Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Iza ale super. Już wszędzie wiosna ;:3 . Koty śliczne i jak na działkowe , to super zadbane . U mnie też ich sporo, ale karmię tylko ja . Pierwiosnki już sobie kupiłam :) , bo moje dopiero się nasiały .
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Jak kolorowo u Ciebie ! U mnie ciemierniki nie kwitną coś... rok temu nawet je w bardziej słoneczne miejsce przesadziłem i nadal nic ;:124
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Niewiarygodne, że aż tyle roślin już kwitnie! Przepięknie! ;:3

A do mnie ostatnio wtargnął do domu młody kot. Musiał być chyba bardzo zdesperowany. Wcześniej próbował wejść do sasiada, ale ten go nie wpuścił, bo myślał, że to mój kot. Zaczął miauczeć mi pod drzwiami i ja , myśląc że to mój kot, go dla odmiany wpuściłam ;:173 . Tylko po chwili zaczęłam nabierać podejrzeń, że trochę mały... No i mam go na razie. Czeka na kastrację. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć mu nowy dom... Bo jak nie... :roll:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo,
kwitnienia masz już spektakularne.
Ogólnie nie podoba mi się ta zima bez śniegu, ale ma ona też dobre strony.
Można powiedzieć, ze od końca grudnia mamy nieustające przedwiośnie.
Ja już nawet ogarnęłam sporo prac wiosennych, jak nigdy dotąd.
Koty na medal.
O tej porze roku wolno żyjące koty powinny być tłuste, chroni je to przed zimnem.
Wiosną same schudną, bez obaw.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Wow! Jaka banda kotów! Do mnie też się złażą, bo spokojny teren bez psów i jest się gdzie schować. A i powyjadać resztki z kompostu. Ale komplikują życie rezydentki czyli mojej kotki, bo wiadomo - są bojowe i półdzikie. Muszę więc wkraczać do akcji.
U mnie z balkonowych przeżyła chyba minisurfinia, bo widzę, że ma ciągle zielone listki. Ale Twoje pierwiosnki - zarówno te ogrodowe jak i tegoroczne zakupy zrobiły na mnie wrażenie!
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izuniu, ile masz kotów ;:oj
Wiosna u Ciebie przyspieszyła mocno ;:138 krokusy, iryski ;:167 Podbiał u mnie rośnie po północnej stronie, to może zaczeka z kwitnieniem na pszczółki!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Podbiał pospolity to również mój ulubieniec i jeden z pierwszych zwiastunów wiosny. U Ciebie już zakwitł, a u mnie chyba w tym roku zaspał. Inne rośliny kwitną jak gdyby nigdy nic, a po nim ani śladu.
Ciemiernik tybetański śliczny. To moje marzenie, ale nie mam odwagi go kupić, bo ponoć dość wymagający i trudny w uprawie.
Rezydentka milusia, a stadko głodomorów pokaźne. Moja działkowa Daszeńka też przegania koty, które chcą wejść na jej teren. Jednakże już od kilku lat zimy spędza w domu. Pozostałe koty, szczególnie maluchy też staram się dokarmiać, ale po kryjomu, bo w naszym ogrodzie działkowym jest to zakazane.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Janku cieszę się, że jednak Twój ciemiernik obudził się ze snu zimowego. Czasami mam wrażenie, że znaczniki żyją własnym życiem ;:224

Danusiu można śmiało powiedzieć, że już wiosna. uwielbiam ją i co roku cieszy mnie jej nadejście. Z prymulkami zaszalałam w tym roku wyjątkowo. Po raz pierwszy w życiu byłam na giełdzie kwiatowej. Niesamowite wrażenie! Kupiłam tam całą paletkę prymulek ( do podziału z koleżanką :wink: ) , bo na sztuki nie sprzedają. U nas kotów sporo, ale i karmicieli jest kilkoro. Źle nie mają, choć pewnie bywają gorsze dni.

Seba dzięki, ale to na razie małe plamki koloru na sporej powierzchni. Jednak z dnia na dzień coraz więcej kwitnień :D Moje ciemierniki w tym roku też jakoś skromnie kwitną ;:24 Myślę, że to wina suszy. Też myślałam o przesadzeniu, ale one raczej źle to znoszą.

Elu niezła akcja z tym kotkiem ;:oj Dobrze trafił. Może uda Ci się oddać go w inne dobre ręce, a jak nie to będzie musiał zaprzyjaźnić się z Twoim psem :D

Dziękuję Madziu ;:196 Coś tam już kwitnie i cieszy oczy. Jeszcze kilka lat temu takie widoki w lutym czy nawet w marcu trudno było sobie wyobrazić. Gratuluję pracowitości ;:138 Ja się tylko wciąż przymierzam, ale pogoda rzadko zachęca. Prawie codziennie pada. Ziemia chwilowo jest mokra, a co za tym idzie u mnie ciężka i zimna. Muszę przyznać, że pocieszyłaś mnie. Miałam już wyrzuty, że robię krzywdę kocie przekarmiając ją ;:224

Florianie Twoja rezydentka to domowa księżniczka, a moja wychowana na działkach - więc radzi sobie dobrze z innymi osobnikami. Współczuję jednak tych najść obcych kotów na ogród. To nic fajnego. Szczególnie jak zostawiają "pamiątki". Jak tak dalej pójdzie to określenie rośliny jednoroczne straci rację bytu ;:108

Martuniu na szczęście to nie są moje koty. To koty żyjące na Ogrodzie gdzie mam działkę. "Moja" jest tylko jedna kotka - ta, która w zeszłym roku okociła się na mojej działce. Zafundowałam jej sterylizację, pomogłam odchować maleństwa i znalazłam kociakom domy, a ona w podzięce zamieszkała na dobre u mnie czyli na mojej działce ;:224 Niestety mimo kwitnień wciąż nie ma owadów. Chyba dla nich za mokro i za zimno.

Lidziu ja na szczęście kupując ten ciemiernik nie wiedziałam, że jest problematyczny :;230 Wiedząc to - pewnie bym nie skusiła się. Czasem lepiej nie wiedzieć :wink: Skoro jednak u mnie przeżył, to pewnie u Ciebie jeszcze lepiej będzie rósł. Podbiał uwielbiam, ale dość mocno kontroluję bo ma skłonność do ekspansji. W zupełności wystarczą mi 2-3 sadzonki. Resztę usuwam. Na moim RODzie w zeszłym roku wymyślili sobie likwidację kotów. Wprowadzili zakaz dokarmiania pod groźbą kary. Wywiesili ogłoszenia na obu wejściach i na tablicach. Sporo osób się trochę tego wystraszyło i zrezygnowało z karmienia. Część robiła to po kryjomu. To jednak było niezgodne z prawem. Ja to wiedziałam i głośno o tym mówiłam. Moje miasto wydało uchwałę o ochronie kotów wolnożyjących i wszelkie zakazy na działkach nie mają znaczenia. Nie wiem jednak czy taka ustawa obowiązuje na terenie całego kraju czy tylko w poszczególnych miastach. Miasto funduje domki dla kotów. U nas nawet jak się ktoś kto dokarmia zgłosi do TOZ to dostaje przydział karmy. Powinnaś sobie to sprawdzić, bo może nie musisz się ukrywać.

Nie wiem czy można ogłosić, że to już wiosna ale coraz więcej gatunków kwitnie :tan Najbardziej zaskoczył mnie wczoraj widok pierwszego tulipana:
Obrazek

Krokusy coraz bardziej widoczne :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka innych kwiatków też już mam:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wytrzymałam i poczyniłam już pewne zakupy roślinne. Przyszła też paczka z Benexu ( przed terminem) i dlatego większość wylądowała na balkonie w doniczkach. Balkon mam już wiosenny ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Niezłe zakupy poczyniłaś ;:oj chyba pierwszy raz jednocześnie widzę kwitnące krokusy i tulipany :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Przepiękne kępy szafranów!
Tak moja kotka to domowa rezydentka ale uwielbia spędzać czas w ogrodzie i w ogóle na zewnątrz. Na hasło "idziemy!" reaguje tak jak pies i biegnie za swoim panem ;:333
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izuniu, cudne pierwiosnki ;:167 Piękna róża, a powojnik też niczym róża, udane zakupy ;:138
A na działce wiosna w pełni, jak już nawet tulipan kwitnie ;:oj Pięknie jest, tylko u mnie słońca brakuje, żeby krokusy i przylaszczki tak się otwierały;:174 Iryski śliczne ;:167 Przy szafirkach jest jakaś karteczka, może masz na niej ich nazwę?
Słonecznej pogody ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Iza, zakupy super ;:oj . I szafirki już kwitną , a nawet tulipan. U mnie na razie ledwie widać z ziemi. Ale czuć wiosną - to cieszy.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Kochana
Poczytałam, nadrobiłam zaległości. Z czosnku Bulgaricum pownnaś być zadowolona, ja jestem nim zachwycona, nawet zdjęcia nie oddają jego naturalnego uroku, a do tego jest oblegany przez owady. Reszta zakupów też ;:215

Czy ten Clematis to Isago? bo tak podobnie wygląda.

Wiosenka już gości na działeczce, a nic tak nie cieszy jak pierwsze zwiastuny. U mnie tulipany botaniczne dopiero wystawiają pączusie, ale lada chwila powinien zakwitnąć pierwszy narcyz. Oko cieszą krokusy i przebiśniegi, chociaż część z nich objedzona przez ślimory - osobiście jeszcze przed chorobą ukatrupiłam kilka młodych golasów ;:223 - to wynik braku konkretnego mrozu niestety.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”