.Pozbywam się starych odmian, zdublowanych i różnych takich NN i zastępują je takimi przy których serce mocniej mi bije

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

U mnie w tym roku nawet centymetr śniegu nie spadł. Krzewy i drzewka owocowe w pąkach. Czosnek, który zapomnialam posadzić jesienią to sadziłam w styczniu. Trawy ststartują. Dziś podczas obchodu znalazłam "kieł" hosty już na wierzchu. ;:oj
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Wiolu będę trzymać kciuki za twoje pierwsze kwitnienia,żeby było ich jak najwięcej i żeby cię zachwyciły :D one świetnie unikają oczekiwanie na pierwsze róże :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewuniu ja na początku traktowałam maluszki lekceważąco, zmiana nastawienia to zasługa koleżanek z forum :D Dostałam sporo odmian od ciebie i od Kasi Wiatr i zanim się obejrzałam zaczęłam dokupować nowe.W tamtym roku przybyło mi bagatelka jakieś 60nowych odmian..oj będzie czekania na nowe kwiatki :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj:)

Masz cudne irysy i chętnie zakupiłabym od Ciebie kilka.Czy jest taka możliwość? :)
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Tereniu patrząc na moje ubiegłoroczne zakupy dochodzą do wniosku, że są one wypadkową dwóch mrocznych sił działających na forum ;:oj bo z jednej strony Dorotka z jej umiłowanie austinek,a z drugiej francuzeczki w twoim ogrodzie ;:306 No rozdarta jestem strasznie ;:306 Zamawiałam pod koniec lipca...a co, że upał i susza...nie dam się :heja i tak przyjechały do mnie w doniczkach piękne i świeżutkie
Anahe,Belle Romantica,Pink Eden,Sabrina,Amelie Nothomb,Heritage,Spirit of Freedom,Poul Bacuse,St.Swithun,Teasing Georgia,William and Catherine,The Wedgwood Rose I take trochę z innej bajki Penelope i Cesar
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Wiedziałam Beatko ,że tak jest , stąd to pytanie ja też pozwoliłam sobie co nico , teraz zamówiłam Eustacie Austina i mam ochotę na jeszcze jedną , ale nie wiem czy jest .Jest tez nowa Francuzeczka , ale czekam może K. coś będzie mieć nowego , ona zawsze ma takie perełki.Ale też trochę nowych piwonii / co o nich myślisz/ część będzie kwitła wiosną i reszta czeka jesieni. Ciekawa jestem moich irysów czy tak się sprawdzą jak te od Ciebie ? miłego dnia ;:168
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Kasiulka najwięcej śniegu było u mnie w ten poniedziałek :roll: Normalnie dwa centymetry przez noc napadało :shock: dlatego chociaż pozimowy bałagan zaczyna mnie już mocno wkurzać to ciągle wstrzymuję się z pracami ogrodowymi,niby temperatury na plusie,ale zimny wiatr skutecznie studni moje zapędy.Gospodarski obchód z nosem przy ziemi w poszukiwaniu wiosny to jak narazić moje jedyne ogrodowe zajęcie :;230 Za to w domku przeglądam oferty i sądzę, przesadzam...uff ile to jeszczee różności chciało by się mieć :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aniu co roku sprzedaję część najwyżej,ale chociaż mam dużo odmian to są to pojedyncze kępy ,dlatego listę dostępnych odmian robię dopiero latem ,bo rośliny różnie przyrastają i trudno mi teraz ocenić co będzie można podzielić :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Pogoda w tym roku zupełnie zwariowała. U mnie w nocy z niedzieli na poniedziałek była pierwsza w tym roku burza .
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Zajrzałam do Ciebie i aż mnie "zatchnęło" na widok irysów - coś wspaniałego! U mnie powstaje powoli irysowa ścieżka, ale jak się dłużej poprzyglądam na takie piękności chyba zapragnę zamienić ją w autostradę ;:138 . Pozdrawiam cieplutko (a za oknem śnieg sypie...)!
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Wspaniały przegląd irysów ;:oj nawet nie próbuję zdecydować który najładniejszy, wszystkie są wspaniałe ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”