W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Natalio iwę mocno przytnij po kwitnieniu, super się rozkrzewi. Ona jest ładna jak ma kotki, a później tak jak z sachalińską szału nie ma ;:7

Irenko nie wytrzymałaś, posiałaś pomidory :roll: ja miałam zamiar dzisiaj wybrać nasionka, ale tak zeszło i tego nie zrobiłam, może dobrze, że nie znalazłam czasu :;230
Jak chcesz to proszę obciąż kopertę pozostałymi nasionkami ;:306 nie potrafię odmówić ;:223

Wiolu tak myślałam, że na moje żurawki już czas, od dwóch lat bardzo marne. Obym miała taką dobrą rękę w ich odmładzaniu jak Ty. Wytrzymam, na pewno teraz tego nie zrobię.
Nie masz irysów, a one takie ładne, na pewno na Twoich rabatkach pięknie rosłyby :lol:

Jeszcze zdjęcia z dzisiejszego porannego spaceru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, śliczna już wiosna u Ciebie ;:333 Dzisiaj poszłam zajrzeć do ogrodu. Powolutku, bo z chodzeniem jeszcze spore problemy. Przyjrzałam się różom - wszystkie na razie w dobrej kondycji ;:108 Niektóre wypuściły już listki, a większość ma tak nabrzmiałe noski, że lada moment też ruszą. Ale i nie ma co się dziwić, skoro nie było mrozów, to wszystko rwie się do życia. Krokusy nieśmiało pokazują kolorki, kwitną prymule, powychodziły tulipany. A mój ogrodowy szkodnik -Bravo też zrobił obchód, a mianowicie - wykopał kilka cebulek lilii :evil:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, patrzę i oczy ze zdumienia przecieram. :roll: :roll: Toż w Twoim ogrodzie już nie przedwiośnie, a prawdziwa wiosna! ;:111 Dzisiaj ciepło mimo wiatru, więcej kwiatków Cię zaskoczy. ;:333 Oby tylko zima nie przypomniała o sobie. ;:oj
U mnie dzisiaj cieplutko, na szczęście od jutra wracają prawie normalne temperatury ;:131 , takie w okolicach 2 -3 stopni. ;:7

Dobrego tygodnia, Dorotko ;:196 ;:3 I odpocznij trochę, pracusiu. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Bardzo pracowity dzień za mną. Pogoda dopisała więc z samego rana zabrałam się za regulację obrzeży rabatek. Wszystko wywoziłam zasypując dół po kompostowniku. Tak jak pisałam wcześniej położyłam na tę zdjętą darń tekturę, obsypałam ziemią, teraz tylko czeka mnie rozłożenie tam kompostowników i przewożenie kompostu.
Miałam też czas na przyjemność, wybrałam się z koleżanką i naszymi pieskami na spacer, tak nas zaniosło na powietrzną siłownię, super na urządzeniach poćwiczyłyśmy;:159

Doroto dzisiejszy dzień był iście wiosenny, super się pracowało. Po grzebaniu w ziemi stwierdziłam, że jest bardzo sucho, jak porządnie nie zacznie padać to marnie ten sezon na moich piaskach będzie wyglądał.
Czytałam o Twoich problemach zdrowotnych, życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności, oby rehabilitacja przyniosła sukcesy ;:215
Róże tego roku wyglądają przepięknie, masz rację za chwilę ruszą. U mnie niektóre jeszcze trzymają listki z zeszłego sezonu. Ja bardzo boję się wiosennych przymrozków, oby nam róż nie załatwiło. Miałam tak w 2008 roku pod koniec bardzo ciepłego lutego przyszły zaskakujące mrozy dochodzące do - 30 st. Wtedy straciłam praktycznie wszystkie róże, aż żal było je wykopywać. Przez dwa lata na nie się obraziłam, dopiero moja mama kupiła bez mojej zgody kilka okrywówek. I tak od nowa się zaczęła skromna różana przygoda.
Też mam w ogrodzie szkodnika Sabę od zeszłego roku podkopuje pod murkiem ogrodzeniowym co jej walnęło nie wiem bo tego nigdy nie robiła, kilka lat temu namiętnie wyjmowała znaczniki z ziemi, przynosiła je z uśmiechem dumna z siebie, chyba myślała, że porządkuje w ten sposób rabatki ;:306

Lucynko tak jest na piaskach wszystko szybciej startuje. Boję się tego sezonu, bo ziemia jest bardzo sucha, niby na wierzchu mokro, a pod spodem susza.
Masz rację niby wiosna przyszła ;:7 dzisiaj wypatrzyłam nowe kwitnienia, uwieczniłam wszystko na zdjęciach.
Jutro odpoczynek od ogrodu, jadę z M do lekarza, spędzimy w szpitalu zapewne tradycyjnie 3-4 godziny.
A u nas jutro zapowiadają opady, oby się sprawdziło, mrozów już nie chcę ;:185
Ja też życzę miłego tygodnia. Dla Misi z okazji dnia kota duże mizianko Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jeśli pogoda dopisuje to czemu nie, można popracować w ogrodzie ;:333 zazdroszczę, ja na razie nie mam dostępu do działki ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko ale Ty jesteś pracowita pszczółka ;:138 ;:138 podziwiam. W tamtym roku jedną kępę irysów rozsadzałam wiosną, bo też była taka już brzydka a nie zrobiłam tego wcześniej, powyrzucałam te nieładne bulwy a powsadzałam te żywe i muszę Ci powiedzieć że nawet kwitły, a widzę że i pięknie się rozrosły, fakt najlepszym terminem jest lipiec, ale ja już inne rośliny też przesadzałam w innych porach niż powinny być i mają się dobrze, koleżanka mówi że mam zielone rączki, a podejrzewam Dorotko że Ty też je masz ;:196
Dużo wiosennych już u Ciebie kwitnie, szkoda tylko że deszczu masz mało, u mnie ostatnio dość sporo go popaduje a i śnieg dopiero wczoraj stopniał, który w tamtym tygodniu pokrył mój ogród dość ładną warstwą. Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko jednak piaseczki szybko się nagrzewają i kwitnie dużo więcej niż u mnie :D Wiatry to zjawisko do którego musimy się przyzwyczaić. U mnie właściwie zawsze wiały...takie położenie, ale w ostatnich latach to aż za bardzo! Ja już się zabrałam za przesadzanie borówek i na pierwszy ogień poszedł pierwszy krzak o 7 rano ;:306 Pomocnik zawodzi więc pomalutku rozkładając w czasie muszę sama...bo jak sobie coś ubzduram...znasz to ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Piękne krokusy, przebiśniegi i ranniki.
Te ostatnie gdzies mi się podzialy. Nie wiem czemu. :roll: M Miejmy nadzieję, że wiosna będzie już tylko coraz ładniejsza i cieplejsza. :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Nie ogrodowy miałam wczorajszy dzień, może i wyszłabym w przerwie pomiędzy dziwnymi deszczami, ale wiatr mnie na dobre odstraszył. Dzisiaj szaro, nie wieje, może za chwilkę wyruszę do przerzucania kompostu ;:306
Do ogrodu przybył mi kolejny wiklinowy koszyk, jego fajnemu kształtowi nie mogłam się oprzeć, a w koszyczku znalazłam kilka torebek nasion, są wprawdzie przeterminowane ( darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :;230 ), mam nadzieję że siłę kiełkowania nadal mają.

Obrazek

Obrazek

Wyjęłam ze skrzynki następną miłą niespodziankę nasionka od Irenki ;:168 muszę część wysiać. Będę miała kolorowo dzięki nim w donicach.
Wyją syreny to znak, że zaczęło się bezmyślne wypalanie traw.

Natalio przy super pogodzie fajnie się pracuje, od razu efekty widoczne i to mi się najbardziej podoba. Jestem z pracami do przodu o kilka godzin ;:7
Dlaczego nie masz dostępu do działki.

Krysiu wiosną zawsze mam najwięcej energii, chce mi się, później jak przychodzą upały, energia odchodzi ;:222
Ja musiałabym całą rabatkę irysów odnowić, taki miałam nie za mądry pomysł na tę rabatkę. Nie pomyślałam, że będzie ładnie tylko wtedy kiedy kwitną, a później nieciekawie. Myślę cały czas nad nią czy nie poczekać do lipca, a nóż jakieś kłącze wyda kwiat i uda mi się oznaczyć kolorystykę kwiatów. Wszystkich kłączy na pewno nie posadzę, miałabym las irysowy, żal wyrzucić, muszę to dobrze rozważyć.
Deszcz wczoraj delikatnie padał, koleżanki mówiły o tęczy, ale ja takiej nie widziałam, deszczu nadal za mało.
Dziękuję, życzę również udanego tygodnia ;:196

Marysiu to jest zaleta piasków, wszystko szybciej rusza, wadą piasków jest to, że za szybko wysychają ;:145
Wiatry bardzo mi utrudniają życie, nocką spać przeszkadzają, a po takiej nocy chodzę jak Zombie, naładowana niespokojną energią, mogą różne rzeczy się przydarzyć ;:134
Borówki poprzycinałam, co ja mam ich 5 małych krzaczków, pięknie wyplewiłam i każdy krzaczek obsypałam delikatnie kwaśnym torfem. Muszę kupić ten nawóz co pisałaś, tylko zapomniałam jego nazwy, wrócę wstecz wątku i zapiszę nazwę.
Ja na temat swoich pomysłów nie będę pisała ;:124 mam tak że od razu przechodzę do działania ;:223 co nie zawsze dla mnie się korzystnie kończy. Mam problemy z ciężkimi typowo męskimi pracami, po mojej energicznej pracy same straty, jakiś sprzęt zepsuję, złamię, niby coś zacznę i zostawiam nie skończone, czekam wtedy na pomoc syna. A pomysły same się kłębią i jest ich bardzo dużo ;:306

Aniu krokusy botaniczne muszę przesadzić, posadzone są wśród kęp kostrzewy, która się rozrosła i je zasłoniła. Ranniki też kilka lat temu straciłam, nie rozumiem dlaczego ;:202
Również czekam na ciepłe dni, choć dziś było lekko oszronione, idą chłodniejsze dni.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Nie mam dostępu na działkę bo autobus którym tam dojeżdżam ma skróconą trasę od 15 listopada do 15 marca - ogrody działkowe są akurat na ostatnim przystanku i nic więcej tam nie ma, więc zimą jeździłby pusty. Jak na złość jest tam za daleko by dojść lub podjechać rowerem z poprzedniego przystanku, a do tego niebezpiecznie - nie ma ani chodnika, ani pobocza, z jednej strony rów, z drugiej las ;:185 Więc siłą rzeczy zaczynam sezon ogrodniczy dopiero 15 marca ;:131
Kosz pierwsza klasa ;:333 a nasionka musisz sprawdzić, może jednak wykiełkują ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, u mnie gleba podobna do Twojej - głównie piachy. Sucho jest i też się martwię, bo zapowiada się kolejny ciężki sezon :roll: Teraz każda kropla wody jest na wagę złota. Szkoda, że nie było zimy i śniegu po kolana. Wtedy mniej byśmy się martwiły, a ziemia dostałaby trochę wilgoci. Cóż, może te pesymistyczne prognozy o suszy w kwietniu się nie sprawdzą.
Zazdroszczę Ci pozytywnie, że możesz działać w ogrodzie ;:333 Ja na razie mogę tylko o tym pomarzyć. Jestem świeżo po zabiegu, i kolejne dwa tygodnie muszę jak najmniej chodzić i bardzo oszczędzać nogę.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

W środę tak się przeforsowałam w ogrodzie, że cieszy mnie teraz przymusowy odpoczynek od wszelkich prac. Większa radość bo deszcz pada i super podlewa.
Moja kompostownia nabrała wyglądu, rozłożyłam nowe kompostowniki ( super prosto i szybko się je składa), największą trudnością było przerzucenie górki nie rozłożonego kompostu. Dałam radę, do dzisiaj czuję ręce, bolą jak diabli nawet maść z ziołem nie pomaga ;:145 Jak spojrzę przez okno w ten kąt ogrodu to jestem bardzo zadowolona. Nie będę musiała teraz się martwić, że kompostowniki szybko zapełniam, mogę spokojnie tworzyć złoto dla ogrodu.

Natalio teraz rozumiem dlaczego działki nie odwiedzasz. 15 marca to jest bardzo dobry czas na rozpoczęcie sezonu. Ja mam ogród przy domu i szybko zaczynam coś działać, nieraz wydaje mi się, że za szybko startuję, taka wyrywna jestem ;:306
Nasionka na pewno posieję do skrzynek, mam nadzieję, że wykiełkują.

Doroto to mamy ten sam problem ziemny :lol: Zaprawianie dołków przed sadzeniem nie za bardzo pomaga. Mam trudności z podlewaniem wszystkiego, ciągły brak wody, noszenie ciężkich konewek, poddaję się po 5 wiadrze. Z wodociągu nie korzystam, poszłabym z torbami.
Łapię deszczówkę, podstawiając w różne miejsca wiadra, zaczęłam już zbierać zapasik wody.
Każda darmowa kropla z nieba bardzo cieszy, teraz pada, podlewa :heja :heja
Doroto na pewno Twoja noga wróci do pełnej sprawności, wiem musisz uważać, oszczędnie dozować wszelkie wysiłki, obciążenia i to nie tylko przez dwa tygodnie. Zdążysz ze wszystkimi pracami, powoli, powoli nic szybko na już.
Od zeszłego roku mam cały ogród, wszelkie prace tylko na swojej głowie cały czas powtarzam "bo jak nie ja to kto" jestem z natury uśmiechniętą optymistką, każdy dół mnie bardziej hartuje.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

DOrotko, u mnie również przerwa od ogrodu, ale może to i dobrze, bo odpoczniemy, zregenerujemy siły. Poza tym jest jeszcze bardzo wcześnie i jak tak dalej będzie, to chyba każdy, albo większość powinna spokojnie wyrobić się z pracami ogrodowymi.
Czytam o kompostowniku i przypomniała mi się moja ubiegłoroczna przygoda. Byłam zmuszona do ich zlikwidowania . Zalęgły mi się w nim węże ;:202 Dla kogoś może to być niezrozumiałe, ale mnie ogarnął paraliżujący strach i nie byłam wstanie zbliżyć się do kompostownika. Teraz wiosną niby założyłam kolejny w bardzo odległej części działki, ale póki co nie jestem wstanie tam podejść :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”