Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko też mam dość takiej zimowej wiosny. ;:222 Słońce napędzało mnie jednak dziś do pracy, więc zaszalałam i przycięłam hortensje. ;:173 Ogród zasłany przeróżnymi śmieciami, ale w taki wietrzny dzień sprzątać się nie dało.
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit Ewlinko mam nadzieję,że i u Ciebie wczorajszy dzień okazał się trochę bardziej słoneczny, u mnie rankiem wiało ale koło południa się wypogodziło i nawet dało się coś ogarnąć w ogrodzie, teraz jest multum pracy, w sumie to niektórzy jak czytam już Hortensje przycinają i ja się zastanawiałam czy aby już nie zacząć. Pieski masz super, my po uśpieniu w tamtym roku naszego owczarka belgijskiego, który był z nami od przeprowadzki na wieś, właśnie podjęliśmy decyzję,że chcemy znowu tego przyjaciela człowieka, ale chyba będzie to teraz owczarek niemiecki. Wiosna u Ciebie piękne noski wychyla z ziemi, pewnie już za moment pokażą się kwiaty :D Pozdrawiam i życzę pięknych wiosennych dni do działań ogrodowych ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko mnie też denerwuje stagnacja pogodowa i ogrodowa :D Jakby wszystko okrył śnieg nie byłoby widać problemu. A póki co wiosna pobudza rośliny, górnicy strajkują bo maja dużo węgla na zapasie, a my płacimy minimalne rachunki za ogrzewanie...i jak tu każdemu dogodzić ;:306
Dlatego co będzie to będzie robię porządki przesadzam rośliny a nawet przycinam róże...na razie ostrożnie ale przecież one już za chwilę wypuszcza pączki jak tak dalej będzie :D
Jak zdrówko czy choroby odeszły, jak nie to szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej wiosny! Pozdrawiam! ;:138
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko
Bardzo ta wiosna u Ciebie się pospieszyła :D
Ciekawa jestem ,jak roślinki mają sie teraz.
Piesy kochane ,ale ,jak piszesz trochę kłopotu z nimi masz.
Naszemu Św.p. psu też kopyta wycierałam ,ale nie nauczyłam go aby sam na to czekał :;230
Wiatry i u nas dokuczają , taki rok. :roll:
Ciekawa jestem Twoich tulipanów i czosnków. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Cebulowe coraz pewniej wyłaniają noski z ziemi i u mnie. Przebiśniegi zaczęły pokazywać delikatne kwiaty. Wiosna wchodzi do ogrodów na całego ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Ostatnio pogoda nie sprzyja nam za bardzo ;:222 . Ubiegłej nocy mieliśmy najprawdziwszą burzę z piorunami ;:oj . Wiało okropnie i do tego padał bardzo mocny deszcz ;:222 . Na szczęście w ciągu zeszłego tygodnia miałam okazję nieco popracować w ogrodzie . Przycięłam już hortensje bukietowe i niektóre krzewy . Przesadziłam też kilka iglaków. Wycięłam co zbędne i spaliłam resztki roślin. Powoli zabieram się za przeróbki tylko czekam aż ziemia obeschnie po tych opadach . Muszę zmienić jedną rabatę przed domem a drugą całkowicie zlikwidować. Z niecierpliwością czekam na prawdziwą wiosnę ale prognozy nie są zbyt optymistyczne. Marzec chyba nie powali nas temperaturami no ale cóż :roll:. Poczekamy - zobaczymy .


Obrazek

Obrazek


Seba otóż to! Chyba każdy wolałby normalną zimę i od marca normalne przedwiośnie a nie takie dziadostwo . Niestety wpływu na to nie mamy i pozostaje nam przywyknąć do tej pogody. Ciężko sprzątać resztki roślin w taką pogodę no ale jak ktoś bardzo chce to jest to wykonalne :lol: . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Wiolu z tym wiatrem to chyba masz rację. W zeszłym roku było to samo , pamiętam :roll: . Nic mnie tak nie irytuje jak ten wiatr z pól. U nas w dodatku ma się gdzie rozpędzić zanim wpadnie na działkę . No nic, może za 6,7 lat doczekam się żywopłotu , który mnie osłoni . Planuję początkiem marca sadzić żywopłoty od tamtej strony pól ;:108 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Aniu zima nie zima, wiosna pewnie też wiosenna nie będzie . Znając życie pewnie w kwietniu zrobi się od razu skwar :roll: . No dobra, może nie będę za bardzo wybiegała w przyszłość. Będzie co będzie i musimy to przyjąć na klatę . Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Soniu nikomu nie pasuje ta pogoda i co tu począć . Musimy cierpliwie czekać na prawdziwą wiosnę i łapać każdą ładniejszy dzień . Również udało mi się popracować w zeszłym tygodniu i przycięłam hortensje :heja . Oby do wiosny, pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Krysiu owczarki niemieckie są piękne i mądre ;:108 . Warto mieć psa bo wprowadza do rodziny sporo energii i miłości . Wiosną rzeczywiście jest co robić w ogrodzie ale uwielbiam to i już z niecierpliwością czekam na bardziej sprzyjającą aurę. Hortensje bukietowe już przycięłam :heja . Do tego inne krzewy również . Nic im nie będzie nawet jak jeszcze przymrozi odrobinę. Noski coraz śmielej wychodzą z ziemi ale jest ich dużo mniej niż rok temu . koda. Pozdrawiam :wit .



Obrazek


Marysiu jak czytam to każdy aktualnie narzeka na pogodę. Niestety nie mamy na nią wpływu więc musimy się tym pogodzić i działać mimo wszystko wtedy kiedy dni są ładniejsze. Również przesadziłam już kilka roślin i przycięłam niektóre krzewy . W zeszłym tygodniu miałam chwilami całkiem niezłą pogodę i trzeba było to wykorzystać. Z tym zdrowiem to różnie bywa ostatnio. Chora niby już nie jestem ale taki pseuda katar chwilami mam ;:222 . Mój eM niestety rozchorował się mocniej i kisi się w łóżku - gorączka, dreszcze ogólne osłabienie itd. Eh szkoda gadać :roll: . Dziękuję za życzenia i również życzę zdrowia :wit .

Obrazek


Agnieszko kłopot z psami mam ale to głównie przez to, że nie mamy trawnika. Wiem, że to sytuacja przejściowa więc nie przejmuję się tym tak bardzo. Częściej muszę sprzątać i odkurzać no ale cóż . Mam nadzieję, że szybko uda się założyć trawnik i wtedy sytuacja na pewno trochę się poprawi. Sama jestem ciekawa moich tulipanów i całej cebulowej reszty. Wszystko wskazuje na to, że znowu będzie wszystkiego o połowę mniej . Pozdrawiam .

Obrazek


Moniko po ciepłym styczniu rośliny trochę się pospieszyły . Aktualnie pogoda paskudna - wieje, pada i to chyba chwilowo ostudzi zapędy cebulowych . Czekamy na poprawę pogody, pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jakie piękne psie mordki ;:167
Psiaki brudzą i z tym każdy, kto kupuje sobie psa powinien się liczyć. Zawsze mówię, że albo ktoś ma porządeczek, albo zwierzaki w domu. Poza tym na takie śliczności nie można się gniewać. Słodkie są obie ;:108
Wiosna jest coraz bardziej widoczna, te niebieściuchne krokusy bardzo mi się spodobały. Jestem ciekawa jak będą wyglądały w pełnym rozkwicie ;:oj
I tak jesteś szczęściara, że możesz już poszaleć w ogrodzie. Każda najmniejsza czynność powoduje, że jest czyściej i mniej do sprzątania w najbliższej przyszłości.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak na razie prognozy długoterminowe faktycznie nie są zbyt optymistyczne, ale kto wie, może jeszcze się zmienią ;:131
Piękna wiosna już u Ciebie, coraz więcej kolorów ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj.
Niby każdy już czuje tą wiosnę i zaczyna ją być widać w przyrodzie, to jednak wlecze się to niemożliwie.
Ja też staram się wykorzystywać co ładniejsze dni, bo jest co robić.
W ogrodzie już widać coraz więcej. Pierwsze cebulowe chcą już kwitnąć, tylko żeby tego słońca było trochę więcej.
A te twoje psie mordeczki ;:167 ;:167 ;:167
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko w nowym sezonie :wit Za oknem ponuro więc pozwoliłam sobie pochodzić po Twoim poście. I od razu nastrój mi się poprawił :D Ależ u Ciebie pięknie , tyle kwiecia. ;:oj Każda pora roku taka kolorowa :tan :tan Mimo tak dużej ilości roślinności nie ma u Ciebie "bałaganu", każdy zakątek pięknie rozplanowany. ;:138 Jestem pełna podziwu dla Ciebie ile pracy musisz włożyć aby taki elegancki efekt uzyskać ;:180 I do tego piękne zdjęcia robisz ;:167
Serdecznie pozdrawiam i życzę w nowym sezonie obfitego kwitnienia ;:97
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko przecudne masz psiaki i piękne zwiastuny wiosny w ogrodzie. U mnie dopiero pierwsze "szczypiorki"wychodzą z ziemi.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko i my mamy w planie wysiać pas trawy w ogródku, czekam tylko na lepszą pogodę.Burza i do nas zawitała.
Sporo deszczu spadło.Dzisiaj 10 stopni na plusie, ale pochmurno.Wczoraj nie wytrzymałam i przycięłam hortensje delikatnie, bo one jeszcze młode i różę na pniu.
Krokusy pięknie rozświetlają i zaczynają czarować ;:63 Liliowce się budzą, jest się czym cieszyć :uszy
Piach się niesie do domu, już się o tym przekonałam.Pewnie wycierasz łapy swoim psiakom?

Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

O, matulu, jakie cudniaste psiury ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Wiosenkę też masz śliczną - takie kwitnące krokusy to u mnie nieprędko będą widoczne, bo wciąż zbyt zimno ;:218
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”