Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Nalalio, moje róże też mają listki a najlepsze, że jedna z posadzonych w zeszłym roku część liści ma od jesieni :O I tak chodzę koło nich i się zastanawiam czy zdjąć z nich igliwie czy lepiej nie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karo, jesteś bardzo miła :)
Działam, dopóki mam zapał, bo boję się, że z wiekiem coraz bardziej będę stawiała na podziwianie a nie na działanie :;230 a dużo pracy jeszcze przede mną.

Ostatnio zawzięłam się za skalniak. Postanowiłam go porządnie oczyścić z liści, gałązek i innych "brudów". A swoją droga to dziwię się sobie , że nie uczę się na swoich błędach. Znowu skalniak zrobiłam pod drzewem. Ostatnie były pod jabłonką i orzechem. Ten jest pod brzozą. Jak ja mogłam taką głupotę wymyśleć??? Listki brzozy są między każdym kamyczkiem a o lilipucich nasionkach już nie wspomnę. Niby nic , mało je widać ale rob się z nich świetna próchnica w każdym zakamarku a takie miłe gniazdko zawsze znajdą jakieś chwasty. Pieknie się ulokują i wyrywać to je pensetą trzeba takie wczepione i schowane, tylko liscie im wystają. ja za liście a one się śmieją, że i tak im nic nie grozi, bo korzonki bezpiecznie zaklinowane pod kamyczkiem. Zawzięłam się i przełożyłam WSZYSTKIE kamienie, wyrwałam wszystkie chwaściory i wysprzątałam ile się dało. A potem złapałam się za głowę, że tak będzie co rok albo 2 w najlepszym razie ;:223
NIGDY NIE PLANUJCIE SKALNIAKA POD DRZEWEM, żeby nie wiem jak pięknie i urokliwie to wyglądało.
A teraz wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

a to letnia odsłona (żebym pamiętała dlaczego tak się męczę ;) )

Obrazek

Obrazek

-- 25 lut 2020, o 18:28 --

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Och Ewuniu jak ja się cieszę ,że otworzyłaś furtkę do nowego ogrodu ;:oj Wspaniale ,że mieszkacie tam już nastałe,pokaż trochę domku, co tam pozmieniałaś?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Oj, Bejka domek jeszcze nie do pokazywania ;:174 Lepiej ogród sie prezentuje niż "rozgrzebany " remont :;230
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Z tego co widziałam w prognozach długoterminowych jeszcze ma być dość chłodno, więc nie spieszyłabym się z odkrywaniem róż ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Do tego samego wniosku doszłam dzisiaj, Natalio :) A niech mają okrycie przynajmniej przy ziemi. Jak góra zmarznie to odbiją (mam nadzieję) od dołu.

Jak, że kombinuję cały czas, jak tu mniej pracy wkładać w utrzymanie ogrodu
doczytałam, że truskawki lubią ściółkę z igliwia. Ktoś tego próbował? Działa? Igliwie chyba zakwasza glebę. czy to truskawkom odpowada?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nowe wyzwania

Post »

Jak miło obejrzeć zaczątki nowego ogrodu.
Zapowiada się jeszcze ciekawiej, niż ten poprzedni :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
DorotaH
50p
50p
Posty: 51
Od: 23 lut 2020, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Wielkopolski

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witam, przepiękne miejsce na wymarzony dom z ogrodem. Podziwiam dwuletnie efekty-super. Ja u siebie piąty sezon zaczynam działać i wiem co to znaczy zaplanować ogródek warzywny od zera. Kibicuję! A co do truskawek, to ja w zeszłym roku kupiłam nowe sadzonki i niestety po wysciółkowaniu świeżą korą nie były zadowolone :? Później doczytałam ze truskawka nie lubi kwaśnej gleby w przeciwieństwie do poziomek ktore taki zabieg pokochały. Truskawki można sciółkować słomą i to mam sprawdzone ;:215
Pozdrawiam, Dorota

Stare chińskie przysłowie mówi: Nie podchodź do byka od przodu, do konia od tylu, a do idioty... w ogóle.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Madziu, czy ogród będzie lepszy, nie wiem ale na pewno więcej w nim pracy :;230 Tam juz mogłam sobie zalegiwać na hamaczku wśród pięknie rozrośniętych kwiatów a tu na razie prawie same maleństwa i roboty po beret ;)

Dorota, miło mi że zajrzałaś :D Dzięki za radę ale ściółkę już rozłożyłam. Trudno, przez sezon będzie, a jesienią co się da to wygrabię i posypię wapnem. Człowiek uczy się na błędach ;)

Za oknem pruszy śnieg więc tak na ocieplenie poarnka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuś ja też posadziłam truskawki w ubiegłym roku i podsypywałam je trochę skoszoną trawą. Może starczało mi tej trawy na 1/4 zagonku. Gorzej nie rosły od tych nie ściółkowanych, a chwastów było mniej.
Trzeba tylko pamiętać żeby na raz nie nakładać zbyt grubo tej trawy.Lepiej po trochu, cienkimi warstwami żeby nie zaczęła gnić. W tym roku załatwiłam sobie słomę i będę próbować. Podobno jest najlepsza pod truskawki.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Wiola, trawą ściółkowałam w zeszłym roku i było tak jak napisałaś, całkiem dobrze, tylko teraz jeszcze trawy nie koszę a zielsko w truskawki się rzuciło. Słoma to świetny sposób bo nie wsiąka w nią woda ale nie mam "źródła" tego dobra. Może kiedyś gdzies namierzę słomę to na pewno z niej skorzystam.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mam silne uczulenie na truskawki i wcale ich nie jem :;230 Dla rodziny koło nich biegam :)
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

U mnie dwie róże pnące, zasadzone przy stelażu na hamak, nie były niczym okrywane na zimę i mają się wyśmienicie. Nigdy ich nie okrywałam. ;:224
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nowe wyzwania

Post »

Takie widoki jak najbardziej się dzisiaj przydadzą - co prawda już nic nie pada, ale zimno dzisiaj ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Basiu, dzisiaj w nocy przymroziło. Latałam , okrywałam róże... i o jednej zapomniałam :( A rano się okazało, że sobie poradziła ;:138 Dałam więc spokój i wedle Twojej rady już nic nie okrywam :)

Natalio, do takich widoczków tęsknimy całą zimę więc miło oczy pocieszyć wspominkami, kiedy szaro na zewnątrz :)

Latem wyhodowałam takie cudo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a teraz powstało takie cudeńko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”