Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, u Ciebie prawdziwa krokusowa łączka ;:215 Rabaty wysprzątane aż miło popatrzeć. Brawo dla dzielnej ogrodniczki! ;:138
Ja niestety nic nie mogę zrobić, a roboty jak to na wiosnę, dużo. Nawet suchych badyli po floksach jeszcze nie pocięłam. Zeszłorocznych liści na rabatach też sporo. A swoją drogą, skąd tego dziadostwa tyle, skoro w listopadzie z M porządnie grabiliśmy? Część róż pozrzucało liście, a niektóre nadal stoją w pełnym rynsztunku. Biadolę, że nie ma komu tego oberwać, a przecież to wylęgarnia chorób grzybowych :evil: Ale trudno, zdrowie jest ważniejsze.
;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No i minął kolejny dzień pracy w ogródku .Z rana nie zapowiadało sie na to, bo było pochmurnie i co chwilkę mżył deszcz.,jednak gdy zrobiłam obiad to sie fajnie wypogodziło, więc jak tu usiedzieć w domu :;230 Oczywiście 3 godzinki znów zaliczone i rabata pod płotem sąsiada zrobiona piwonie ścięte Westerland usadowiony na hibiskusie[Ketmia syryjska] a u sąsiada Forsycja juz w mocnych pąkach .Koniec świata wszystko oszalało.Oczywiście zostało jeszcze sporo do wysprzątania calutka lewa strona od strony domu i pod siatką . Ogródek zaczyna nabierać blasku ;:167

Obrazek

Obrazek

DOROTKO kochana ;:196 spokojnie zdążysz zrobić ja mam o tyle dobrze ,że umiem uklęknąć i na klęcząco czyszczę rabatki.Przecież ja nie mam drzew, a liśćmi ,ścinkami piwonii, róż i floksów dzisiaj zapełniłam calutki pojemnik,no bo przy okazji ścinam też róże .Nie ma na co czekać coraz więcej młodych listków się pojawia a po co osłabiać róże. Skoczki już sobie urzędują na całego. Jak zrobię porządek to opryskam Promanalem zatkam im te zielone gęby ,ale przy dobrej pogodzie to jeszcze ze 4 dni potrzebuję

Obrazek

Obrazek

IWONKO wiesz że szybciej dochodzę do siebie, bo to gimnastyka na całego :;230 .Krokusów coraz więcej sie pokazuje ale brzęczków dalej niet ;:174 Dzisiaj miały wszystkie stulone płatki bo brakowało im ;:3

Obrazek

Obrazek

HALINKO widziałam Twoje tulipany papuzie ja wychodzą bez łodyg prosto z ziemi to aż niemożliwe.Tez musiałam krokusom wysprzątać bo nie miały tlenu :wink:

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO kochana nie można wszystkiego na raz zrobić rodzinka najważniejsza.Ty nie masz ogródka tylko balkonik to szybko uporasz sie z tym ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU Ty z Twoją szybkością uporasz sie w mig , a ja kuśtyk wszystko powoli, na wszystko zwracam teraz podwójną uwagę. Jak tylko wrócisz do Dębowego wrzucisz 4 bieg i migusiem wszystko będzie gotowe jeśli oczywiście pogoda na to pozwoli ;:196

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU ;:196 brawo Ty ;:333 ja juz zapomniałam że jakieś 10 lat temu kupiłam w Niemczech cebulki tego Galanthusa, bo nigdy mu pod spódniczkę nie zaglądałam :;230 tegoroczna kepka spora, ale kwiatów mało to dla Ciebie jeden z 3

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

O jacie ,ale te twoje ładnie już krokusiki wyglądają ;:215
I przylaszczki. .Czyli wiosna ;:108 ;:108
Bardzo lubię te twoje wspominkowe piękne zdjęcia kwiatowe.
a róże już z takimi listkami ;:oj
Lutowe ładne wzrosty.
Azalia piękna.
Mam jedna taką drobną, białą .ale nie wiem jaka to odmiana.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, śliczny ten przebiśnieg pod spódniczką, a ispódniczkę ma piękną ;:167 Róże pięknie zaczynają, oby zakwitły cudnie jak we wspomnieniach ;:138 Pierwiosnek zupełny wyrodek ;:306
Czekam na zdjęcia krokusowej łączki w rozkwicie ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu co ja czytam ;:oj , Ty już tyle pracy w ogrodzie zrobiłaś ;:oj , no szalejesz, nie za bardzo szalejesz?, wiosna już śliczna u Ciebie, Jadziu powiedz przycinać już róże, nie wiem co robić, a one już rosną ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, na rabatkach blask, wysprzątane aż serce rośnie ;:167 Widać już tę wiosnę coraz bardziej.
Twoje różyczki świetnie się prezentują ;:215 Cięłaś już? Czy jeszcze czekasz?
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ale morze szafranów! ;:oj Chyba się rewelacyjnie u Ciebie sieją, bo widzę, że nawet na ścieżce wyrastają? Goryczka też już kwitnie? :shock:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

WOW,dużo u Ciebie krokusow, na ścieżce rozdziały się czy co? Masz już przylaszczki, u mnie nawet listków nie widać. Ale wiosna już jest :D

-- 23 lut 2020, o 18:18 --

WOW,dużo u Ciebie krokusow, na ścieżce rozdziały się czy co? Masz już przylaszczki, u mnie nawet listków nie widać. Ale wiosna już jest :D
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadzieńko te patyczki to ja mam od tamtego roku z wiosny i te listeczki to są te co wypuściły przez sezon letni, tak siedzą całą zimę, myślę ze te listeczki mam zostawić w spokoju? nie wiedziałam że one osłabiają roślinkę.
Wiosna u Ciebie piękna ;:167 ile krokusików cudownie u mnie się tak nie namnażają tylko raczej giną, te co mam powsadzane w doniczki to są inaczej jakimś dziwnym trafem znikają :( aż przechodzi ochota sadzić. Ten pełny przebiśnieg jest ;:167 Dzisiejsza noc była okropna, a rano niemiła niespodzianka, drzewo sąsiada, ogromny jesion, runęło i połamało ogrodzenie ;:145 7 przęseł do wymiany, a mogli go wyciąć, mówiliśmy bo usychało, ale co poradzić na upartych ludzi., teraz tylko pełno roboty. Pozdrawiam Jadzieńko serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu,przyszłam zobaczyć białego wawrzynka, u mnie zaczyna :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu przybiegłam się przywitać a tu już piata strona. Przegapiłam otwarcie wątku. ;:223
Ładna wiosna u Ciebie , śliczne krokusy a 'Katharine Hodgkin bardzo, bardzo mi się podoba.
Jadziu nie forsuj się i uważaj na siebie. ;:168
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu jak zawsze jestem ze wszystkim opóźniona ;:202
Piękne wspomnienia wiosny i lata ale może ten rok będzie ciekawszy ;:113 zawsze coś nowego znajdzie się w Twoim ogrodzie :heja
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam wszystkich miłych gości bardzo serdecznie ;:196 ;:196 tydzień mnie nie było wiec praca w ogródku stanęła w miejscu .Dzisiaj byłam sprawdzić co ciekawego to krokusowa łączka kwitnie dalej zakwitły też irysy Katherine Hodgkin przecudnie ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

MARYSIU ja też wiecznie w niedoczasie ale wiek ma swoje prawa :;230 Niczego nowego nie kupiłam na razie nie mam na to sił Co wyrośnie to będzie

Obrazek

Obrazek

JOASIU na razie odeszła mi ochota od pracowania .Nie wiem czy to pogoda zadziałała tak na mnie ,ale czuję się nie bardzo dlatego przystopowałam .Może jak zaświeci słonko siły witalne znów powrócą ;:196

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA wawrzynek dopiero zaczyna sie chwalić kwiatami powoli mu to idzie ,ale pamiętam jak zakwitał dopiero w kwietniu ,więc sie nie martwię.Niech tylko zrobi się cieplej to pokaże na co go stać.Przylaszczki czekają na słonko i ciecie listków żeby mogły sie bardziej usmiechnąć :wink:

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochanie ;:196 to powtarza sie stara melodia Jak dobrze mieć sąsiada ;:222 .Kurcze tyle pracy i kasy powinien wam zapłacić za wymianę tych przęseł ,ale on wszystkim obarczy wichurę a nie swoja bezmyślność

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE nie ta goryczka to jeszcze ubiegłoroczna :) . Nie ma tak dobrze. Jak widać szalone krokusy wszędzie sie sieją a inne zamierają.Czekam na kwitnienie Pickwicków i Prinsa Clausa i Joannę d'Arc te jakoś nie chcą sie gromadzić w większe kępki

Obrazek

Obrazek

DOROTKO chciałabym żeby rabatki były już wysprzątane ale tylko jedna strona na gotowca Druga czeka na venę bo na razie mnie opuściła ;:222 Niektóre róże już przycięłam, ale większość czeka dopiero na ten zabiegi nie wiem kiedy się za to wezmę ;:224

Obrazek

Obrazek

IWONKO ja mam już część róż przyciętych reszta czeka ale na razie nie mam veny na ogrodowe prace.Zbytnio mnie boli ta noga i zamiast sie polepszać to się pogarsza.Oby tylko gorzej nie było ;:222

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU na razie słonko nie przyświeca ale i tak ładnie juz sie prezentuje moja krokusowa łączka W calutkim ogródku niebieszczą się kępki krokusów nawet jeden chabrowy irysek zakwitł reszta sie gramoli

Obrazek

Obrazek

ANIU jak dalej będzie taka pogoda to i azalie szybciej zakwitną to samo Rh . Dzisiaj weszłam tylko na chwilkę do ogródka żeby zobaczyć co podczas mojej tygodniowej nieobecności sie zmieniło w ogródka i przywitały mnie cudnie rozkwitnięte iryski Katherine Hodgkin ;:167 ;:167

Obrazek

to już wspominkowe fotki

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”