Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, nic mi niewiadomo o śniegu, ale po pięknym poranku, rozpadało się, a chciałam po obiedzie trochę badyli ogarnąć ;:131
Szpaczki dopiero robią przegląd dostępnych lokali, to jeszcze do powiększenia rodzinki trochę czasu upłynie.
Dzikuję za zdjęcia ;:196

Piękny poranek i szpacze trele wyciągnęły mnie do ogrodu!

Obrazek

cebulica tubergena

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

iryski żyłkowane rano...

Obrazek

Obrazek

i po kilku godzinach ;:oj

Obrazek

śnieżyce wiosenne

Obrazek

Obrazek

taka piękna siewka ciemiernika ;:138

Obrazek

Tutaj kwiatki niewyraźne, ale niebo śliczne!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznych, wiosennych dni Wam życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A u mnie właśnie przed chwilą przestał sypać śnieg :;230
Wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają jednak wiosnę, nawet mimo chwilowych powrotów zimowej aury ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No no u ciebie to prawdziwa wiosna ;:oj
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARTO,przez Ciebie nie usnę.Jaki ten ciemiernik ma piękny kolor i to siewka ;:oj Cudo.!
Fajnie pomyślałaś z tymi donicami na drobno cebulowe.Przynajmniej nie zaginą gdzieś "we mgle" ;:306 Szpaczki? a ja widziałam jak sroki się biły. :;230 Widziałam też dużego ptaszka ,stanęłam jak wryta (bo takiego jeszcze nie widziałam)i powiedziałam z zachwytem "O" a on odleciał i nawet się nie obejrzał. ;:145
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ja Ci tych siewek Ciemierników zazdroszczę ;:196 jak ich wypatrywać, boję się ze jakby nawet jakaś się posiała to być może ja ją wyplewię, jak Ci się to udaje? Wiosna u Ciebie się pięknie rozpanoszyła,irysy, śnieżyce, krokusy, też sadzę do doniczek :D A co kwitnie nad irysami, tak na żółto? U mnie dziś do południa dało się popracować w ogrodzie, a po południu grad, śnieg, deszcz :shock: wszystko naraz. Pozdrawiam słonecznie Martusiu :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jaka cudna siewka ciemiernika, moje sieją się pojedynczymi kwiatkami. U mnie jeszcze żaden krokus nie zakwitł. W ogrodzie jak nie deszcz to śnieg sypie...zimno i mokro! Piękna wiosna aż mi żal że nie ma u mnie takiej, ale ja w zimnym miejscu mieszkam. W jednym miejscu ranniki mi się wysiały i takie siewki wychodziły przez trzy lata a nic nie rosły. Rok temu przesadziłam i chyba się obraziły :wink: Pozdrawiam zimowo ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

O jakie piękne wiosenne kwiecie? A już ciemiernik samosiejka w ogóle rozwalił mi system? Przecież to jeden z takich, co i trzydzieści euro za sadzonkę potrafią kosztować? ;:180

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

NATALIO, u mnie śnieg padał wczoraj, ale dzisiaj znowu wiosna ;:196

ZOSIU, wygląda na to, że jednak wiosna ;:138

DANUSIU, no piękny jest :) ale jednak trzeba się wysypiać ;:108
Danusiu, ja właśnie wysadzam cebulki z doniczek, bo wcale nie jest im w nich dobrze ;:306 W doniczkach powinno się je wykopywać, suszyć i ponownie sadzić w świeżą ziemię, a zostawione na kilka sezonów marnieją ;:131

KRYSIU, żeby mieć siewki, trzeba być leniem i nie pielić :;230 Samosiejki ciemierników pojawiają się po roku od wysiania, więc jeśli solidnie pielisz cały rok, to się ich nie doczekasz! Musisz zebrać nasionka i wysiać w kontrolowanym miejscu.
Roślina o którą pytasz, to jaśmin nagokwiatowy.
Wcześniej napisałam Danusi, że raczej wysadzam drobnocebulowe z doniczek, jeszcze w plastikowych koszyczkach mają się w miarę dobrze, ale w doniczkach, mimo sporych otworów, zbyt długo jest mokro i nawet po jednym sezonie jest kłębowisko korzeni. Wsadzam cebulki do doniczek wtedy, gdy wyjeżdżam jesienią do dzieci, to po powrocie mam łatwiej wkopać doniczki, a cebulki już są ukorzenione!
Słonecznej wiosny, Krysiu ;:196

MARYSIU, moje też są o pojedynczych kwiatkach, to pierwsza taka pełna :tan Najwyraźniej jakieś geny się odezwały!
Wiosna z pewnością dotrze i w Twoje zimne strony i wszystko zakwitnie, a u mnie będzie tylko zielono ;:168 Może i ranniki zaskoczą Cię jeszcze i pokażą się w dużej ilości ;:215 Siewki właśnie trzech lat potrzebują do zakwitnięcia. Trzymam kciuki i życzę mnóstwa wiosennych kwitnień ;:196

LOKI, dzięki! A Ty jesteś pewien co do tego ciemiernika, bo aż mi ciśnienie podskoczyło, jak przeczytałam i obeszłam się bez kawy ;:306
Natychmiast pobiegłam zobaczyć, czy jeszcze jest i zrobiłam mu zdjęcia identyczne z naturalnym :D

Obrazek

Obrazek

Ta siewka, jak i inne, jest przeniesiona spod takich:

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze takiego, ale rośnie po przekątnej, po drugiej stronie domu, to nie wiem jak mogłyby się skrzyżować?

Obrazek

Jeszcze kilka krokusików

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam słonecznie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A to ciekawe, siewki ciemierników wyglądają zupełnie inaczej niż rodzice ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto zbyt dużo cebulowych zmarnowałam.Ja nie będę ich parę lat trzymać .Myślę co jakiś czas przesadzić.Chodzi mi też o to,żeby było widać te koszyki i o nich pamiętać.Teraz kupiłam irysy holenderskie które trzeba po kwitnieniu wykopać i ponownie posadzić.Kupiłam też krokosmię.Nie wiem czy będę musiała wykopać czy może dobrze okryć.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Proszę bardzo ? coś najbliższego Twojemu ciemiernikowi, co znalazłem w mojej ulubionej szkółce: https://www.promessedefleurs.com/vivace ... -2244.html ? jak widzisz, cena to 24,50 EUR? Jako że internetowe sklepy są zawsze tańsze od fizycznych, myślę, że w takim ostatnim spokojnie cena mogłaby dobić do trzydziestu euraków?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dziękuję Martusiu ;:196 za informacje odnośnie siewek tych cudnych kwiatów, zrobię tak jak piszesz może się uda. Dziś przyglądając się roślinkom zauważyłam siewkę przylaszczki, jaka ona maleńka, ale jeden listeczek już taki kształtem podobny do właściwych, więc po tym poznałam, bo inaczej pewnie bym wyplewiła :;230
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pięknie kolorowo masz na rabatkach. Siewka pełnego ciemiernika przepiękna, ślicznie ułożone płatki.
To ja się nigdy takich cudów nie dochowam, bo ja ciągle plewię ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”