Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian, u mnie też chaos się w ogrodzie robi ! Człowiek szaleje, chce zrobić wszystko na raz a się niestety nie da ! Ale mimo tego i tak każdy próbuje, w tym roku też mam zamiar lepiej planować swoją pracę na działce ! Powiedz mi jak nazywa się ta roślinka o fioletowych kwiatach którą masz pod pergolą posadzoną? Widziałem ją gdzieś kiedyś na zdjęciach i pamiętam że wyglądała spektakularnie jak się rozrosła ale nie mogę sobie za nic jej nazwy przypomnieć....
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Roślina to perowskia łobodolistna, Blue Spirit jeśli dobrze pamietam. Chciałem tam posadzić budleję ale byłem w szkółce i perowskia mnie zaskoczyła wyglądem.
No tak to jest z tymi planami ogrodowymi, idę obczaić Twój chaos :D
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

3 glicynie na jedną pergolę? :wink: Rzeczywiście szalejesz :wink: bardzo szybko ją zarosną, oby jej tylko nie wywróciły za szybko :wink: Ciekawe jak będzie pergola wyglądała latem :)
Tunbergia z petunią o ciemnych kwiatach wygląda super, lubię takie kontrasty :) Ten żywopłot z pacioreczników tez super. Ja zamierzam wysiać nasiona paciorecznika w tym roku więc też pewnie skończy się to żywopłotem :wink:
Nie Ty jeden tak chaotycznie działasz w ogrodzie :wink: znam to z autopsji :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Sporo się u Ciebie działo w poprzednim sezonie ;:oj Mam nadzieję że w tym nadchodzącym uda Ci się zrealizować/dokończyć resztę ;:108 Trzymam też kciuki aby wszystkie nowe rośliny ładnie rosły ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Zajrzała, obejrzałam, jak fajnie! melduję, że kradnę patent z gwoździkami do oplatania słupków sznurkiem. Genialne w swej prostocie.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian ja widziałem ją właśnie z nazwą Blue Spirit, powiedz mi jak szybko rosła u Ciebie ta roślinka? Bo zastanawiam się żeby w tym roku u siebie posadzić.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian czytałem wątek już kilka razy, ale jakoś nie wpisałem się do tej pory. Bardzo fajny pomysł z pergolą obsadzoną wisteriami.
A perowskie bardzo dorodne, po ile za nie płaciłeś ?
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam, witam .
Jestem i widzę, że się dzieje, mam nadzieję że ten rok też będzie bogaty w zakupy, zmiany i ogródkowe szaleństwo.
Będę zaglądać i czekać na nowości.

Pozdrowionka, Bogusia
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Blueberry pisze:Sporo się u Ciebie działo w poprzednim sezonie ;:oj Mam nadzieję że w tym nadchodzącym uda Ci się zrealizować/dokończyć resztę ;:108 Trzymam też kciuki aby wszystkie nowe rośliny ładnie rosły ;:333
Dzięki, mam taką nadzieję :D
Dorja pisze:Zajrzała, obejrzałam, jak fajnie! melduję, że kradnę patent z gwoździkami do oplatania słupków sznurkiem. Genialne w swej prostocie.
A ile ja nad tym myślałem, jak poprowadzić tam powojnik. Ten pomysł był najprostszy a i wygląda najciekawiej, bawiłem się przy tych słupkach tygodniami żeby coś przyzwoicie wyglądało. Fajnie że się podoba!
max1232 pisze:Damian ja widziałem ją właśnie z nazwą Blue Spirit, powiedz mi jak szybko rosła u Ciebie ta roślinka? Bo zastanawiam się żeby w tym roku u siebie posadzić.
Hmm, ona już była duża jak ją kupiłem. Nie urosła za bardzo w tym sezonie po posadzeniu. Ale podobno jest jak z budleją. Jak na razie polecam, zimą też fajnie wygląda. Uwaga przy transporcie bo kwiaty lubią się sypać :D

seba1999 pisze:Damian czytałem wątek już kilka razy, ale jakoś nie wpisałem się do tej pory. Bardzo fajny pomysł z pergolą obsadzoną wisteriami.
A perowskie bardzo dorodne, po ile za nie płaciłeś ?
Jeśli dobrze pamiętam to kosztowały 14 zł. Co do wisterii to właśnie różne są opinie, ja swoją mam zamiar przycinać a zależy mi na dużej ilości "warkoczy". Za dużo naoglądałem się amerykańskich seriali :D
Akinkowo pisze:Witam, witam .
Jestem i widzę, że się dzieje, mam nadzieję że ten rok też będzie bogaty w zakupy, zmiany i ogródkowe szaleństwo.
Będę zaglądać i czekać na nowości.

Pozdrowionka, Bogusia
Dzięki, mam taką samą nadzieję. Jeśli dobrze pamiętam to miałaś wątek, czemu nie ma go w opisie? :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam miło:)

A tak sobie zaglądnęłam i bardzo dobrze, bo można u Ciebie zainspirować się ciekawymi pomysłami :)
Pergola na wisterię wspaniała.Moja huśtawka ,przy której pnie się wisteria niestety spruchniała po 10 latach .
Jestem ciekawa róż posadzonych w donice ;:108

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Annes 77 pisze:Witam miło:)

A tak sobie zaglądnęłam i bardzo dobrze, bo można u Ciebie zainspirować się ciekawymi pomysłami :)
Pergola na wisterię wspaniała.Moja huśtawka ,przy której pnie się wisteria niestety spruchniała po 10 latach .
Jestem ciekawa róż posadzonych w donice ;:108

Pozdrawiam ;:3
Dzięki! Co do róż to dawno ich nie ma, znajoma mi mówiła że kupuję trupy ale postanowiłem spróbować :(

Szybki spacer po ogrodzie, czekamy na wiosnę :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Niecierpliwie się na widok tulipanów w okręgu, mają być "czarno-białe".

W styczniu wysiewałem pelargonie, jakoś rosną. Oleander z szczepki ma chyba pąk kwiatowy (?)

ObrazekObrazek

I moje strelicjowe królestwo :D Ostatnie zdjęcie to chyba Nicolai, wyglądała inaczej niż inne kiełki które wysiewałem.

ObrazekObrazekObrazek

Muszę o nie lepiej zadbać, albo mniej. Chucham i dmucham na wszystkie rośliny zamiast zostawić je w spokoju. Czasem wydaje mi się że im szkodzę tą troskliwością (widać że przelane, podłoże już wymienione :D). Ale tak to jest zimą, nie umiem się powstrzymać ;:131
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Wiosna tuż tuż, zresztą u Ciebie też już się dzieje ;:108
W przypadku roślin doniczkowych czasem pasuje określenie "zagłaskać na śmierć" - czasem lepiej więc trochę o nich zapomnieć :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam, widzę że wiosna tuż, tuż, Rosady pięknie rosną. Muszę się też pochwalić, że również moja rozsada sałaty dobrze sobie radziła i ją wysadziłam do podniesionej skrzyni i przykryłam starymi szybami. Mam nadzieję, że dadzą sobie spokojnie radę, a zimy i mrozu już nie będzie. Kiedyś kupiłam bananowca, pięknie się rozwijał, liści mu przybywało, ale niestety po jakimś czasie padł. ;:131 ;:185

Pozdrawiam, Bogusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”