Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

:wit Toldi dzięki . To z pewnością była zbyt mała ilość słomy . Na ten rok podejmę drugą
próbę .
Na ten rok kupiłam nawóz Bioilsa , ekologiczny nawóz azotowy . Znany forumowiczom ?
Babcia Ala
50p
50p
Posty: 58
Od: 8 gru 2019, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, wieś w powiecie cieszyńskim

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Nie znam tego nawozu, a co do grzania, to najlepsze efekty miałam jak dodawałam podwiędniętą skoszoną trawę, trwało to kilka dni.
Alicja
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

WItam.
Przed sezonem warto zastanowić się nad nawożeniem. Znalazłem stronke z kompleksowym nawożeniem warzyw produktów YAra. BArdzo fajnie, czytelnie i prosto przekazane co gdzie .kiedy dlaczego i w jakich ilościach dla pomidorów. Wiadomo że ten nawóz można sobie zamienić na inny, o podobnym składzie. Dla pomidora w tunelach przedstawiają w dużym stopniu nawożenie pozakorzeniowe czyli dolistne, ale to już sami musimy modyfikowac bo z dolistnym trzeba uważać a fertygacja jest łatwiejsza.
Mam swoje typy, ale pytanie czy zainwestować bardziej w fosfor , czy bardziej w potas. Po krótkim namysle stwierdziłem że trzeba będzie reagowac na bieżąco.
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Mógłbyś podać link do tej stronki.
Jerzy
Awatar użytkownika
jan_kow
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 maja 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

W poprzednim sezonie do zasilania warzyw stosowałem tzw. gnojówkę z kiszonki po przefermentowanej trawie z koszenia ogrodu.

Z kosza kosiarki wsypywałem trawę do czarnego foliowego worka,jeśli trawa była soczysta i wilgotna to nie zraszałem wodą. Przez kilka dni następowało kiszenie trawy,która zmieniała kolor na lekko brązowy i niezbyt ciekawy zapach.

Następnie wsypywałem kiszonkę do dużego wiadra i zalewałem wodą deszczową z mauzera. Po dobie moczenia zlewałem przez sito ciecz i był to roztwór,który po pewnym rozcieńczeniu z wodą dawał doskonałe rezultaty w rozwoju wszystkich warzyw w tym i naszych kochanych pomidorów. :D

Polecam ponieważ jest to darmowy ekologiczny nawóz. :idea:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dzisiaj w ogrodniczym zastanawialiśmy się z siostra, który nawóz kupić, uniwersalny, i pod drzewka owocowe i pod warzywa. Do wiosennego zasilania drzewek i potem do powtórnego około połowy czerwca , no i pod warzywa. Siostra się napaliła na YaraMila Complex, na działce mamy jeszcze ze 2 kg azofoski, obornika pod warzywa już nie mamy. Porównałem wiec yara i Azofoske, ja jednak wybrałabym azofoske , ma jeszcze miedź i molibden:

Obrazek
No, sama już nie wiem, najgorzej jak jest za duży wybór , a może Yara lepszy.
Pozdrawiam! Gienia.
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Oglądałem kilka filmów gdzie przedstawiciel firmy YAra mówił o nawożeniu pomidora, truskawek, malin itd. JEdnym słowek Yara mila complex to nawóz doglebowy przed sadzeniem (termin około 2 tyg przed) specjalnie dobrane składniki, świadczyć o tym może duża zawartośc siarki. W firmie która u nas sprzedaje produkty Yara gość to samo powiedział. W wszystkich uprawach complex idzie do gleby, potem mieszanie i potem sadzenie. Yara specjalizuje się w warzywach i owocach, mają specjalne programy i współpracują z najwiekszymi producentami w PL. JA dziś kupiłem KTistalony do pomidorków ( zielony, pomarańczowy, czerwony) ale spokojnie np zielony można dawać pod inne rośliny.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

A ja nastawiam się na nawozy naturalne.

Pomidory jeszcze nie wysiane ale miejsce dla nich już gotowe. Obornik koński dany rzędowo.
Obrazek
Pozdrawiam Paweł
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Paweł, to na pewno jest koński obornik? Taki słomiasty? Zlałeś wodą i przykryłeś ziemią? I aż tak sucho masz w ogródku, u nas na działce mokro, a i leje co drugi dzień. Nic nie można jeszcze podziabać motyczką.
Pozdrawiam! Gienia.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Mi też to wygląda na jakąś ściółkę zebrana i wcale niekoniecznie od konika.
Ale oczywiście skoro pisze że koński obornik to może i koński.
Pytanie jak głęboko nasypane w ten rowek. I czy sama słoma czy i grubsze rzeczy też :D
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Czy 4kg na m2 obornika kurzego 1 rocznego i starszego, który leży pod chmurką jest Waszym zdaniem dobrą dawką pod pomidory?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Na czym ważysz ten obornik? Ile to jest objętościowo? To już lepiej Ci podpowiem , ze małe ( 8 litr) wiaderko takiego obornika na m2 może będzie Ok. Zawsze się boje takiego obornika, można popalić rośliny. Trzeba, by go dużo wcześniej przykopać , by amoniak się zdążył ulotnić .
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Stanę z wiaderkiem na wadze łazienkowej i potem odejmę moją wagę. Dawniej też na litry przeliczałem, ale chciałem to zweryfikować, bo w sieci zwykle tony na hektar. Wiaderka mam 20L, więc dalej będę na wiaderka i litry przeliczał, a nie kg. Z Twojego przelicznika wychodzi ~10 wiaderek na tunel 24m, czyli podobnie jak dawałem. Myślałem, że jak obornik siedzi na zewnątrz, to już lekko łagodniejszy będzie. Nie zdążyłem zrobić przed zimą, ale jeszcze trochę czasu jest do mają :) Po rozsypaniu obornika glebogryzarką wjadę.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”