Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu, w szklarni cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Pomyłka, siew po 20 lutego a już ostatni termin to do 5 marca, więc takie mam widełki. Jak za szybko bd rosnąć albo się wyciągać to trudno, potem nadrobi.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

:wit Tak myślałam .
Mam znajomego , który całą swoją rozsadę pomidorów przygotowuje
prawie od początku w tunelu . Nawet na noc nie zabiera do domu . Nocują w pudłach styropianowych .
Zamierzam część też tak zrobić , a konkretnie te najpóżniejsze .Pudeł styropianowych nie mam ,
ale mam styropian . Co za wygoda by to była . ;:333
iwonaceae
200p
200p
Posty: 333
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Sprawdziłam notatki z zeszłego roku i wysiewałam wszystkie pomidory w połowie lutego. Ale też zapisałam sobie, że duże pomidory rosły mi dużo szybciej i możnaby je wysiać z 2 tygodnie później, natomiast koktailowe rosły powoli. W tym roku więc planuję wysiać koktailowe wcześniej (jak mi się uda to w ten weekend), a duże pomidory za jakieś 2 tygodnie.
Co do trzymania rozsady w tunelu to świetny pomysł, u mnie też się sprawdził. Co prawda najpierw podhoduję pomidorki w domu, w multidoniczkach, ale jak tylko ładnie podrosną, a na zewnątrz zrobi się cieplej, to odrazu idą na zewnątrz/do tunelu. W zeszłym roku wiosna była dość zimna i trochę bałam się, że za zimno im będzie, ale widocznie pomidorki były już dobrze zahartowane. Dodam, że nie było mrozu, tylko tak ok 0 - 1°C.
Pozdrawiam,
Iwona
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

W tamtym roku sadziłem pomidory 60 na 60 i 70 a w tym roku 60 na 60 i 80 bo stwierdziłem że za gęsto .
Nasiona VP1 F1 mam zamiar dopiero kupić tylko które będą wczesne oprócz Early Wonder z mojej listy ?
Posadzę 20-25 kwietnia ( siew 15 marca) 6 sadzonek wczesnych odmian na ryzyko , a resztę w późniejszym terminie ale gdyby padły to będę miał całą skrzynkę , a jak przeżyją to nadwyżka pójdzie do gruntu .
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Adaś , zastanawia mnie odmiana malinowy król, czy to jest Faworyt?
Jeżeli Faworyt, to bez żadnej efki, odmiana ustalona, średnio/ późna.

Pozdrawiam Irena
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale wg stronki producenta Malinowy Król to Tomimaru Muchoo ;:oj
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Ela mnie chyba zawsze malinowy król będzie się kojarzył z Faworytem :D

Tomimaru Muchoo F 1 to bardzo fajna malinówka, uprawiałam ją przez lata, taki pomidorowy pewniak, nigdy nie próbowałam uprawiać w kolejnych efkach, więc na ten temat nie mam zdania.

Pozdrawiam Irena
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Miał ktoś u siebie pomidora malinowego Mei Shuai F1 ? Może da opinie o tej odmianie , zdjęcia mile widziane
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Od 2 lat sieję pomidory na 3 tury. Pierwsza po połowie marca a kolejne co 2 tygodnie. Mam ok 150 krzaków więc dzielę je sobie w miarę równo. Przy tej ilości(plus papryki) miałam problem żeby zmieścić rozsadę na parapecie, dla pomidorów miałam tylko jeden, niezbyt duży. Dużo lepiej było jak ustawiałam je piętrowo, ale najlepszy efekt osiągnęłam siejąc na trzy razy. Ma to jeszcze jeden plus, bardzo ładnie rozkłada mi się owocowanie, i nie mam problemu z przerabianiem kilkudziesięciu kg co kilka dni.

Pierwsze pomidory posadziłam 20 kwietnia, ale było ich niewiele, reszta rozsad stała sobie przy tych posadzonych i w razie potrzeby je okrywałam. Ostatnie sadziłam 25 maja.

Na początku się cieszyłam że udało się je tak szybko wysadzić bo jest ciepło ale później zrobiło sie chłodniej, dały sobie radę ale nie wiem czy nie byłoby lepiej gdybym trochę poczekała.
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

kogucik123 pisze:Miał ktoś u siebie pomidora malinowego Mei Shuai F1 ? Może da opinie o tej odmianie , zdjęcia mile widziane
Właśnie tą odmianę Mei Shuai i Pink Impression, oraz Pink Bisou TTM-075 zakupiłem do przetestowania, łącznie 1000szt.
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

A Manistelle Ha3626 pan testował ?
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Jakie odmiany dojrzewają najszybciej ,tak aby można było posadzić i w miarę szybko zebrac owoc ?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.6

Post »

Mattina, Najwcześniejszy, Betalux, Maskotka, Early Wonder, te trzy ostatnie są samokończące, i moim zdaniem, szkoda na nich miejsca w tunelu.
Dwie pierwsze odmiany są wczesne, ale niezbyt smaczne, więc musisz zdecydować, ja akurat wysiałam przed chwilą Betaluxa, ma iść do doniczki, jak się wyprodukuje, wywalę do ogrodowego hasioka, wtedy już będą dojrzewały smaczne odmiany.

Pozdrawiam Irena
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”