Storczyki Moni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Zaparzyłam sobie kolejnej herbatki w imbryczku i piszę dalej...

Grzegorzu, też mam taką nadzieję, że tym razem tak nie będzie i przerwy żadnej większej nie będzie :)

Mirko, to prawda, co napisałaś. Ale na takie przyjemności, jak na tym forum czas trzeba zawsze znaleźć.

Beatko, Piotrze dziękuje raz jeszcze za takie słowa ;:167 To jest naprawdę bardzo miłe i działa na ludzi dobrze, gdy czyta się takie rzeczy. Ale gdyby tego zabrakło to nagle robi się już niedobrze i nie tak znajomo, przynajmniej dla większości z Nas... to są właśnie te przywiązania do słodkich słów, które czasem bywają złudne. Od dawna staram się zwracać na coś takiego uwagę i przestrzegać samą siebie. Czyli brać do siebie, ale nie za blisko... żeby "w razie czego" nie tęsknić ani nie potrzebować...

Asiu, tak poświęciłam ostatnio na odpisywanie trochę więcej czasu. I dzisiaj też pognałam samą siebie żeby zrobić podobnie :wink:

Jak ja to robię że, one tak kwitną, tak? Asiu, ja nie wiem, po prostu nie wiem. Ja się całe życie zastanawiam, że one w ogóle kwitną. A Kwitną tak jak chcą, niektóre powtarzają obfitości, a inne nie. Wydaję mi się że nic nadzwyczajnego z nimi nie robię... Stoją sobie na parapetach, a w lecie na zewnątrz. Nawożę od czasu do czasu. Podlewam zawsze po obmacaniu ich listeczków i bywa że poszeptamy do siebie nawzajem.

I wychodzi na to że nic szczególnego nie napisałam. Chyba że nie mam świadomości o jakichś ukrytych tajnikach. Niektórzy mówią, że storczyki kwitną w blasku księżyca, wiec może to jest któryś z tych sposobów :wink: Dzisiaj obiecuję się ich zapytać.

Korzystając z tego, że ostatnio forum żyje i oddycha chciałabym napisać jedno pytanie - Dlaczego macie i uprawiacie storczyki?
Wczoraj tak sobie siedziałam i się zastanawiałam nad tym... bo wiele bliskich mi osób pyta się mnie o to, czy ja jestem jakaś uzależniona, czy co? :lol:
Najpierw siedziałam i myślałam, a potem aż wzięłam kartkę i napisałam parę słów. To nie jest poemat, to jest krótkie.

To co napisałam powie może, dlaczego ja mam storczyki i dlaczego uważam je za coś ważnego w swoim życiu.

Dla mnie mój storczykowy ogród jest ucieczką od stresu, presji, problemów życia.
A gdzie jest ten mój ogród? Wszędzie. Na parapecie, na strychu, w kantorku, w wannie. Blisko mnie.
Tworzę go dookoła siebie, gdy troski świata przemijają z dala ode mnie. I mogę szczęśliwiej oddychać.
Wszystko się poprawia na lepsze i życie promienieje jaśniej w ciemne dni. A Ty za każdym razem śmiejesz się bardziej kiedy patrzysz na swój ogród.
I wiesz w swoim sercu, że odkryłeś tajemniczy ogród w swoim storczykowym ogrodzie.

Tak, i to jest ten powód, który naprawdę rozświetla dni.
W długie zimy najbardziej to widać kiedy storczyki kwitną w tym czasie. Nie ma już takich zim niestety, ale jak kiedyś były to pełno było ludzi smutnych, pochmurnych. A Ty jesteś w swojej kuchni i nie chcesz nigdzie wyjść bo one są na twoich parapetach i pięknie kwitną. Tak i to jest miłe i daję uśmiech.

Cieszę, się że to napisałam, bo już wczoraj w nocy nawet, kiedy nie mogłam spać obmyślałam, czy napisze czy jednak nie. Ale, co mi tam...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Moni

Post »

Oj nie przypominam sobie żebym od dłuższego czasu natrafił na tak głębokie przemyślenia. Szczerze, jestem pod wrażeniem Twoich słów. :)
Jeśli chodzi o Twoje pytanie, dlaczego storczyki? Coś tam napisałem w pierwszym poście swojego wątku. W sumie przyznam, że przez dłuższy czas storczyki były dla mnie zbyt popularne, a także nie przepadałem za kwitnącymi na rzecz ozdobnych z liści. :wink: Ale któregoś razu kupiłem jednego na próbę z prozaicznego powodu, jako że w historii swojej przygody z roślinami miałem również porażki, szukałem roślin które będą mniej wymagające w uprawie. Tego pierwszego mam do dnia dzisiejszego i rośnie całkiem dobrze. Zaraziłem się storczykową chorobą i dzisiaj również dla mnie wnoszą zimą pełno kolorytu. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Napisałaś to tak prosto i szczerze ;:168

Tajemnica tych kwitnień leży chyba najbardziej w słowach "...i bywa że poszeptamy do siebie nawzajem."
Czyli krótko mówiąc oddajesz im swoje ;:167 , a one się odwdzięczają ;:333

Pytasz - Dlaczego macie i uprawiacie storczyki?
U mnie wygląda to tak - mój zawód to moja pasja, a storczyki to druga pasja.
A więc pasją storczykową odreagowuję pasję zawodową, która mnie za bardzo pochłania. Proste prawda ? ;:306
Moja Teściowa kiedyś powiedziała (opiekując się moimi storczykami podczas wakacji) - ale masz z tym duuużo roboty... !
Trudno wytłumaczyć niewytłumaczalne :D
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Joanno Art, pięknie napisane ;:63 Zgadzam się z każdym słowem :)
U mnie wygląda to tak - mój zawód to moja pasja, a storczyki to druga pasja. A więc pasją storczykową odreagowuję pasję zawodową, która mnie za bardzo pochłania. Proste prawda ? ;:306
Moja Teściowa kiedyś powiedziała (opiekując się moimi storczykami podczas wakacji) - ale masz z tym duuużo roboty... !
Trudno wytłumaczyć niewytłumaczalne :D
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Pięknie powiedziane a raczej napisane ;:167

Dlaczego mam storczyki hm nigdy ie nad tym nie zastanawiałam dawno dawno temu czyli ponad 20 lat temu miała sporo fiołków ale się ich pozbyłam ...dług i głupia historia. Później była przeprowadzka i nawet nie pamiętam jak i skąd znalazł się u mnie pierwszy storczyk.
Rośliny jako takie zawsze były w moim sercu chyba mam to po Tacie który kochał roślinki zarówno ogrodowe jak i domowe dla jego pamięci mam ogród al dla mnie storczyki w domu . Poza tym jest to odskocznia od stresu w firmie, jak są jakieś problemy to idę pogadać z kwiatkami, odstresowuję się.
A ile to razy złoszczę się na siebie ,że tyle zielska mam kiedy muszę je poprzelewać a plecy bolą niemiłosiernie ....ale to jest słodki ból.
Mój najstarszy storczyk to dendrobium x delicatum i jest ze mną od 2007 roku.
Storczyki chyba tez dlatego ,że kiedyś była słaba ich dostępność a ja zawsze lubiłam to co nieosiągalne.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Dziękuje, za wszystkie słowa i za to że odpisaliście na moje pytanie ;:167 Bo ja naprawdę bardzo chciałam wiedzieć, jak to jest.

Norbercie, wróciłam do początku Twojego wątku i uzupełniłam Twoją odpowiedz. śmieje się, ale też i cieszę... z tego że spodobały Ci się moje słowa.
Pisałam to tak od siebie. To, co czułam, to pisałam.

Pamiętam dobrze, ten moment jak zasiadałam z herbatą żeby to napisać i w myślach do siebie mówiłam- "Co, Ty głupia, stara babo robisz?!" :D

Asiu, masz chyba piękna pasje zawodową, skoro konkuruje z takim pięknościami jak storczyki :wink:
"Ciężko wytłumaczyć niewytłumaczalne" to najprawdziwsza prawda.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Mirko dziękuje Ci za to, co napisałaś ;:168

Nie zauważyłam tego ostatnim razem, bo najwidoczniej pisałyśmy w tym samym momencie i nie wróciłam na poprzednią stronie sprawdzić, czy to już wszyscy...

Fiołki i głupia historia? Właśnie takie są najlepsze :lol: Jak widać, to chyba wszyscy mam te storczyki z prawie takich samych powodów... A na czele stoi rozmowa z nimi.
Z podlewaniem i plecami mamy podobnie. Wczoraj znów poczułam ten słodki ból, bo miałam Dzień Podlewania.

Wszyscy lubimy to, co nieosiągalne i różnorodne. Gdyby storczyki kwitły, jak tulipany zapewne mniej osób by je miało... Chociaż, jakby się dłużej zastanowić, to i tulipany potrafią kwitnąć na różne sposoby i niekoniecznie zawsze tak samo.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Storczyki Moni

Post »

Witaj Moniu wpadłam z rewizytą jestem brak mi określenia czułam się jak na wystawie storczyków tyle na raz nie widziałam a kolory prześliczne można się zakochać w takich kwiatach muszę tu wrócić pozdrawiam i do zobaczenia Zosia ;:138
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu czy masz d. harveyanum ?
Pytanie nieaktualne ;:185
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Wow wczytałam się w Twój poemat dlaczego posiadasz storczyki i miałam wrażenie, że opisujesz moje uczucia, ale widać mamy takie same przemyślenia a temat tego dlaczego uprawiamy te piękne kwiaty ;:136
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Cieszę się Martuś, że znalazłaś czas przeczytać te moje paplanie ;:196
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Storczyki to moja oaza, moje ucieczka. Czasem wystarczy chwilą restartu jak podejdę do parapetu albo wejdę do szklarenki lub patrzę jak ten sęp w orchidarium i to mi wystarczy - taki relaks...
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Moni

Post »

Tak.
Nie którzy muszą stosować doping aby uzyskać ten efekt. ;:304 bo na kwitnienia nie mają co liczyć ;:306
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”