Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, jeśli Twoja nn w rzeczywistości ma ciemniejszy kolor, to obstawiam, że to jednak Baronesse ;:108

Ach, kiedy już przyjdzie wiosna? Na takie widoki czekam z niecierpliwością ;:65

https://images91.fotosik.pl/317/a78b9ccd9bb9132c.jpg
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cudności.
Powzdychałam sobie. Jak ty to robisz z różami- nie wiem, u mnie wszystkie patyczki poczarniały, niestety. Może cięłam za małe?
Poszukałam też nasion wiosennych kwiatów, które w twoim wątku bardzo mi sie spodobały!
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no jak to tak z pustą baterią do ogródka? Wpomnieniowe fotki słoneczne i kolorowe ;:215 a w ogrodach jeszcze trochę szaro. A zaglądałaś do przechowalni? U mnie porażka, dwa tygodnie nie zaglądałam, dzisiaj poszłam sprawdzić, a tam przyrosty blade na 10 cm ;:oj
Dobrego tygodnia, bez bólu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

MARTUSIU oczywiście zrobiłam jedną fotkę ale baterie w ubiegłym roku były ładowane to i tak długo wytrzymały :) .Świeże fotki są a jakże zrobiłam je wczoraj .Wczoraj także pracowałam przy ścinaniu resztek chryzantem,jesiennych astrów i czyszczeniu rabatek z ubiegłorocznych liści .Przycięłam także część hortensji ;:108 Jak na rekonwalescentkę to pracy sporo ogarnęłam ;:108 W przechowalni też wszystko sie powyciągało szczególnie datury bo szałwie śpią czekają na obfite podlanie a dałam im tylko ciutek żeby jeszcze sobie trochę pospały.Do dalii nawet nie zaglądałam żeby się nie stresować ;:131

Obrazek

Obrazek

KASIU witam Cię bardzo serdecznie .No cóż jeśli chodzi o patyczki to czasem mi też czarnieją nie ma 100% sukcesu jednak sie tym nie stresuję i dalej wkładam je do ziemi .Można je wyrzucić, ale jak wetkniesz w ziemię a z tego wyrośnie roślinka to jest radocha, wiec nie stresuj sie .Ja wsadzam 2 oczka śpiące do ziemi i dwa pozostawiam u góry, można oczywiście więcej oczek włożyć w ziemię bez znaczenia.Potem nakrywam to butelką i czekam .Gleba nie może być zbyt mokra najlepiej na grządce je wsadzić,albo w doniczkę i ją zadołować bez znaczenia jednak muszą być osłonięte od słońca.Ciekawe które wiosenne kwiaty Ci się spodobały

Obrazek

Obrazek

DOROTKO już nawet skalnica zaczęła pokazywać kwiatki szaleństwo ;:202 czekam aż rozwinie sie pąk lwiej paszczy ;:202 Będziemy obserwować tę Baronessę .Też czekam aż skalniak sie ukwieci :wink: bo na razie dominują iglaczki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolorowych snów życzę wszystkim i oby zbliżający sie huragan nie narobił szkód
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu czytam tyle pracy już ogarnęłaś ;:138 ;:138 widać w dobrej kondycji jesteś ;:196 i u mnie noski wiosennych kwiatów się wychylają, ale od wczoraj znowu wiatry wieją,że nie bardzo da się popracować w ogrodzie.
Niedługo mam nadzieję ze te wspominki wiosenne już będziemy w realu oglądać :D Wszystkie patyczki róż które wsadziłam w tamtym roku mają się dobrze, zaglądałam do nich wczoraj siedzą zieloniutkie pod kapturkami z butelek plastikowych, i listeczki maja takie żywe, ciekawa jestem czy mi się uda uchować je później, a kiedy Jadziu ściągasz im te kapturki? W tym roku też będę się bawić w patyczkowanie :D
Serwetka śliczna ;:167 szczęśliwy kto ją dostanie. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadzia ale masz super wiosnę, z przylaszczkami (czy to nie były kiedyś kwiaty kwietniowe? ;:173 ) Musze doczytać, czemu jesteś rekonwalescentką, mam nadzieję, że już dochodzisz do siebie. Ja się oszczędzam po operacji miesiąc temu, ale sporo się ruszam, tylko nie dźwigam i też coś robię w ogrodzie. Mój chirurg mnie namawiał, żeby dużo chodzić, ruszać się jak najszybciej, ale w szpitalu jak wstałam po operacji a jeszcze z kroplówką i poszłam się przebrać to mnie zdrowo opierniczyli ;:173 Bo tak, dużo i szybko ale nie aż tak szybko. Pocięłam wczoraj jeden duży brzydki badyl Eden Rose. Tzn brzydki, bo taki długi i nierozgałęziony, ale tak to ładny i zdrowy :) Zrobiłam gałązki 15 do 20 cm. Gdzie to ukorzenić, w domu, w szklarni? Zaraz im końce zabezpieczę woskiem. I w czym go trzymać? Lepsza ziemia, piasek czy włókno kokosowe? Wiem że jesteś doświadczona z różami, może coś podpowiesz ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, no i wiosna się rozszalała ;:oj Szybkościowe te krokusy, śliczne ;:138 A co to za przebiśnieg jakiś wypasiony?
Zaaplikowałaś sobie bardzo aktywną fizjoterapię, mam nadzieję, że z dobrym skutkiem!
Wiosennej pogody i zdrówka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jak mogłam dzisiaj przy słonecznej pogodzie siedzieć w murach chyba bym sie udusiła :;230 Witam serdecznie miłych gości i podczytywaczy :wink: Oczywiście praca, praca i końca nie widać, bo liść kładzie sie gęstym dywanem .Róże szaleją, krokusy również i ranniki coraz więcej ich widać. Niektóre mają tylko listki, ale w przyszłym roku będą juz kwiatki,a niektóre dopiero sie gramolą z ziemskich czeluści. Przy słonecznej pogodzie super sie pracowało i juz widać postępy a krokusy nawet na ścieżce sie wysiały jest ich mnóstwo :heja

Obrazek

AGUSIU po prostu złamałam sobie kość biodrową i nie mogę dojść do pełnej sprawności .Jednak nie poddaje sie, bo ogródek jest najważniejszy nie mogę siedzieć w chałupie.Dzisiaj nawet nie doszłam do przylaszczek bo byłam zafascynowana tymi krokusami ;:167 ;:167 Widok zabójczy jak na moje małe włości ,a to dopiero początek ,bo sporo ich dopiero sie gramoli
Ja swoje patyczki wtykam w ziemie[ 2 oczka do ziemi 2 na zewnątrz] ,a czasem w doniczkę ,ale wtedy trzeba pilnować wilgotności.Można też doniczkę zadołować wtedy tak nie trzeba często pilnować wilgoci w glebie Może być mieszanka ziemi i piasku, bo on dłużej trzyma wilgoć.Nakrywam to butelką i zostawiam najlepiej w półcieniu

Obrazek

Obrazek

KRYSIU kochana powoli ogarniam ten mój bajzel .No prawie dwie rabaty zrobione i dwie ścieżki .Oczywiście do pełni szczęścia jeszcze jest sporo pracy ,ale potem sobie siądę na mojej ławeczce i bedę podziwiać. :;230 Na razie patyczki zostaw w spokoju niech siedzą grzecznie pod okryciem nic im nie będzie . Moje patyczkowo też na razie zielone ale bez listowia niech tak bedzie bo listki tylko osłabiają produkcję korzonków.Mam nadzieję ,ze ofiarodawczyni serwetka przypadnie do gustu a teraz bawię się kolejna już sporo zrobione ,ale jeszcze trochę potrzebuję czasu żeby wykończyć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU jaki wypasiony normalny taki jak inne .Tez mam nadzieję ,ze nie przedobrze z tymi pracami ale nie umiem usiedzieć na miejscu wciąż mnie nosi .Dziennie po 2-3 godzinki pracy to chyba nie za duzo

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i kolorowych snów
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, wcale Ci się nie dziwię, że nie poszłaś dalej, cudna łączka krokusowa ;:oj
Będę się upierać, że ten przebiśnieg nie jest pospolity, dlatego ich nie przybywa.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zazdroszczę Ci tej pracy w ogrodzie.
Cudne te twoje krokusy.
I fajnie,że Ci się one sieją. ;:215
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Wiosnę znalazłaś szybciutko, ależ masz kolorowo. ;:oj
Ciesze się, że zdrówko pozwoliło na pierwsze prace ogrodowe. ;:196 Moja siostra dopiero dzisiaj opuściła szpital, jeszcze dużo czasu potrzebuje by dojść do siebie. Natomiast ja jestem w proszku, najpierw muszę sprawdzić w piwnicy jak "zimowce" wyglądają, na razie nic też nie wysiewam.
Pozdrówka. :wit
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu cieszę się że ze zdrówkiem coraz lepiej zawitała do nas wiosna to i deprecha minie bo już tego nic nie robienia miałam dość . Dziś jak się dorwałam do rabatek to połowę wyczyściłam z liści. widzę że wszystkim roślinom bardzo się śpieszy do słoneczka , oby nie było mrozu.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Rehabilitacja na świeżym powietrzu, to w przypadku takich ogrodowych zapaleńców, najlepsza sprawa ;:oj Ostro zaczęłaś działać, ale i dzięki temu masz efekty. Krokusy jak oszalałe zaczynają się pokazywać, ale dzięki temu od razu zrobiło się weselej w ogródku. Jak się patrzy na takie kwitnące maluchy, to od razu ;:167 rośnie.
Miłego dnia ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”