Agave - agawa

ODPOWIEDZ
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Agave - agawa

Post »

Utnij skażony liść,aby zapobiec dalszej infekcji. ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agave - agawa

Post »

Co u Waszych agaw slychac? Ja dzisiaj zrobilam wielkie podlewanie. Niestety trzymam je w zime na regale, ktory ma polki z dykty, wiec musialam wszystkie zdjac. To drugie podlewanie podczas zimowania- cieplo robi swoje, bez podlewania czesc z nich nie dotwalaby do wiosny. Jak na razie bilans zimy nie jest zly. 2 stracone. Szkoda, bo mialam pojedyncze sztuki, ale na szczescie to nie żadne z ulubienic. Nie wiem, gdzie ja je wszystkie za 2-3 lata przetrzymam
Obrazek
Sylwia
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Agave - agawa

Post »

Nie trzymaj ich tak na leżąco, bo się będą wyciągały do słońca :lol: :wink:
U mnie bez strat, też czasami je podlewam, bo bez tego więcej liści by usychało niż rośnie w sezonie.
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agave - agawa

Post »

Ja to zdjęcie po chińsku jakos zrobiam. One stoją na takim typowym garażowym regale, tylko zdjęłam je na podlewanie na podłogę ;) juz się nie mogę doczekać wyniesienia ich na dwór ;) :)
Sylwia
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Agave - agawa

Post »

Moje Agawy trzymam w piwnicy na ganku na regale ,jest okno i podlewałem całe zimowanie,ale teraz to już drugi raz lekko podlałem
i widać jak ładnie odżyły.Trochę strat w liściach,bo wiadomo dolne liście żółkną ,ale to normalne. ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Agave - agawa

Post »

Moje dwie agawy już podlane. Zimowały przy nieszczelnym oknie w pokoju :) Teraz reginkę czeka przesadzenie, załapała jakiegoś grzyba od podlewania z góry i chcę ją wsadzić w szeroką donicę, żeby był dostęp z boku. "Blue Glow", ta niżej, ma się dobrze a nie byłam jej pewna, bo kaprysiła w sezonie. Zaczęła rosnąć i pięknieć na jesieni.
Obrazek
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agave - agawa

Post »

aga_zgaga ile lat masz reginkę?
Ja moją mam pewnie ze 3-4 i mam wrażenie, że nie urosła przez ten czas prawie nic nie urosła. Więc po tempie wzrostu mojej powiedziałabym, że Twoja jest nastolatką :) Mam też podobną chyba Ferdinandi regis i ta jest kompletnie szurnięta, mnoży mi się jak wściekła w takie małe cienkie roślinki i nie rośnie nic tylko ciągle po bokach ma swoje równie małe i równie cienkie kopie ;/ robi tak odkąd ją mam.
Sylwia
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Agave - agawa

Post »

Dużo osób narzeka na reginy, że słabo rosną, albo jak puszczą liścia to zasuszą trzy :D
Moja mam wrażenie to po prostu dobry egzemplarz. Myślę, że może mieć 7-10lat. Im starsza, tym chyba szybciej rośnie. Ponieważ właściwie nie zasusza dolnych liści (te brązowe na dole to obcięte, zżarte przez grzybek) to tworzy coraz ładniejszą szyszkę.
Piękne reginy ma Jacek (ejacek), co można zobaczyć na 29str tego wątku i tam podał na nie przepis, pozwolę sobie zacytować, "Duża doniczka, ziemia zmieszana z piaskiem, podlewanie latem na przemian z przesuszeniem, jak jest ciepło podlewam jak ochłodzenie przesuszam. Tak ja robię. Zimą nie podlewam ale trzymam w chłodnym miejscu ok 10*C."
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Agave - agawa

Post »

Nie mogę już zedytować to dodam w nowym poście.
Oto dlaczego do Agave victoriae-reginae dobrze jest mieć dużą doniczkę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Agave - agawa

Post »

Właśnie dlatego polecałem dużą doniczkę , bo widziałem system korzeniowy nie tylko tej agawy po wykopaniu. Bywa ze 3-4 razy większy od części naziemnej. W szklarni co roku agawy przez otwory w dnie przerastają do gruntu rodzimego i wyrywam je jesienią odrywając korzenie wrosłe w grunt. Może dlatego są problemy z rozwojem bo z reguły dobiera się doniczkę proporcjonalną do części naziemnej :?: :idea:
euzebiusz6000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2020, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agave - agawa

Post »

Witam serdecznie,
ogrodnik ze mnie żaden, ale jestem miłośnikiem hodowania różnych roślin przywiezionych z miejsc, w których akurat jestem. A kaktusy i wszelkie sukulenty to zdecydowanie moi ulubieńcy. I dopiero teraz znalazłem to forum, zapewne wielu błędów bym się ustrzegł. Piszę, bo moja agawa właśnie odchodzi. Wydaje mi się, że ją przelałem w związku z nadejściem wiosny, prawdę mówiąc nie zimowałem jej w garażu, cały czas była ze mną w pokoju. Podczepiam zdjęcia, powiedzcie proszę, czy coś jeszcze da się z nią zrobić? Dziękuję za wszelką pomoc!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Agave - agawa

Post »

Nie potrzeba być zaawansowanym ogrodnikiem, żeby prawidłowo pielęgnować rośliny. Wystarczy poczytać o ich uprawie.

Ewidentnie gnije. Te liście do odcięcia.

Doniczka powinna stać na podstawce, a nie być włożona do ciasnej osłonki. Przede wszystkim agawy potrzebują słonecznego, czyli południowego parapetu.
W czym rośnie? Trzeba przesadzić do mocno przepuszczalnego podłoża. Mieszanka ziemi do sukulentów oraz żwirku w proporcji ok. 1:1 - 1:2. Oczyść dokładnie ze starego podłoża, wtedy ocenisz stan korzeni.

Jak korzenie i podstawa rośliny będzie ok., to jest szansa że przeżyje, gorzej jak infekcja weszła w głąb rośliny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Agave - agawa

Post »

A to moja agave ferox już mieszka w szklarni z innymi agavami :wit
Obrazek
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”