Cattleyae i inne u Renaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Zamiast śniegu, masz przynajmniej białe kwiaty. :wink: Chociaż tyle białego tej zimy. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Ale ładne te storczyki twoje ;:224
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Renatko ;:3 u Ciebie zawsze wszystko cudnie rośnie i kwitnie ;:oj ;:oj ;:oj
Moje Coelogyne cristata straciło wszystkie listki(nie mam pojecia dlaczego)...bulwy ma jędrne...chyba je przesadze z tego keramzytu bo mi nie idzie najwidoczniej...C. flaccida ma jedną małą pseudobulwke nową- wczoraj zauważyłam...także może, jej nie ukatrupie
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Reniu, co do Philadelphia to myślę, że coś w tym jest i faktycznie kwitną krótko... chociaż pamiętam u siebie kwitnienie prawie półroczne.

Laelia rubescens semialba jest cudowna ;:196 i super, że zrobiłaś jej taki portret z bliska, bo środeczek był wart pokazania. Ciemny pokoik z którego wychodzi słoneczko na białe ściany ;:3
Czy te kwiatki są duże, Reniu?

Coelogyne flaccida to piękność! Przypomniałaś mi starą miłość ;:167 Kiedyś miałam Coelogyne cristata, z którą musiałam się pożegnać kilka ładnych lat temu. Ale jak ja wciąż dobrze to pamiętam, jak strasznie było mi jej szkoda odejść... Dostałam ją od pewnej, storczykowej znajomej i była taką rośliną z sentymentem.

Miała owalne pseudobulwy i krótkie międzywęźla, dlatego zawsze pierwsza i skora do kwitnienia. W dodatku, jak ona pachniała w słońcu... no nic niestety wolała wrócić do swojej mamy.

Widziałam podobną, ale już z nieco innymi bulwami i odpuściłam. Może jeszcze przyjdzie taki czas, że trafi znowu do mojego domu :wink:

perla, może za dużo dałaś jej pić? Bo przesuszyć to ją raczej ciężko :) Albo jakiś inny powód.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Kolejne kwitnienie P. Sukhakulii. Nie rośnie ekspansywnie, jedna rozeta rocznie. Kwitnie za to niezawodnie- a to chodzi :) W tle Balbina ;:173


Obrazek

Coelogyne cristata


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniu- kwiaty Laelia rubescens są mniej więcej wielkości denrobium phalaenopsis.
Perla- moja Coelogyne też traci najstarsze liście. Wciąż rośnie w hydro. Jeśli Twoja ma jędrne bulwy, to znaczy, że nie była przesuszona. Może miała a wysoką temperaturę?
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Reniu, paputek super że kwitnie niezawodnie, lubię paputki :D, ale królowa cristata bije wszystko na głowę, domyślam się że Balbina to koteczka :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

O rany, ale mam zaległości ;:223

Po pierwsze pochwalę obydwa Coelogyne. Ja jeszcze swojego nie namówiłam do kwitnienia. Nadal swoją cristate próbuje w pierwszej kolejności pobudzić do życia a o kwitnieniu kiedyś pomyślę ;:215

Laelia rubescens semialba skradła moje serducho - "mała i chętnie kwitnie" najlepsza reklama, więc wpisuje na moją listę :heja
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Perla- moja Coelogyne też traci najstarsze liście. Wciąż rośnie w hydro. Jeśli Twoja ma jędrne bulwy, to znaczy, że nie była przesuszona. Może miała a wysoką temperaturę?[/quote]
Myślę że chyba właśnie tak było. Czekam aż ruszy... Ale nic na razie nie puszcza. Bulwki jędrne. Popołudniu wyślę Ci zdjęcie jej :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Reniu u Ciebie zawsze jest na co popatrzeć .

Laelia rubescens semialba jest przeurocza , kwiaty bardzo przypadły mi do gustu , kremowe kwiatki z tą kontrastującą warżką do tego uroku dodaje płatki z falbanka . Gratuluję posiadania pięknej rośliny. Fajne jest to ,że jest małych rozmiarów a nie jak Laelia purpurata która ma u mnie ostatnia szansę jak nie to wyjazd jej zrobię.

Flaccida urocza jak zawsze niezawodna, moja niestety padła tydzień temu a już była taka fajna i tez mogła kwitnąc , szkoda mi jej ale nie wiem czy nie za ciemno miała albo wody za dużo.

Paphio. Sukhakulii fajny ale ja jakoś za sabotkami nie przepadam moje delenatii jest chyba wyjątkiem który mi się podoba.

Cristata jak zawsze obficie u Ciebie kwitnie , to jedna z bardziej uroczych coelogyne moim zdaniem , moje obie się zawzięły w tym roku i nie ma ani jednego kwiatka, mam nadzieję że za rok nadrobią to.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Reniu, Sabotki chyba tak mają, że lubią ćwiczyć naszą cierpliwość ;:170
Ale warto było czekać. Śliczny jest, dostojny ;:333
Ciekawe czy doczekam do starości kwiatu mojego Paphio. bellatulum ??

Coelogyne cristata CUDOWNA ! Całość w artystycznym nieładzie. Jestem pewna, że nasza Monnia445
pięknie by namalowała jej kwiaty :wink:
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Asiu, dziękuje Ci, że wierzysz w moje umiejętności ;:196 Coelogyne cristata jest tak śliczna, że ja ją namalowałam już dawno temu... i to chyba z mnóstwo razy. Jak uda mi się odkopać te stare ilustracje to pokaże. Ale coś mi się wydaję, że Naszej Reni jest na tyle ładna, że należy jej się swój własny portret. Pomyślimy...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Dziękuję za miłe słowa w imieniu C. cristata :) Też ją lubię, pięknie kwitnie i pachnie. Wg mnie to najpiękniejsza ze storczyków z rodzaju Coelogyne- chociaż z drugiej strony, nie znam wszystkich :)
Z aktualności:
Długa historia- Laelia anceps. Pęd kwiatowy pojawił się w wakacje i rósł- pół roku? W każdym razie- jest kwiat. Nie rozwinął się do końca, ale i tak się cieszę. Tyle czekałam .... Może za rok, będzie następny, już rozwinięty?
Obrazek
A tę roślinę mogę polecić- C. intermedia flamea x warneri concolor- kwitnie ponad miesiąc, w drodze drugi pęd kwiatowy. Bezproblemowa :)

Obrazek

Obrazek
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cattleyae i inne u Renaty

Post »

Dziękuję za miłe słowa w imieniu C. cristata :) Też ją lubię, pięknie kwitnie i pachnie. Wg mnie to najpiękniejsza ze storczyków z rodzaju Coelogyne- chociaż z drugiej strony, nie znam wszystkich :)
Z aktualności:
Długa historia- Laelia anceps. Pęd kwiatowy pojawił się w wakacje i rósł- pół roku? W każdym razie- jest kwiat. Nie rozwinął się do końca, ale i tak się cieszę. Tyle czekałam .... Może za rok, będzie następny, już rozwinięty?
Obrazek
A tę roślinę mogę polecić- C. intermedia flamea x warneri concolor- kwitnie ponad miesiąc, w drodze drugi pęd kwiatowy. Bezproblemowa :)

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”