Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Same piękności dzisiaj pokazałaś
Tyle cattleyek Ci kwitnie to masz kolorowo na parapetach.
Mirka a czemu jutro, chcesz żebym przez Ciebie nie spała i głowiła się co też takiego ukrywasz ;:124
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, i Tobie nie kwitną Cattleyae :) Jesteś ich królową i dendrobiów też ;:215 Wszystkie cudne, napisz , czy tez pachną?
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko, to się nazywa wejście prawdziwej Pani Wiosny ;:196

Tyle kolorów, i żółty, i bordowy, i biały. Po prostu niesamowite katlejki ;:138 Super, że już możesz znowu dzielić się z Nami swoimi storczykami. Bo takie kwitnienia to musiały się tutaj znaleźć.

Petch Paithoon ma naprawdę taki pąk, że ciężko byłoby się domyślić jaki będzie, gdy rozkwitnie. Dobrze, że pokazałaś taką mała relacje to będziemy wiedzieć na przyszłość.

Najbardziej spodobała mi się ognista i ostatnia żótaska, która przypomina mi o moich żonkilach. No, ale ona chyba wyglądałaby lepiej niż każdy żonkil na wiosnę :lol:

Pokaż jutro to "coś" i niech skradnie Nam wszystkim ;:167
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Kurna chata nie zauważyłam Twojej nowej części wątku ;:124 będę nadrabiać braki ;:333
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko :wit
Jak dobrze, że sprawa fotosika się ,,rozwiązała,, ;:138
Szkoda byłoby stracić możliwość oglądania tak pięknych i wyjątkowych kwitnień jakie nam tu prezentujesz ;:168

;:oj
;:111
;:152
;:97
Piękne katleje w takich energetyzujących kolorach ;:226 Każda równie piękna. Ochhh dobrze, że nie wiem gdzie mieszkasz bo zaplanowałabym ,,włam,, ;:175 ;:123 ;:306
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Ok melduję nadrobienie Twojego wątku ;:138 Brawo Ja :D Maż tak chrapie, że nie mogę spać ;:306 zaraz chyba go stuknę ;:134 ;:306

Wszystkie kwitnienia piękne, ale najbardziej zaskoczyło mnie Cattleya Petch Paithoon - kolor pąka kontra kolor kwiatu. Fakt faktem wolę kolor pąka 8-)

Ok walłam męża :lol: oczywiście bez przemocy - coś poburczał i mam na ciszę ;:63
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Wiesz, nieładnie pokazywać takie cuda... :wink: Moja biedna szczęka, uderzyła właśnie z hukiem o podłogę. ;:oj ;:306

Nawet nie wiesz, jak zazdroszczę tych pięknych kwitnień. ;:215 Mirko, jesteś mistrzynią katleji. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko kwiaty katley pierwsza klasa ;:180

Czekam na więcej :) bo na moje nie ma co liczyć.
Grzegorz
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Kasiuprzeoczyłaś to są kwitnienia z końca roku , więc już nie kwitną ale kwitnie co innego.
Ty nie masz innych powodów do bezsenności :;230

Reniu królowa cattleyek jest tylko jedna a jesteś nią TY i to nie tylko dla mnie ale dla całego naszego forum storczykowego.

Moniu mnie też najbardziej urzekła ognista do tego ona bardzo długo kwitła więc cieszyła oczęta

Mata no jak mogłaś niezauważyć ;:306
U Ciebie mąż chrapie a u na ja i kot i :evil: ale mój mnie nie wali ;:124
Jeżeli chodzi o Petch to mi bardziej by się podobał kolor żółty ale ta czerwień tez nie jest zła nie wybrzydzam , ciesze się ,że chce kwitnąć.

Norbercie
dziękuję Ci za piękne słowa ;:167 aż mi wrzody pod pachami urosły ;:306
nie masz czego zazdrościć bo u Ciebie też pięknie kwitną cattleye i to coraz lepiej i więcej. Czekam na mossiae bo wierzę ,ze zakwitnie.

Grzegorzu przyjdzie czas i u Ciebie zakwitną.

Dziś jak obiecałam będzie tylko to w czym się zakochałam .
Ansellia africana którą dostałam od Reni w 2016 roku ;:196 była zdolna do kwitnienie jednak kwitnąć nie chwiała przestawiałam, cudowałam zaklinałam prosiłam błagałam no i jest , nie wiem czy Wam się spodoba ale na żywo jest o niebo piękniejsza niż na zdjęciach. Faktycznie ma kolor żółty w rdzawobrązowe plamki. Ma 17 kwiatów (4 pąki zrzuciła bo byłoby 21)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popatrzcie jeszcze na mojego biednego phala najpierw kiedyś spadł na niego kosz z kwiatami więc widać ,że jest poturbowany , miał 3 pędy kwiatowe i nawet wypuścił basal keiki , w ub tyg mój wredny kot zrzucił doniczkę i spadła tak niefortunnie ,że złamał się basal keiki a po kilku dniach odpadł cały a do tego wszystkie 3 pędy żółkną. Och jaka ja byłam zła na tego dziada przez kilka dni omijał mnie szerokim łukiem
Phal + sprawca

Obrazek

Obrazek

Na koniec pokaże mój nowy zakup ;:306 jak go wyjęłam to padłam .... ze śmiechu.
Angraecum leonis.

Obrazek

Niedługo pokażę dalsze kwitnienia
Nie wiem czemu to zdjęcie lezy Norbercie jeżeli masz moc to proszę postaw go na nogi
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Szkoda falenopsisa, ale historia z kotem jednak rozbawiła mnie do łez, a zwłaszcza jego mina która mówi kto tu rządzi. ;:306
Nie mam kotów, bo jestem psiarzem więc na szczęście jeśli ją nie zrzucę czegoś to mam pewność że na parapecie każdy badylek będzie stał. :wink: Chociaż jeśli chodzi o koty to mam jednego faworyta, na którego mógłbym się zdecydować. :wink:
Piękne to kwitnienie Anselli, dzięki Tobie i paru innych mogę pooglądać takie odmienne storczyki od typowych hybryd falenopsisów. ;:215

Ale za to ostatnie zdjęcie to nr 1 chyba całego miesiąca. :;230 :;230 :;230
Muszę przyznać, że ostatnio też przyszła jedna paprotka też w taaakim wielkim pudle. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Ansellia africana jest to petarda :D lekko ślinotok u mnie wywołuje :lol:

A historie z pudełkiem :;230 i kotem :( bym połączyła, czyli kota bym zapakowała do pudełka i wysłała na parę dni na wakacje :twisted: nie lubię kotów ;:333 ładny jest, ale byśmy się nie dogadali :?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Ansellia jest piękna, od jakiegoś czasu się na nią czaję ale zawsze coś innego wychodzi do kupienia.
Mirko a leonis to chyba angraecum a nie aerangis. Wyobraź sobie że nawet dzisiaj go oglądałam na stronie SO ale ten za 50 zł był niedostępny i teraz już wiem dlaczego. :D
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, 2 dni tylko mnie nie było tu normalnie tyyyyle wpisów i tak się Towarzystwo rozkręciło, że nie wiem od czego zacząć ;:101

Cieszę się bardzo , że jednak nasz dział jeszcze nie umrze śmiercią naturalną, bo jest tu naprawdę dużo fajnych osób ;:4

A teraz Twoje kwitnienia :D

Katleje - super gromadka ;:138 ;:138 ;:138

Cattleya Petch Paithoon powinna mieć w nazwie wyraz kameleon. To aż nieprawdopodobne, żeby nastąpiła taka zmiana koloru...
Cudowne wszystkie! Nie mam zamiaru wyróżniać, bo kocham katleje ;:226
Ansellia africana - ależ poćwiczyła Twoją cierpliwość ;:170
Opłacało się czekać, bo jest niesamowita i tyle kwiatów. Mnie oczywiście szkoda też tych 4-ech zrzuconych :wink:
Napisz nam po przekwitnięciu , jak długo utrzymała kwiaty.

Kocurek - szkodnik, ma na zdjęciu minę niewiniątka :wink: Mimo wszystko pomiziaj go ode mnie jak Ci przejdzie złość.
Moja kotka gorsze rzeczy robi :roll:

Przesyłka w proporcjach powalająca ;:306 Mogli puste miejsca wypełnić jakimiś gratisami storczykowymi :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”