Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

ozyryssg pisze: Trzeci ma silnik 15KM, ale inny sposób pracy, gałęzie tnie boczna tarcza na wale z bijakami który mieli drobnice wrzucaną od góry.
Mam taki sprzęt. Kupiłem używany, kilka lat temu, za jakieś 3 tyś. Z oryginalnym silnikiem Hondy - rewelacyjny motor. Oszczędny, silny, bezawaryjny.

Co do użytkowania: Trzeba pracować z głową i nie pchać wszystkiego na siłę. Można zamulić maszynę. Boczna tarcza dobra na drewno do 10 cm - trochę przeschnięte. Przy świeżym wciąga - kora owija się w bęben. Suche idzie ciężko i daje po rękach. Wąskie gardło - konary drzew owocowych z bocznymi gałęziami nie przejdą.
Wrzut z góry dla drobnicy. Drobne gałęzie muszą być suche, inaczej okręcają się o wał (gałężie są łamane przez wał po czym siekane nożami).
ozyryssg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lut 2020, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Właśnie o takie uwagi mi chodziło. Dziękuję.
Tego się obawiałem, jakoś nie przemawiało do mnie to rozdzielenie wsadu, a i ze zrębkowaniem drewna tarczą też mam złe doświadczenia. Miałem kiedyś takę zrębiarkę tarczową napędzanym silnikiem 5KW. Stach było tym pracować , dużo hałasu, drewno odbijało, a drobnica zapychała.
Czyli pozostaje coś ze zrębiarek walcowych z nożami tnącymi jak te dwie z mniejszymi silnikami?
Może pomimo mniejszej mocy silnika ale poprzez inny typ pracy dają radę??
Może ma ktoś zrębiarkę walcową z nożami tnącymi (nie bijakami)?
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Nie mam gałęzi, za to na jesieni kupę zdrewniałych badyli kwiatowych. Na razie lądują na kompostowniku w całości, ale zamiast kompostu jest góra śmiecia. Znalazłem taki elektryczny rozdrabniacz firmy Gatec. Może ktoś miał z nim do czynienia? Dosyć tani.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

To jest rozdrabniacz talerzowy i naprawdę nadaje się do specyficznych rodzajów odpadów, bardziej patyków i gałęzi z porzeczki czy malin.
Dla Twoich potrzeb, aby się nie namęczyć najlepiej kupić z frezem - ładnie wciąga i rozdrabnia.
Pozdrawiam Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Na przykład jaki? Nie bardzo się orientuję w tych rozmaitych typach. Taki do 4 cm w zupełności mi wystarczy.
rybunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 paź 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

z mojego doświadczenia mogę doradzić hechta lub ryobi
generalnie większość rozdrabniarek jest do 4cm, cieżko znaleźć takie, co mają 4,5, zwykle trzeba za te 0,5 cm dołożyć z 200 złotych. Natomiast warto zwrócić uwagę na moc urzadzenia, bo niektore markowe mają tak niską, że wątpie, by cokolwiek pocięło.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Och! Za samą frezowość trzeba dołożyć dwie stówy. Co to jest za firma Lider? Cena znośna w przeciwieństwie do Ryobi.
Większość rozdrabniarek ma zupełnie zbędne pudło jako magazyn, a to natychmiast nabija ze trzy stówki w cenie.
Wystarczy podstawić kasztrę albo wiaderko.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Sprawdź na YouTube - rozdrabniacz do gałęzi frezowy - ja mam Makitę, (ale uwierz mi każdy frezowy będzie lepszy od talerzowego), nie dlatego że taki mam , ale miałem trzy i wiem o czym piszę :tan
najlepszy z nich jaki miałem to Viking Ge 260...ale też bez porównania z tym co mam obecnie - chociaż tańszy dwukrotnie.
Pozdrawiam Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

He, he.. Widzę że firma Viking dzielnie kontynuuje tradycje swoich poprzedników; ceny wikingowskie ( znaczy zbójeckie ).
Jak myślicie, czy można kupić coś takiego na alle...? Nigdy tam nie kupowałem. Czy nie ryzyko?
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Viking to marka, której właścicielem od 1992 roku jest Stihl, więc ceny trochę stihlowskie. Używam do dzisiaj kosiarki Viking, którą kupił jeszcze mój ojciec, a ojciec nie żyje od 2004 roku. Jak do tej pory wymieniłem jedynie nóż tnący.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Nie ma problemu, ja kupiłem na All.. o i jest ok, firma z pozytywnymi opiniami i ma siedzibę widoczną w Google.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

jaką minimalną moc powinien mieć taki rozdrabniacz co pociągnie gałęzie 4cm?
Lepiej elektryczny czy spalinowy?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Wszystko zależy od dostępności prądu.....trudno jest to robić na długim przedłużaczu.
Elektryczny to 2-2,5 kW (od 2000 do 2500 W) spalinowy ok 5-6 KM to wystarczy do spokojnej pracy z gałęziami do 4 cm
Oczywiście jeśli ta moc będzie większa o 10-15 % to lepiej , ale bez zbędnej przesady.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”