Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko widzisz, to i ja się czegoś nauczyłam co do Fotosika, bo też przerwę w opłacaniu abonamentu zrobiłam
i pewnie też straciłabym pieniądze. W swoim czasie zrobię jak radzi Norbert. Dziękuję również za ten pomysł.

W przeciwieństwie do Kasi jestem zachwycona twoim Sabotkiem. Jest niezwykły ! ;:224
I niesamowicie pięknie ujęty na zdjęciach.

Dendrobia kwitną Ci wręcz 'nieprzyzwoicie' ;:oj Mam wrażenie, jakby w ogóle nie przestawały kwitnąć...

Czy ten kwiat 4 cm to kwiatuszek 'żyrafy" ? Lubię wszelkie czupiradełka. Czy on ma jakiś zapach ?

Super zakwitł 'szczypiorek' Yellow Bird, Vitellina Majus i piękny błyszczący kwiat P. lueddemanniana ;:215
Przypomnij proszę nazwę tego 'posypanego pieprzem'. Bardzo interesujący !

Ciekawe co u Ciebie jeszcze piszczy w trawie ;:88
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko :wit Warto było czekać ;:138
Piękne kwitnienia ;:167 a Dandrobia... ;:oj to uczta dla moich oczu :!: ;:167 Uwielbiam Dendrobia ;:167

D. OSF to moja niespełniona miłość ;:145 mam nadzieję, że go kiedyś dorwę a tym czasem będę podziwiała u Ciebie ;:111

No i Katlejki ;:226 Ciekawe, czy moja zaszczyci mnie kiedyś kwiatami ;:173

Czupiradełko jak go trafnie określiła Art przypadł mi do gustu ;:oj Możesz napisać o nim coś więcej?

Phal. Lueddemanniana Po Twoich zdjęciach już wiem, że znajdzie się i u mnie :tan

A co to za piękność przed P. Lueddemannianą? ;:oj
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Piękne kwitnienia. :) ;:215

Jako że lubię sabotki (choć one mnie różnie :wink:) więc obok ich kwiatów nie mogę przejść obojętnie. Ten zwraca uwagę na nietypowy kształt warżki.

Epidendrum ilense jest duże i robi wrażenie. :)

Reszta też robi duże wrażenie, zwłaszcza dendrobia. ;:215

Gratulacje. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Kasiu ja tez nie lubię sabotków ale ten jest wyjątkowy taki trochę owłosiony i ta czysta biel ładnie kontrastuje z tym różowym brzuszkiem , podoba mi się jeszcze ten którego ma Asia chyba bellatulum ale nie mam zamiaru poszerzać o kolejne egz.
Majus jakoś słabo przyrasta zobaczymy na jesieni co będzie , przędziorki je uwielbiają kiedy ja kupiłam to o mały włos by mi jej nie pożarły ale wspólnie daliśmy radę.
Moja lueddemanniana to Woodlawn ciesze się ,że nawet szybciej niż po roku mi zakwitła bo to dreźnianka.
Schrautii kwitło w tym roku na dwóch pędach uważaj bo ono wrażliwe na zalewanie bardzo szybko gniją psb.
Zółtas od Ciebie kwitł ;:108 bo z dobrego źródła.

Grzegorzu też lubię cattleye .

Asiu nie czytam regulaminów i to się mści zresztą czy ktoś z nas czyta ? Mogliby chociaż oddać wpłatę. Nic mnie tak nie wkurza jak brak jakiejkolwiek odpowiedzi na koresp. to jest lekceważenie .

Dziękujemy z paputkiem za komplementy :)
Z dendrobiami chyba się kochamy to może dlatego kwitną .
Tak to kwiat żyrafy , już mi się przestała podobać , Fred ja często przewraca a poza wszystkim jak tak dalej będzie rosła to się w dużym oknie nie zmieści a ona kwitnie na przedłużonym pędzie.
Pieprzowy to jest renanthopsis mildred jameson bardzo lubię te kwiatki hm ja w ogóle lubię piegusy wszystkie.
Na tą chwile niewiele ale chyba niebawem zacznie piszczeć ;:224

Beata dziękuję za miłe słowa.
OSF warto mieć bo to piękne dendrobium.
Cattleye zakwitną kwestia czasu zobaczysz. U mnie dwie kolejne mają pączusie już.
Jeżeli chodzi o czupiradełko to niewiele mogę Ci na jej temat powiedzieć kupiłam niekwitnąca ale z pędem który przedłuża kwitnienie i tak sobie stoi w korze podlewana raz w tyg. Była moim marzeniem od chyba 4 lata szukałam raczej jest nieosiągalna jeżeli chodzi o zakup chyba ,że od prywatnego kolekcjonera moja zarezerwowana w zasadzie zaraz po zakupie.
Lueddemanniana niezależnie od kolorystyki jest warta posiadania. To słodziak chętnie kwitnący.
To o co pytasz to renanthopsis mildred jameson.

Norbercie
Epi ilense robi wrażenie tylko dlatego ,że jest duże, kwiaty przy tej wielkości są niepozorne, niedawno zawiązała 11 paków niestety z braku słońca żaden nie przetrwał a to już może byłoby warte obejrzenia - niestety ni ma
Co do sabotków to niektóre z nich lubią dolomit moje akurat nie są wapnolubne więc nie daję ale pomogło przesadzenie do kory z listkami bukowymi jestem przekonana ,że to clue sukcesu. Ogołociłam kila drzewek w lesie :)Moje stoją na wschodnim oknie.Może spróbuj przesadzić.
Dendrobia i ja dziękują za miłe słowa.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko paputek śliczny, super ze doczekałeś się kwiatka, żyrafa faktycznie sporych rozmiarów, żółty ptaszek taki słoneczny, dendrobia urzekają kwiatkami i kolorkami, kwiatków cattleyi zazdroszcze(pozytywnie) moje jeszcze nie kwitly, lueddemanniana.... muszę o niej pomyśleć :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko, ten sabotek jest faktycznie wyjątkowy. Przypomina mi bardzo głowę i dziób pelikana z tą jego torbą... I tu jest dokładnie tak samo... Tyle ze tu kwiatek :lol:
Ja w ogóle bardzo lubię sabotki, bo są naprawdę ciekawymi roślinami.

Epidendrum ilense jest strasznie wysoka. To prawdziwa żyrafa :lol: Nie mam pojęcia gdzie bym jej znalazła miejsce u siebie w domu...

Renanthopsis Mildred Jameson wygląda bardzo ciekawie. Lubię pieguski, tak jak Ty.

A, co do Twoich Dendrobium to brak mi słów. Ale czasem słowa niewypowiedziane są lepiej zrozumiane :roll:
Tak jak już kiedyś Ci pisałam- Jesteś ich Mistrzynia i to się raczej nie zmieni. Tak bywa, że spośród tych wszystkich gatunków storczyków, najbardziej zaiskrzy właśnie z jednym albo z niektórymi.
Czyli tak jak ludzie... cienka ta granica miedzy nami a roślinami.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Piękna kolekcja storczyków ;:138
Mnie z kolei podobają się sabotki długo na nie polowałem aż w końcu po latach udało mi się je kupić.
Kwiat Twojego sabotka ma nieco inny kształt i przez to jest bardzo ciekawy ;:108
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

:wit :wit
Mirko, masz przepiękną kolekcję storczyków ;:167 nie można oczu oderwać. Najbardziej podobają mi się różne Dendrobia, no cudeńka ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, ja też jestem zakochana w twoich dendrobiach ;:226
Jestem bliska decyzji, żeby Cię prosić o przygarnięcie mojego 'ruppianum'. Za nic nie chce u mnie kwitnąć. Mam je chyba już z 5 lat ..
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Do jutra nacieszam się synkiem i wkrótce coś napiszę, wszelkie gratisy są mile widziane :tan
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

A ja od czwartku nacieszę się synkiem ;:215 W takim razie Mireczko D. ruppianum już jest Twoje :D
Przy okazji pojedzie od razu mały 'equestrisek alba' (nie martw się Grzegorz, dla Ciebie hoduję bliźniaka :D )
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Spoko też niech się cieszy nasz Mireczka. ;:215
Grzegorz
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Miało być wkrótce więc jestem.
Dorotko, Arkadius, perla dziękuje za odwiedziny

Moniu ja mistrzynią dendrobium - coś Ty :) mam kilka które są chętne współpracować ot i cały sekret.
Żyrafę chyba jesienią oddam bo nie kręci mnie ona wcale.

Asiu jestem pewna ,że gdybyś miała chłodny parapet to też by Ci rosły. Dziękuję za prezenty z ruppianum kurcze będę musiała na głowie stanąć żeby chciało współpracować a z equestriska to bardzo się ciesze ;:167

Grzegorz będziemy rodziną zastępcza hihi Asi equestrisków

Najpierw chciałabym Wam powiedzieć ,że po moich monitach do fotosika udało się i któregoś dnia patrze jest saldo na plus więc szybciutko wystawiam zdjęcia - zonk ten sam komunikat ale ruszyłam łepetyna i należało samemu przeksięgować pieniądze na wybrany pakiet i JEST działa jak ta lala :) tak więc zdjęcia będą

Na początek moja pamięć przypomniała mi ,że miałam pokazać moje kwitnienia z z końca roku i oto one
Znana już cattleya Petch Paithoon pąk absolutnie nie wskazuje na kolor w jakim zakwitnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cattleya NN która bardzo lubię

Obrazek

Obrazek

Kolejna NN przepraszam za jakość zdjęcia ale nie mam innego

Obrazek

Następna hybyrda NN która jest najpiękniejsza i faktycznie ma taki ognisty kolor

Obrazek

Obrazek


Ostatnia to zakup z ub roku Potinara Haw Yuan Gold ma jeszcze jedną pochewkę ale nie wiem czy zakwitnie

Obrazek

Obrazek

Jutro pokaże coś co skradło moje serce
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”